Xfce4/Compiz felügyeskedése precise rendszerekre

Puppy linux ablakkezelők, témák, háttérképek, screenshotok - gtk, jwm, xfce témák
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Xfce4/Compiz felügyeskedése precise rendszerekre

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello. Az itt következő dolgokat egyszer már leírtam a mostani skami fórum előtti ideiglenes fórum-féleségben, de mivel ebből a fórumból hiányoznak ezek az infók, gondoltam, leírom itt is.(különösen, hogy már azami bátyót is elkezdte érdekelni az xfce :) )
Az eredetileg Lucid alá gyártott Xfce4/Compiz kombináció általam hónapok óta bevált és gyakorolt felrakási módszere precise rendszerekre a következő:
legyen megoldva az opengl támogatás a gépeden - mindegy, hogy éred el, de oldd meg(pl. szerezz be egy normális nvidia kártyát, ahhoz garantáltan találsz viszonylag tisztességes drivert puppy linux alá).
A rendszeren, amin hozzáfogsz, ha drótnélküli internetkapcsolatod van, legyen beállítva minden másnál hamarabb(nem tudom sajnos elmagyarázni röviden, miért, csak tégy így, ezek csontkemény tapasztalatok)
Még egy, amit nem árt tudni: ha sikerült is minden, a lucidos xfce/compiz telepítéseket nem fogod tudni egy általad készítendő pupletbe beépíteni úgy, hogy amikor az újdonsült pupleted kipróbálod, akkor is rendesen működjön majd - mert nem fog. Sajna-biza, de így van. Ezért célszerű a dolgot egy hosszasabb használatra szánt teljes telepített rendszeren elvégezni.
De ha a leírtak szerint teszel, menni fog. És gyönyörű szép lesz.
Ha az előbbi dolgokkal megvagy, és nem CsipeszPup-féle precise-zel dolgozol - jöhet az "alapozás":
Ezekre a dolgokra keress rá a PPM-ben(Puppy Package Manager), - aminek adatbázisát ajánlatos frissíteni - az összes találatot és azoknak a csomagkezelőtől lekért összes függőségét telepítsd föl:
libgtkglextmm
libphonon4_
compiz_
libcanberra-gtk0
libgnome-desktop-2
python-cairo
python-glade2_
python-support
afterstep
lxappearance
git-core
Erre az alapozásra már nincs szükség CsipeszPup-ok esetében, ugyanis azokba ez már be van építve a 2014 májusitól kezdve mindegyikbe. Vagyis ha Xfce4/Compiz kísérletedhez egy CsipeszPup cédét használsz, megspóroltad az előbbi "alapozó" procedúrát.
Oké. Ha eddig megvagy, most szerezd be ezeket a cuccokat:
http://www.solidfiles.com/folder/bc02313e05/
Láthatod, hogy a három bezippelt cucc sorszámozva van. Ebben a sorrendben kell őket a kicsomagolásuk után kitelepíteni.
Tehát elsőnek kitelepíted a compiz_xfce4-4.6.2-Lucid.pet-et. Ekkor 3 ablak ugrik fel, két kisebb, meg egy nagyobb, ez a gtk témaválasztó ablaka; a két kisebbet zárd be, a témaválasztón semmi máshoz ne nyúlj, csak nyomj alul egy OK-t! Ezután még jön egy ablak, amely közli, hogy a telepítés befejeződött. Ezután még várj néhány másodpercet, míg a rendszer "helyrerakja magában a dolgokat", végül indítsd újra a számítógéped!
A újabb rendszerinduláskor - nem minden fajta hardver esetén, de legtöbbször - nem tudunk majd visszatérni a grafikus felülethez. Csak semmi pánik: pötyögd be: xorgwizard, s mikor ez megjelent - nos, itt csak nvídiások nevében beszélhetek - ők itt válasszák a "proprietary nvidia driver"-t. A teszt után írd be: xwin és szépen vissza kell, hogy tudj jutni a grafikus felülethez.
Kezdheted is a második, a Compiz-0.8.4-Lucid.pet telepítését - pontosan az előbb leírt módon eljárva! Ilyenkor ne törődj vele, hogy a gtk témaválasztó átrendezi az asztalod színvilágát - később majd visszaállítod.
Ennek a kitelepítése után is indítsd újra a számítógépet. Nem kell megijedni az újraindítás folyamán a sötét képernyőn megjelenő "félbeszakítva" felirattól: ez a legbiztosabb jele annak, hogy megy minden, mint a karikacsapás!
Na, mikor újra bebútoltál, már normálisan bejön a grafikus felület. - most eldöntheted, hogy szükséged van-e a harmadiknak megjelölt Startmount-0.5.5.pet kitelepítésére, avagy sem - ez ugyanis csak az én ajánlásom - mert ha átmégy kompiz/ikszefcéenégyre, ott majd sokkal körülményesebb lesz be-mountolni az adattároló eszközeidet, úgyhogy szerintem célszerű ezt automatizálni a startmount segédprogival. - De nem kötelező.
Az Xfce ablakkezelőbe átjutni két módszer is van: Az egyik, hogy tartasz a gépeden egy wmswitcher nevű segédprogit, ezzel kényelmesebb váltani; vagy pedig kilépsz a grafikus felületből a parancssorba, és bepötyögöd: xwin startxfce4.
És remélhetőleg elkezdhetsz gyönyörködni az egyik legszebb linuxos ablakkezelőben. Még egy tanács: ha már benn vagy itt, ne mulaszd el megkeresni a beállítások menü alatt az Emerald Theme Manager-t! Ha megvan, indítsd el egy kicsit, majd zárd be. Ezzel a kis aktussal elkészített a program a /root mappába egy .emerald nevű rejtett mappát, azon belül pedig a themes mappa lesz érdekes a számunkra: ide kell/lehet betenni szebbnél szebb ablakkeret-témákat!
Hol találsz ilyeneket? Plö itt:
http://www.solidfiles.com/d/190f2531be/ ... emesbe.zip
Ha kicsomagoltad, rakd be szépen a /root/.emerald/themes mappába a keret-témák mappáit, így az Emerald Theme Manager már felismeri őket, választhatsz és alkalmazhatod közülük, amelyik tetszik.
Végül azzal zárnám ezt a kissé hosszúra sikeredett leírást, hogy az én kiindulási ablakkezelőm openbox/lxpanel kombináció volt és így még soha nem próbáltam ezt az egész dolgot jwm vagy icewm alapról de remélem, hogy onnét kiindulva sem lehet baj. Jó próbálkozást és a folyamatban tartsátok be a fentebb vázolt sorrendet - ez elég fontos.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Xfce4/Compiz felügyeskedése precise rendszerekre

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ha valaki maga szeretné összeügyeskednie a rendszerét, és nem kíván a nulláról indulni,
annak ajánlom ezt:
http://puppylinuxhu.blogspot.hu/2013/08 ... ul-is.html
A pupletnek van újabb kiadása is, de tudjuk, nem mindig jobb az újabb...
A régebbi dolgok iránt érdeklődők meg a NOP különböző variánsai közül válogathatnak. Ezek atomstabilak.
Ezek körül az utolsó a 431 alapú és magyarítva is van. Nyilván a böngészőjét és hozzá tartozó dolgokat frissíteni szükséges...
https://yadi.sk/d/WmJMuf_bF6fze#

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Xfce4/Compiz felügyeskedése precise rendszerekre

Hozzászólás Szerző: azami »

Kösz a leírást :!:
Az eredetileg Lucid alá gyártott Xfce4/Compiz kombináció általam hónapok óta bevált és gyakorolt felrakási módszere precise rendszerekre a következő:
legyen megoldva az opengl támogatás a gépeden - mindegy, hogy éred el, de oldd meg(pl. szerezz be egy normális nvidia kártyát, ahhoz garantáltan találsz viszonylag tisztességes drivert puppy linux alá).
Ez most megoldva a kép szerint? A videó vezérlőm intelgma, integrált!

Kép
Még egy, amit nem árt tudni: ha sikerült is minden, a lucidos xfce/compiz telepítéseket nem fogod tudni egy általad készítendő pupletbe beépíteni úgy, hogy amikor az újdonsült pupleted kipróbálod, akkor is rendesen működjön majd - mert nem fog. Sajna-biza, de így van. Ezért célszerű a dolgot egy hosszasabb használatra szánt teljes telepített rendszeren elvégezni.
Nekem olyan megoldás kellene amivel az alap 5.7.1-ből online remastert készíthetek, mások számára is.

Kros54 írta!
Ha valaki maga szeretné összeügyeskednie a rendszerét, és nem kíván a nulláról indulni,
annak ajánlom ezt:
http://puppylinuxhu.blogspot.hu/2013/08 ... ul-is.html
A pupletnek van újabb kiadása is, de tudjuk, nem mindig jobb az újabb...
Ezt is kipróbálom,lehet tényleg nem az újabb a jobb :idea: Nálam a legújabb 2.4 van fent de egy gyalázatosan hiányos rendszer :!: :!: :!:
A Chrome 34 sem megy fel alapból, mert 4 függőség hiányzik,és ez csak a kezdet....a többi..... :evil: :!:
Nem tudom hányas Xfce verzió van az általad ajánlott verzióban ezért meg kérdem : lehet e frissíteni?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Xfce4/Compiz felügyeskedése precise rendszerekre

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@azami: "Ez most megoldva a kép szerint? A videó vezérlőm intelgma, integrált!" - sajnos, nem tudom, azami, de nem valoszinu... nekem e pillanatban 2 asztali p4-es gepem van, es csak azon muxik jol, amelyikben nvidia kartya van... a masikban valamilyen integralt chip video van, es annal nem ment.
A tovabbiakban, ahelyett, hogy "lyukat beszelnek a hasatokba", inkabb feltoltottem a szolid-ra ezt a kis szemlelteto videot:
http://www.solidfiles.com/d/13becfd171/ ... szpup.mpeg
Meg annyit, hogy korabban ez mukodott nekem egy 800 megas p3-assal, 512 mega rammal, s egy legacy geforce mx440 64 megas vidikarival is!
Egy ilyesfajta asztali osszeallitast pedig keves penzert egy bontobol is "osszekotorhat" maganak valaki...

Válasz küldése

Vissza: “Témák, hátterek, ablakkezelők”