Mivel lehet (qt) qm fájlokat szerkeszteni???

Magyar nyelvi csomagok, fájlok, honosítással kapcsolatos fórum
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Mivel lehet (qt) qm fájlokat szerkeszteni???

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hali. A napokban fordítgattam négy-öt kis ezt-azt - addig rendben is lennék, amíg .mo fájlokkal kellett bíbelõdni, na de mi a krampusszal lehet egy qm translation fájlba belenyúlni??? - ebben segítsen valaki, aki eszes...
Az internet finoman fogalmazva nem kényeztet el túlzottan az erre a célra szolgáló alkalmazások áradatával. A murga sem.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Mivel lehet (qt) qm fájlokat szerkeszteni???

Hozzászólás Szerző: azami »

Ha a kiterjesztést megváltoztatod mondjuk .txt-re, talán..... :roll:

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Mivel lehet (qt) qm fájlokat szerkeszteni???

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Tahr 6053 puppy devx tahr 605 felcsatolva a menuben megjelenik QT nyelvész.
Ez szerintem meg tudja nyitni a qm fájlt. Én az smplayer _hu.qm fájlt megnyitottam vele,
a képen látható.
qm.jpg
qm.jpg (134.94 KiB) Megtekintve 5162 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Mivel lehet (qt) qm fájlokat szerkeszteni???

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@azami: ez valami nagyon speciális - úgy írtak róla: "compiled" - fájlformátum, ami már köszönõ viszonyban sincs egyszerû szöveges állományokkal; tudod, a qt tudorai biztos úgy gondolkodtak: minek valamit mezei népek által is kezelhetõre megírni, amikor rohadt bonyolultra is lehet :? ...
@janugsa: tetszik a tipp - megpróbálom hamarosan, csak kell egy egész modern rendszer ezek szerint a kísérlethez, nekem meg most csak csipeszpup meg megalomán van vinyóra telepítve, és az azokra anno felrakott asszem qt 4.8.2 linguistje - agyrém - de nem kezeli a qm-eket.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Mivel lehet (qt) qm fájlokat szerkeszteni???

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ha nem megy a Linuxban natíve, próbáld meg a wine segítségével egy windows-os exe segítségével, hátha úgy jobb lesz, nálam Precise Puppy 571 alatt wine segítségével működik, vagy legalább is, elindítható a qt-linguist editor.
Innen szedd le a windows-os exe filét, csak 5 MB méretű a setup.exe fájl.
https://sourceforge.net/projects/tht/files/Other/
Majd a setup fájlt másold be a Wine drive_C-be, és onnan a telepítővel indítsd el az .exe telepítést, magyar nyelvet fogsz kapni a feltelepült programnak.
Kép
Kép
Azután én megnyítottam janugsa előbbi példájának mintájára a puppy linuxra feltelepített smplayer_hu.qm fájt, és közel azonos képet láthattam, azzal a különbséggel, hogy a wine-s exe editor itt már magyar nyelvű lett, lásd a menüsort a képen.
Kép
Kép
Annak ellenére, hogy a program file megnyitásakor a kapott ablakban nem látszik a .qm file lehetőség,
Kép
attól még meg tudja azt nyitni, lásd a fenti, smplayer_hu.qm file-s képet.

A telepítéskor ajánlott nem az alapértelmezett C:\Program Files-be kérni a telepítést, hanem csak a C:\QtLinguist-be, (szóköz nélkül!) így, és a telepítés helyének a nevében, és a könyvtárnévben se! legyen szóköz, majd mondom mindjárt, miért fontos ez.
Kép
Kép
Kép
A telepítéskor létrejön a Puppy Desktop könyvtárban egy indító Qt Linguist.desktop fájl, amit a képen látható módon át kell majd szerkeszteni, mert ha meghagyjuk a könytárnévben a szóközt nem fog működni a destop filénk, de szóköz nélküli névvel már igen,
Kép
és ezután ezzel az átszerkesztett desktop filével bárhonnan elindíthatjuk a Qt Linguist windowsos editort, akár még a Puppy főmenüjébe is betehetjük, ha a Qt Linguist.desktop fájlt bemásoljuk az /usr/share/applications-ba.
Kép
A feltelepített QtLinguist könyvtárban van egy unistall.exe is, amivel hibátlanul eltávolítható az alkalmazás, többször próbáltam a telepítést és az eltávolítást rendben működik, akárcsak az editor program. Azután hogy ez neked megfelel e, nem tudom, de remélem, igen.
-----------------------------------------------------------------
A Github-ról meg letölthető egy frissebb, Qt Linguist 5.4.2 for Windows telepítő is.(12.9MB)
https://github.com/thurask/Qt-Linguist/releases
-----------------------------------------------------------------
A négyes verziójú Qt Linguist verziókból innen is lehet szemezgetni: -pl.qt-linguist-v482.zip 2012-07-08 4.7 MB-
https://sourceforge.net/projects/lamexp ... eprecated/

A belinkelt qt-linguist-v482.zip-ben csak egy angol nyelvű portable exe alkalmazás (1db exe fájl) található, (nincsen benne klf. nyelvi translations fájl-alkönyvtár) és wine alatt elindítva így néz ki.
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Magyarítás, nyelvi fájlok”