JWM témák szerkesztése

Puppy linux ablakkezelők, témák, háttérképek, screenshotok - gtk, jwm, xfce témák
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A jwm tálca szerkesztéséhez 1 kis plusz infó. A tasklist (a megnyitott programok gombjai) méretét be lehet állítani akár olyanra is hogy csak az ikonok látszódjanak a tálcán, mint az LX7-ben vagy win8-on.
A fájl a szokásos : /root/.jwmrc-tray
Kikeressük a <TaskList/> bejegyzést majd átírjuk a nekünk megfelelő értékkel pl ilyenre :
<TaskList maxwidth="25" />
Ez az érték pl akkor lesz jó , ha a tálca magasságunk 27 pixel (általában 27) . Szóval érdemes előbb megnézni a tálca magasságot,majd abból levonni 2 pixelt és azt az értéket beírni a maxwidth-hez. Fájlt elmenteni, majd JWM újraindítással látjuk meg a változást.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Igen, ez az a jó megoldás, amit nem régen kros54nek is megírtam, amikor a halszálkákat akarta eltüntetni a tálcájáról, és főleg légiessé tenni az értesítési területen lévő dolgokat. Az értéket ki kell kísérletezni, de a 25-ös érték jónak tűnik, már csak azért is, mert a gyorsindítóban lévő dolgok ikonmérete meg elvileg 24-es, tehát majdnem egyforma lesz így a tálcán lévő ikonok mérete, nem lesz kirívó eltérés köztük.
A szerkesztést folytatva lemehetünk a sor aljára is, és ott az óra kijelzését is meg tudjuk változtatni, az eredetitől eltérő kijelzésre.
Erre kell átjavítanunk a clock format bejegyzésben lévő eredeti beírást:
<Clock format="%Y.%m.%d %H:%M:%S">minixcal</Clock>
majd menteni a változtatást, és újraindítani a jwm-et.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Gondolom már mindenki látta ezt a témát aki aktív tag, de azért kiteszem ide is . A tahr puppyhoz készítettem jwm környezetet . ÍGY néz ki, és INNEN tölthető le a csomag, ami a Tahr-KuLuSz-JWM+gtk-theme.pet nevet kapta . A csomagban jelen van a jwm téma a háttérkép és a gtk téma is . A gtk téma helyes működéséhez, jelen kell lennie a murrine gtk motornak a gtk-ban( az lx7 pupy-ban alapból benne van, akár ki is lehet venni belőle a /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/libmurrine.la és libmurrine.so fájlokat).
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Bocs , lehet nem ide tartozik , de emlékeim szerint valahol a JWM körül kell matatni . Szóval a tálcára szeretnék tenni egy alkalmazás indító ikonját . Erről egy kis infót légyszi !

Köszi előre is !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta:Gondolom már mindenki látta ezt a témát aki aktív tag, de azért kiteszem ide is . A tahr puppyhoz készítettem jwm környezetet . ÍGY néz ki, és INNEN tölthető le a csomag, ami a Tahr-KuLuSz-JWM+gtk-theme.pet nevet kapta . A csomagban jelen van a jwm téma a háttérkép és a gtk téma is . A gtk téma helyes működéséhez, jelen kell lennie a murrine gtk motornak a gtk-ban( az lx7 pupy-ban alapból benne van, akár ki is lehet venni belőle a /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/libmurrine.la és libmurrine.so fájlokat).
Bocs, Kulusz, de a belinkelt One Drive-n lévő másik, vdj303.zip-be is bele szerettem volna nézni, ha már megnyitottad a fiókot, de ezt kaptam, illetve ezt írta ki rá maga az oldal:
Kép
az Így néz ki képet nem lehet betölteni, a témát viszont le lehetett tölteni, azt köszi szépen, elteszem.
_Jó a sportos Zsiga kép!!!

A témához írtad, hogy kell egy engine kiegészítés.
Remélem erre gondoltál:
gtk-engine-murrine
gtk-engine-murrine 0.98.2-2 i686
Közvetlen Download link hozzá.
gtk-engine-murrine 0.98.2-2 x86_64
Közvetlen Download link hozzá.
Sajnos viszont ezekben a zip-ekben ez a file -libmurrine.la - nincs benne, egyik csomagban sem! - A 32bites, i686-os csomagról nem fotóztam képet, de abban sincs bene a jelzett fájl!
Kép
Ezért ezt máshonnan kell beszerezni. Például innen, erről az oldalról lehet kibányászni egy csomagot, amiben már a nekünk szükséges, hiánytalan csomagrészlet is benne van.
Kép
Közvetlen Download link a két szükséges filéhez: /mind a két fájlt le kell tölteni!/
murrine-gtk-engine-0.98.0-i486-1sl.txz 25-Sep-2010 12:43 476K Package
murrine-gtk-engine-0.98.0-i486-1sl.txz.asc 17-Jun-2012 10:59 490 Package
Mivel ez a csomag -murrine-gtk-engine-0.98.0-i486-1sl.txz- Puppy alatt azonnal képes lenne feltelepülni, ha az Igen-re kattintanánk,
Kép
és mivel most nekünk más célunk van, ezért mi most a Nem-ra kattintunk. Ezzel becsukódik az előző ablak, de kisvártatva kinyílik a csomagkezelő ablaka, ahol már ki tudjuk választani a nekünk kellő fájlokat, ezeket kijelölve jobb egérgomb-al csak ezeket fogja kibontani nekünk a csomagoló programunk.
http://kepfeltoltes.hu/view/140906/capt ... es.hu_.png
Ezek után a két szükséges fájlt a Kulusz által fentebb megadott helyre másoljuk be, és ennyi. /erre a manőverre csak azoknak lesz szüksége, akiknek jelenleg még nincsen a gépükre feltelepítve az lx7 Puppy./ Nekik Kulusz utólagos engedélyét remélve összecsomagoltam magát a Kulusz-féle téma csomagot+a murrine-gtk-engine-ből kinyert két szükséges fájlt is. Jó témázgatást!
Kép
Letöltőlink :
http://data.hu/get/8027316/Tahr-KuLuSz-JWMgtk-theme.zip

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

a vdj lehet hogy vírusos . nem probléma hogy hozzányultál a csomaghoz a kulusz jelző csak a jwm témára vonatkozik , mivel én alkottam. egyébként ha már hozzányultál a csomaghoz , bele is tehetted volna az (autó) telepítéshez azt a 2 fájlt (az egyszerüség kedvéért ). :) lehet hogy elég az so fájl önmagában is , de én bisztosra megyek :) .
MJ: én azért nem tettem bele mert mindegyik rendszer más és ha netán eltávolítanánk ezt a csomagot pl az lx7-ből akkor igensok gtk témát vágna haza a rendszerben. A zsiga pedig 1 unatkozás eredménye , próbáltam kihozni belőle a maximumot ( 1 online tuning flash oldal segítségével ahol sok autó fajta megtalálható ) Aki ki szeretné próbálni az ITT találja meg (erős gép és net kell hozzá!)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Bocsi , hogy újból ugyanaz !

A tálcán szeretnék egy két plusz új alkalmazást elhelyezni , csak nem emlékszem , hogy hova is kell őket beszerkeszteni . Emlékeim szerint a JWM-tray -hez kellene beírnom , de ott nem találom a már tálcán lévő alkalmazásokat , tehát valszeg rosszul emlékszem . Egy kis segítséget légyszi !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A /root/.jwmrc-tray filében kell matatnod!

<JWM>
<Tray autohide="false" insert="right" x="0" y="-1" border="1" height="28" >

<!-- Additional TrayButton attribute: label -->
<TrayButton label="Menü" icon="mini-dog.xpm">root:3</TrayButton>

<!-- <TrayButton popup="Run commandline" icon="gexec.xpm">exec:gexec</TrayButton> -->
<!-- <TrayButton popup="Free space in drives" icon="mini-hdisk.xpm">exec:partview</TrayButton> -->
<TrayButton popup="Asztal" icon="mini-desktop.xpm">showdesktop</TrayButton>
<TrayButton popup="Rox" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/rox.png">exec:rox</TrayButton>
<TrayButton popup="Firefox" icon="/usr/local/lib/X11/mini-icons/firefox.png">exec:firefox</TrayButton>
<TrayButton popup="Geany" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/geany.png">exec:geany</TrayButton>
<TrayButton popup="mtPaint" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/mtpaint.png">exec:mtpaint</TrayButton>

<!-- Additional Pager attributes; width, height -->
<Pager/>

Ez itt fent, a file tartalmának egy része, a lényeg, hogy a <TrayButton popup=al kezdődő sorok mögé kell beírnod az indítani kívánt alkalmazást, és annak az ikonját, pontos elérési úttal, így:

Példa: <TrayButton popup="Geany" icon="/usr/local/lib/X11/pixmaps/geany.png">exec:geany</TrayButton>

Itt a példában szereplő Geany helyére kell beírnod a saját programod nevét, illetve a Geany ikon neve helyet a Te programod ikonjának a nevét írod, természetesen az ikont oda teszed, ami neked jólesik, de az elérési útját hibátlanul kell beírnod, mert ellenkező esetben nem fog látszani az ikon képe a tálcán.

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszönöm Tamás !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Még egy kis segítség kellene !

Nekem ez áll a jwmrc-tray mappában . És akárhová is írom be nem jelenik meg . Nem az ikon hiányzik , hanem nem kerül oda be . A galculátorral próbálkoztam .
kép.png
kép.png (121.52 KiB) Megtekintve 6458 alkalommal
Köszi a segítséget előre is !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Válasz küldése

Vissza: “Témák, hátterek, ablakkezelők”