Függőségek másolása

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nekem mindegy, mindkét mód működik, de, ha már egy mentő script, akkor egy GUI-ban, gtk támogatással elegánsabb, talán egyszerűbben kezelhető lenne, tudom, én maximalista vagyok, de talán másnak is egyszerűbb lene egy Gui-s felületen keresztül lebonyolítani a libmentő akciót.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

teljesen feleslegesnek érzem ezt a dolgot , max annyit tennék bele hogy ha rádobod a fájlt akkor megkérdez hogy igen nem , majd ha végzett kiírja mi van ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Na átírtam kicsit a szkriptet . A főbb változás hogy mostmár indítani lehet a szkriptet mint 1 programot . Plusz beleraktam két azaz 2 üzenetet mert nincs szükség többre , egy a művelet elején és 1 a művelet végén... A szkriptet lehet használni a régi formájában is , hogy csak rádobunk 1 fájlt . A gui lehet hogy nem lett a legszebb , akinek nem tetszik, az foglalkozzon vele :D .

MJ a csatolmányhoz : A .tgz kiterjesztést távolítsuk el !

LETÖLTÉSI LINK : dep_backup_gui_v2.tgz
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2017.04.08. 10:09-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

ja és sajnálom ezt a hatalmas fájlméretet biztos van egyszerűbb megfogalmazása is a szkriptnek , de éjfélkor már nem pörög annyira az eszem ... valószínüleg van is benne hiba nemkevés :D
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Ha az új szkripten régi módon csináljuk, van lib mappa, ha új módon
csináljuk, nincs.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

tényleg ... ezért nem kell túlbonyolítani semmit . majd megnézem mi a hiba ... elviekben ugyanaz mind a két módszer ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

hát egyenlőre ennyit találtam a program lefutása közben mint hiba :
ldd: missing file arguments
De hogy miért jön elő ha guiból visszük be a fájl elérési útját és a fájlt , passzolok.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Azért, mert éjfél felé kissé elkalandozott a figyelmed, - ahogy Te is említetted volt- és rossz ldd utáni részt adtál meg, azért nincsenek meg a végeredményben kiírt külön könyvtárban a lib-ek!

Ezt a sort, mutatom:
for ONEFILE in `ldd $1 | grep "=> /" | awk '{print $3}'`
Kép

cseréld ki/írd át erre:
for ONEFILE in `ldd $PATHPROG | grep "=> /" | awk '{print $3}'`
Kép
és azonnal meglesznek a rendszer lib-ek, szépen külön könyvtárban.
Az /usr-ben meg ott vannak az /usr/lib-ben lévő libek, itt momentán egy darab file árválkodik a beíró-ablakban mintaként(<default>/usr/bin/cdda-player</default>) megadott cdda-player függőségeinek a kiíratásakor.

Kép
De én nem vagyok programozó, csak ennyire futotta.....viszont a Te Gui-s ötleted zseniális.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

gratula , mostmár te is programozó lettél :D akár fel is töltheted a szkriptet , vagy majd én kicserélem a meglevőt .
Mindenesetre köszi hogy átnézted !
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2016.05.23. 16:38-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Függőségek másolása

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Viszont van egy nagy gond ezzel az egész lib-kimentési dologgal, legyen bár az a sima, ráhúzós verzió, és legyen akár a most javított Gui-s verzió, a hiba mindkét esetben fennáll!
A hiba leírásához maradjunk mintaként(<default>/usr/bin/cdda-player</default>) megadott cdda-player függőségeinek a kiíratásánál. Annál is inkább, hiszen ez majdnem minden Puppy verzió alaptartozéka.
Tehát, ezen bin fájlhoz az /usr/lib-ben alapesetben kettő file tartozik:
1. a libcdio.so.13 névre hallgató symbolic link file, aminek a gyári mérete: 17 B
2 és az igazi, tényleges .lib file, a libcdio.so.13.0.0 fájl, aminek a mérete: 131 K
Mutatom a képet:
Kép
Eddig ugye érthető, és szép, jó minden működik a rendszer.

De, most nekiállunk lib-eket menteni, és akár a ráhúzós módszer szerint, akár a Gui-s módszer szerint mentünk hibás lesz a mentett fájlunk.
Ugyanis nem a két fentebb említet, két eltérő nevű lib filét kapjuk meg, hanem csak egyet, de az kissé furcsa file lesz!
Ugyanis a mentett file neve meg fog egyezni a symbolic link file nevével, de a mérete már nem, hanem ez azzal a file név méretével lesz azonos, amire a symbolic file eredetileg az eredeti /usr/lib könyvtárban mutatott, tehát az eredeti libcdio.so.13.0.0 fájl méretével lesz azonos a mentett lib fájlunk mérete - és gondolom emiatt a belső tartalma is! Mutatom ezt is:
Kép
A kép baloldalán látható a mentett lib file neve, és mérete, a kép jobboldalán az eredeti fájlok láthatóak.
Jól látható, ha ezután az új mentett lib filét kellene valamiért (pl. file törlés, file sérülés miatt stb.) a rendszerbe visszatenni, akkor az a rendszer indításkor gondban lesz, és nem fog elindulni! Így jártam én is, az egyik Frugall telepítésű Puppy verziómat sikeresen kinyírtam egy ilyen libmentés-visszatevési akcióval! Nem figyeltem fel azonnal, mi is történt valójában, csak a rendszer a következő induláskor simán bepánikolt, és indíthatatlanná lett!
Azóta küzdöttem vele, hogy a benne lévő dolgokat visszanyerjem, ez csak a mai napon sikerült, szerencsére.
Szóval, akinek a Puppy verziójában sok symbolic link szerepel a lib könyvtáraiban, és netán ezzel a libmentő progival, vs. parancssoros verzióval menti ki a szükséges libeket, az nagyon figyeljen oda, milyen lesz a mentett lib fájl, és ha netán neki eleve symlinkes hivatkozása volt az eredeti lib könyvtárban egy másik nevű lib filére, az vesse össze az eredeti fájlokat a kimentett lib filékkel!
Valószínűleg, ahol nincsenek symlinkek, csak a tényleges lib fájlok ott ezen libmentési módszer nem fog majd gondot okozni. Minden más esetben érdemes a kimentett lib fiéket jó alaposan átnézni, és az eredetivel összevetni, nehogy esetleg meglepetések érjenek minket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.05.23. 16:26-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”