Mentesfajl keszitese javaban

Programozás, programnyelvek, kiegészítők, alkalmazások, programnyelvek, programfejlesztéssel kapcsolatos témák, közvetlenül a programozással összefüggő kérdések
Alecto
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.01.09. 14:13

Mentesfajl keszitese javaban

Hozzászólás Szerző: Alecto »

Udv mindenki,

most inkabb egy otlettel fordulnek a nagyerdemuhoz, mint egy problemaval. Java programozasi feladatunk az, hogy el kell keszitenunk egy naptarprogramot, vagy inkabb asszisztens vagy managerprogramot(nem tudom, mi a pontos megfeleloje), amivel pl. egy ceg dolgozoinak lehetne talalkozokat, meetingeket osszehangolni(keresni minden erintett szamara megfelelo idopontot, stb). Az egyik feladat az, hogy csinaljunk egy "undo" funkciot, egy masik pedig, hogy letre kell hoznunk egy fajlt, amibe belementhetjuk az adatokat, illetve onnan vissza is olvashatjuk oket. Az en fejemben meg osszeallt egy otletecske, miszerint: mi lenne, ha nem egy array-jel vagy linked list-tel vagy akarmivel csinalnank meg az undo-t, hanem magaval a mentesfajllal? Tehat, mondjuk a mentesfajl neve automatikusan a datum lenne, oraval-perccel, igy, amikor vissza akarnank allitani valamit, a program beolvasna az elerheto mentesfajlok neveit, igy mi az elerheto, visszaallithato datumokat latnank. Tehat nem mondjuk a harom legutolso muveletet lehetne csak visszavonni, hanem visszaallithatnank x idore visszamenoleg barmit. A kerdesem a kovetkezo: mivel tulzottan nem jeleskedem meg javaban, es egy lustacska csapattal is dolgozok egyutt, merlegelnem kell, mennyire szurok ki magammal, ha mondjuk ezt a verziot valasztom? Egyaltalan megoldhato-e, vagy hiba van a gondolatmenetemben? Es amennyiben megoldhato, mennyivel macerasabb ezt megcsinalni egy fapados programozo-tanoncnak, mintha mondjuk array-t hasznalnank? Illetve: egyaltalan kimeriti-e ez az "undo" fogalmat, vagy ez nem igazan azt jelenti? Idonkent meg bajban vagyok a fogalmak ertelmezesevel... :D

Minden valaszt, tanacsot elore is koszonok.
Alecto

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Mentesfajl keszitese javaban

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Kedves Alecto!

Kicsit sajnálom, hogy nem írt senki neked, de bevallom, én még annyira sem vagyok jártas a java programozásban, de tényleg reménykedtem, hogy valaki azért írni fog...

Annyit tudok, hogy ha vissza akarsz szedni adatokat, tehát nem restore, mert az ugye adott dátumig mindent törölne és egy eredeti állapotot állít vissza, nem egy adott adatsort törölne, mint az undo.
Tegyük fel, hogy már a tömb készítésekor adva van, hogy ki, mit, mikor írt a fájlba.
Ez a célszerű, gondolom én.

tehát :
Az adatunk a tömbben:
login ------ rögzítés ideje ----- adatok
sanyi ----- 2016.03.18 ---------- 2016.04.23 találkozó aula vezetőség

Akkor a fentiek szerint az undo gombot megnyomva a sanyi felhasználó által 2016.03.18 -án felvitt adatt kerül eltávolításra, vagy csak az adatok record paramétere... így akár ki is cserélheted az undo gomb megnyomásával, a találkozó lemondva feliratra...

Mit szólsz ehhez?
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Alecto
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2015.01.09. 14:13

Re: Mentesfajl keszitese javaban

Hozzászólás Szerző: Alecto »

Koszonom szepen, ez valoban nem tunik rossz otletnek. Majd meglatom meg, mit sikeredik osszehoznom vegul :D

Mindenesetre, nagyon szepen koszonom a valaszt. :)

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Mentesfajl keszitese javaban

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Alecto írta: 2016.03.12. 21:35 Tehat, mondjuk a mentesfajl neve automatikusan a datum lenne, oraval-perccel,
A mentés fájl neve nem kell hogy dátum legyen mivel a "módosítási idő" szerepel a fájlban (érintés).
Alecto írta: 2016.03.12. 21:35 amikor vissza akarnank allitani valamit, a program beolvasna az elerheto mentesfajlok neveit, igy mi az elerheto, visszaallithato datumokat latnank.
Ennek a megvalósításához az init szkriptben kellene , bohóckodni továbbá a rendszernek is megmondani az sfs-ben hogy mizu van .
Alecto írta: 2016.03.12. 21:35 Tehat nem mondjuk a harom legutolso muveletet lehetne csak visszavonni, hanem visszaallithatnank x idore visszamenoleg barmit.
A mentést nem lehet szelektálni adott programokra , igaz lehetne írni szkriptet ,de akkor minden programra külön-külön kellene , az meg ugy hosszadalmas.Vagy mentesz mindent vagy nem.
Alecto írta: 2016.03.12. 21:35 Egyaltalan megoldhato-e, vagy hiba van a gondolatmenetemben?
Minden megoldható , csak akarni kell (meg tudni) :)
Alecto írta: 2016.03.12. 21:35 Es amennyiben megoldhato, mennyivel macerasabb ezt megcsinalni egy fapados programozo-tanoncnak
Attól függ hogy a fapados programozó tanoncot mennyire érdekli a dolog ... Mert engem is érdekelt már sokminden bash programozás ügyileg, de viszonylag sok dologba belefulladtam (még ha csak hobbi szinten is üzöm a dolgot). Tehát a lényeg az hogy, az emberen áll vagy bukik minden . :D
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Programozás, alkalmazásfejlesztés”