Xfce telepítése

Puppy linux ablakkezelők, témák, háttérképek, screenshotok - gtk, jwm, xfce témák
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: azami »

Van itt pár fejlesztő aki már ki taposta az Xfce telepítés rögös útját, kérem ossza meg velünk a folyamatot, tapasztalatát.
Talán a Precise 5.7.1 jó alap a bemutatásra.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: S-kami »

én tudnék egy módszert, elég jónak tűnik, de még nem próbáltam ki.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Menü--> beállítás-->puppy csomagkezelő
keresés--> beírod xfce

íme:
xfce4.jpg
xfce4.jpg (203.55 KiB) Megtekintve 6450 alkalommal
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: azami »

Így cselekedtem én is :!: :D
De a végén nem sikerült elindítani, pedig az összes xfce kezdetű fájlra rá kattintottam a bin mappában :shock:
Hogy mi a "bibi".... :?: .... :roll:

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: S-kami »

jaaa... nem...
crtl+backspace+alt
vagy a grafikus menüben a kilépés gomb,
ezzel kilépsz konzolba és

Kód: Egész kijelölése

xwin xfce4-session
paranccsal indítod.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: azami »

Kösz :!: holnap kipróbálom.....

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Az ablakkezelőket mint pld. az xfce4 csomagban érdemes telepíteni. A precise-re innen letölthető a 10-es verzió:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/929 ... recise.pet

A csomag telepítése után ki kell lépni parancssorba (Kilépés promtba) innen indítható a xwin startxfce4 paranccsal.
Ha elindul akkor lehet választani hogy milyen beállítású felületet szeretnénk, ha nem indul akkor xwin előző felület(jwm vagy icewm..) paranccsal
indítható újra az alap felület.
Ez a csomag a Triton5.7.3 alatt működik ami szintén precise 5.7.1 alapú.
Csatolmányok
triton5.7.3xfce4.jpg
triton5.7.3xfce4.jpg (54.75 KiB) Megtekintve 6419 alkalommal

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: azami »

Kedves Pfecó!
Benned is :!: jó emberben lelt a közösség.... :!: :D
Amint időm lesz kipróbálom, de nem az általad ajánlott pupleten, mert az is addig jut el hogy be tölti asztalig, de sem egér sem billentyűzet :twisted: :!:
Úgy veszem észre hogy az auto-config ami idáig vezeti a rendszert nem jól működik ezen a gépen.Csak olyan pupplet jöhet szóba ami betöltés közben rákérdez a billentyű és monitor beállításokra. Hab a tortán hogy a wifit sem lehet beállítani nincs ehhez a lenovo-hoz driver beépítve... :(

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Wifi adapter kiderítése.
terminal-ba beírni:
lspci
ez ad egy rövid listát a gépedben lévő belső PCI-(PCIe)buszon ülő eszközökről./ebben benne kell, hogy legyen a pci-buszra csatlakozó wifi-kártya is./
vagy egy bővebb listához ezt írd be:
lspci -vnn
ez egy részletesebb listát ír ki neked a gépedben lévő eszközökről.
Lásd a képeken, a kettő között még rengeteg dolog volt kiírva, én csak a lényeget fotóztam ki belőle magamnak nemrégen. Jól látható benne, hogy az alaplap rendelkezik egy beépített-integrált Intel videórésszel,(momentán a Bios-ban ez ki van kapcsolva!) és egy különálló NVidia kártyával, illetve egy Realtek vezérlős Ethernet kártyával. Nekem pl. nemrég ezekre a típuskiíratásokra volt szükségem.
Kép
Kép
Amennyiben megvan a Wifi modul, kártya, chipset pontos neve, mert ki fogja írni azt, akkor már könnyebb hozzá drivert keresni. Persze a Linux kernelszám ilyenkor is lényeges, nem csak a wifi-egység gyártó-típusa.

Ha pl. Broadcom wifi van abban a Lenovó-ban, akkor itt van egy broadcom sta driver linkje, broadcom_sta_v6.30.223.141.1_x86_32-k3.9.11-precise - PET file - 1.6 MB
Itt van hozzá a Murga-ról pár sor leírás is:

Posted: Mon 17 Feb 2014, 10:14 Post subject: broadcom 43142 / 4365 wlan Lenovo B490 Laptop Puppy Precise
Finally I have managed to get the broadcom wireless working in Puppy Precise 5.7.1

Read the complete article at
http://www.broadcom.com/docs/linux_sta/README.txt
This is what I did
Fresh Install of Puppy Precise 5.7.1 in USB Stick & created save file while rebooting.

Reboot
Install the provided broadcom pet
http://e-nautia.com/peebee/disk/share/b ... recise.pet
Reboot

In a Terminal issued the following commands
rmmod bcma
modprobe cfg80211
modprobe lib80211
modprobe wl

Simple Network Setup was able to detect my connection & I configured it & presently posting from my connected laptop.
On reboot loaded these modules via Boot Manager for automatic loading of modules & automatic wireless connection.

Mivel a Triton 573 is Precise 571-es alapú, abban meg valszeg a kernel is stimmel, 3.9.11-es, elvileg ez a fenti driver jó kell legyen nálad is.
Peter Bottomley oldalánvan még jobboldalt pár másik driver is, ha ez nem lenne jó neked.

A Broadcom-os wifi-hez Murga-s fórumszál: Broadcom-STA "wl" wifi drivers - repository of latest

Ha végképp semmit nem találsz hozzá, akkor meg lehet próbálkozni a Broadcom-os 802.11 Linux STA driver beinstallálásával.

Vagy pedig még ezzel is meg lehet próbálni, hátha működik vele a lenovo-ban lévő wifi modul.
b43-fwcutter 019-1 (x86_64)
Dependencies:
glibc
Package Contents:
usr/
usr/bin/
usr/bin/b43-fwcutter
usr/share/
usr/share/man/
usr/share/man/man1/
usr/share/man/man1/b43-fwcutter.1.gz

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Amint időm lesz kipróbálom, de nem az általad ajánlott pupleten, mert az is addig jut el hogy be tölti asztalig, de sem egér sem billentyűzet Úgy veszem észre hogy az auto-config ami idáig vezeti a rendszert nem jól működik ezen a gépen
Én nem ajánlottam semmilyen distrot csak példaként hoztam fel az xfce4 telepítéssel kapcsolatban a Tritont 5.7.3-at mivel a kernele megegyezik a
precise 5.7.1-ével. A képet csak szemléltetés miatt tettem ki.
Csak olyan pupplet jöhet szóba ami betöltés közben rákérdez a billentyű és monitor beállításokra
Szerintem az új kiadású alap pupletek között ilyet nem fogsz találni .
Egyébként az auto-config jól működik csak nem jó beállítást akar alkalmazni ha nem működne akkor kellene kézzel beállítani.
Az autoconfigot a config.sys-be beírt pfix=nox boot opcióval lehet letiltani ahogy már egyszer leírtam
itt.: viewtopic.php?f=7&t=88&start=20#p822

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: azami »

Átírva, kipróbálva, nem jött be... :(

Kép

Ugyan úgy meg sem állt az asztalig, ott meg a régi problémák....

Válasz küldése

Vissza: “Témák, hátterek, ablakkezelők”