JWM témák szerkesztése

Puppy linux ablakkezelők, témák, háttérképek, screenshotok - gtk, jwm, xfce témák
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ati5 írta:Még egy kis segítség kellene !
Nekem ez áll a jwmrc-tray mappában . És akárhová is írom be nem jelenik meg . Nem az ikon hiányzik , hanem nem kerül oda be . A galculátorral próbálkoztam .
Már megbocsáss, de te a jwm-ről kezdtél el beszélni, és a most belinkelt képed alapján Te most Openbox-os + Tnt2-es felületet használsz éppen, ahol a tálcát már nem a jwm tálcaért felelős file, -a jwmrc-tray- kezeli, hanem az Openbox+Tint2 miatt a Puppy-ban a root-ban van egy .config nevű mappa, azon belül egy Tint2 nevű almappa, és abba belépve keresni kell egy tint2rc nevű fájl, ezt megnyitva egy jó hosszú ablakot fogsz kapni a Geany-ban, ebben neked a #LAUNCHER szekcióban lévő rész lesz az érdekes, lásd a belinkelt részletet ebből a filéből.

#LAUNCHER
launcher_icon_theme = faenza_lrx_new
launcher_padding = 2 2
launcher_background_id = 0
launcher_icon_size = 20
launcher_item_app = /usr/share/tint2/tint-menu.desktop
launcher_item_app = /usr/share/tint2/asztal.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/rox.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/firefox.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/geany.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/mtpaint.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/screeny.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/leallitas.desktop

Neked majd ide kell beszúrnod a kérdéses, indítani kívánt -galkulator- programodat úgy, hogy megkeresed azt az app-ot az /usr/share/applications/ alkönyvtárban, ezt a te esetedben galculator.desktop névvel fogod megtalálni, ha a program fel van telepítve a gépedre. Ekkor a lenti #LAUNCHER szekcióban beszúrod ezt a sort:

launcher_item_app = /usr/share/applications/galculator.desktop

és, hogy a már ott lévő indítható programok végére, esetleg a felsorolásban egy másik program elé teszed be ezt a fenti sort, már rajtad múlik, az alsó példában a Geany szövegszerkesztő indítója után van betéve a galkulator indító bejegyzése.(ami ugye az /usr/share/applications/galculator.desktop fájlra mutat!)

#LAUNCHER
launcher_icon_theme = faenza_lrx_new
launcher_padding = 2 2
launcher_background_id = 0
launcher_icon_size = 20
launcher_item_app = /usr/share/tint2/tint-menu.desktop
launcher_item_app = /usr/share/tint2/asztal.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/rox.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/firefox.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/geany.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/galculator.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/mtpaint.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/screeny.desktop
launcher_item_app = /usr/share/applications/leallitas.desktop

A fájl beszúrása után indítsd újra az x-kezelőt, és ezután, ha minden igaz, és mindent jól csináltál, a Tint2 tálcáján meg fog jelenni a galculator progi indító ikonképe, (a belinkelt képen eléggé halványan látható, de ott van, -az sd4 merevlemez ikonja alatti szürke ikon az!- ) és indítható lesz a program.
Kép

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszönöm Tamás !

Valóban én azt hittem , hogy jwm-et használok . Most az írásod nyomán tudtam meg , hogy nem . És tényleg így működik tökéletesen . Bocs a tévedésért !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ati5 írta:Köszönöm Tamás !

Valóban én azt hittem , hogy jwm-et használok . Most az írásod nyomán tudtam meg , hogy nem . És tényleg így működik tökéletesen .
Valószínűleg a kros54 féle Precise verziók egyike van fenn nálad, abban az OpenBox+Tint2 az alapértelmezett felület+tálcakialakítás. DE, viszont alapban benne van ám a jwm ablakkezelő is, a Puppy főmenüjében -az Asztal/WM Switcher Switch windowManagers-el- lehet átváltani rá,
Kép

azután már, ha a jwm-ben vagy, ott a tálcáért már az említett /root/.jwmrc-tray file-t kell az előző oldalon lévő hozzászólás szerint szerkeszteni.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: JWM témák szerkesztése

Hozzászólás Szerző: azami »

Kép

Mint a képen látható nem csak 1 hanem több panelt is lehet hozzáadni a JWM alatt.
Viszont az a probléma hogy minden indításnál ujra hozzá kell adni, nem jelenik meg induláskor :shock:
Mit hova kell beírni, vagy mit kellene a startup mappába helyezni :?:

Válasz küldése

Vissza: “Témák, hátterek, ablakkezelők”