Xfce telepítése

Puppy linux ablakkezelők, témák, háttérképek, screenshotok - gtk, jwm, xfce témák
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Jól közelíted meg a kérdést.
Mindenki más böngészőt, és azokban más-más beállítást használ.
Nálam a Firefox valóban szól, ha átirányítást észlel, és addig nem is megy tovább, amíg ezt le nem rendezem.
Jelen esetben itt is szólt, és ez a kép jelent meg, (az átirányításról később)
http://kepfeltoltes.hu/view/141021/azam ... es.hu_.png
semmi más, ebből kellett nekem kézzel kiszedni az ominózus képnek a linkjét, -a képensárgával van kiemelve a kérdéses link- majd egy másik, megnyitott böngésző ablakban megnézni azt.
Valóban látható a képen felül egy figyelmeztetés egy átirányításra, de az nem az imageshack-os oldalra visz át, hiába engedélyeztem, hanem egy Google átirányítást -valami google.pageads.com, nem tudtam pontosan leírni- lehetne ott engedélyezni, de ennek semmi köze a kép megjelenítéséhez, ugyanis hiába engedélyezem a Firefox-nak az átirányítást, csak felcsúszik az átirányításra figyelmeztető sor, és akkor is csak ezt látom, semmi mást.
http://kepfeltoltes.hu/view/141021/azam ... es.hu_.png
Tehát én úgy érzem, hogy jogosan szóltam azért, hogy nem látom azami példaképét.
Ha belinkelünk valamit, akkor azt olyan képfeltöltővel tegyük, ami sehova sem irányít át, hanem saját linket ad. Nem beszélve arról, hogy a fórumunk is lehetőséget ad saját képek feltöltésére, és annak a hozzászólásba való beidézésére, élni kell a helyi, jelen esetben a fórumunk nyújtotta lehetőséggel.
És lehetőleg nem bosszantani a fórumtársakat egyéni, kétes megoldással, linkeléssel, ennyi a történet.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: azami »

A videón az látható hogy 3 különböző böngészőben hogyan nyílik meg az "ominózus"link nálam, a böngészők alapértelmezett beállításaival.
https://www.youtube.com/watch?v=j3jYmNpix3s
És lehetőleg nem bosszantani a fórumtársakat egyéni, kétes megoldással, linkeléssel, ennyi a történet.
Az ImageSnack oldalt 372 ezren kedvelik "csak :!: ! a facebook szerint. Nem hiszem hogy ez a fórumtársak bosszantására szolgáló kategória.

viewtopic.php?f=7&t=100&p=937#p936
Itt már csipesz is csodálkozott a béketűrésemen tegnap betelt az a bizonyos...
A te stílusod nagyon nem fekszik nekem (sem) ezért talán az lenne a legjobb mindkettőnk (és főleg a fórumtársakkal szemben :!: ) ha nem válaszolnánk egymás hozzászólásaira, megvárnánk míg más kifejti gondolatait az adott témában, felvetésben.Természetesen ez nem érvényes abban az esetben ha számítógép, vagy rendszert veszélyeztető megoldással állna elő bármelyikünk.
Szóval nézzük meg, oldjuk meg ezt a képmegjelenítési problémát mi-miért lehet aztán a többit hagyjuk másnak.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Egyáltalán nem értem, senkitől sem, hogy miért kell külső oldalakra feltölteni képernyőképeket, mikor ide is lehet?
Talán az egyetlen szabálya, amely minden géppel, felbontással jól látszik, hogy a lementett kép szélességét kb. 700 px-re kell szerkeszteni.
Ha valaki ezt nem tudja megoldani, szóljon.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Egy kerdes csak: - ha az osszes forumtag matol kezdve minden ilusztralo kepanyagat ide tolti majd fel, az nem lesz kedvezotlen hatassal a forum mukodesi sebessegere? - mert ha nem, akkor en matol kezdve igy teszek.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: azami »

Egyáltalán nem értem, senkitől sem, hogy miért kell külső oldalakra feltölteni képernyőképeket, mikor ide is lehet?
Csipeszel egyetértve én azért nem tartom célszerűnek minden képet ide be tenni mert szét szabdalja a fórumot. Van "fontos" kép ami tényleg jobb ha itt van. Van leírás ami ami érthető, de jobb egy pár képpel megtámogatni ez már vagy itt van vagy külső szerverre teszem, aki akarja megnézi. És van kép ami nem fontos, de jó megosztani másokkal ha sikerült valami(mint fentebb is történt) az meg legyen külső szerveren.
Ha meg felrakom legyen olyan helyen ami lehetőleg minél tovább megtartja az adott képet.
Szóval én a magam részéről a gyorsabb jobban áttekinthető fórum miatt alkalmazom ezeket a lépcsőket.
A kép nagyságára és méretére is ügyelek egy ideje, mert bizony lassú nett esetén nem mindegy hogy milyen képet teszünk fel.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Egyáltalán nem értek ezekkel egyet.
Mindenféle információszemetet tartalmazó oldalakra küldötök, mert tapasztalatom szerint mindegyik az, tele vannak fölösleges, számomra teljesen érdektelen információkkal, ahonnan úgy kell kibányásznom, mi a fenét is akartok. Tehát én az ilyen képfeltöltés.hu meg hasonló képeket meg sem nézem. Nem itt van? Akkor az nem fontos és kész.

Azami, azt írod: Az ImageSnack oldalt 372 ezren kedvelik "csak" a facebook szerint.
Tudod, erről eszembe jut az egyik Murphy-aforizma kifordítása: nem eszünk lószart, bár egymillió légy kedveli azt.

Arról nem beszélve, hogy egy megfelelően megvágott kép itt 15-20 kB, míg a teljes képfeltöltés.hu vagy ImageSnack vagy hogy hívják-akármi meg több megabájt, és itt az internetadó is.

De azt csináltok, amit akartok.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: azami »

Szeretnék tisztán látni a kérdésben.
Az általam feltett képek úgy vannak belinkelve hogy mint a mellékelt videón látszik csak a kép jön be, semmi extra!
De fölvetődött hogy másnál nem így jelenik meg!
Szeretném tudni pontosan hogy ez nálatok is így történik mint nálam vagy kaptok valami "extrát"?
Mert ha nem akkor ez
Mindenféle információszemetet tartalmazó oldalakra küldötök, mert tapasztalatom szerint mindegyik az, tele vannak fölösleges, számomra teljesen érdektelen információkkal, ahonnan úgy kell kibányásznom, mi a fenét is akartok.
Nem állja meg a helyét!
De ha gondoljátok mehet részemről minden ide...
Azami, azt írod: Az ImageSnack oldalt 372 ezren kedvelik "csak" a facebook szerint.
Tudod, erről eszembe jut az egyik Murphy-aforizma kifordítása: nem eszünk lószart, bár egymillió légy kedveli azt.
Lehet túl érzékeny vagyok de nem szeretem ha más munkáját a szarhoz hasonlítják.Nem beszélve arról a 372 ezer emberről akinek nem ez a véleménye....
Amúgy nehéz olyan oldalt lelni ahol nincs egy kis extra bármi mellé ha már ingyenes....

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@kros54:"Mindenféle információszemetet tartalmazó oldalakra küldötök, mert tapasztalatom szerint mindegyik az, tele vannak fölösleges, számomra teljesen érdektelen információkkal, ahonnan úgy kell kibányásznom, mi a fenét is akartok."
Kedves kros54. Nézd ezt:
Screenshot_2014-10-23_12_45_18.jpg
Screenshot_2014-10-23_12_45_18.jpg (82.84 KiB) Megtekintve 6092 alkalommal
És most nézd ezt:
Screenshot_2014-10-23_12_47_00.jpg
Screenshot_2014-10-23_12_47_00.jpg (68.54 KiB) Megtekintve 6092 alkalommal
Baromi egyszerű - a dolgot úgy hívják: adblock plugin. Én kizárólag ezzel internetezek. Nem is kell kibányászgatnom sehonnan semmit.

"Tehát én az ilyen képfeltöltés.hu meg hasonló képeket meg sem nézem. Nem itt van? Akkor az nem fontos és kész."
Ezzel a - kissé szigorú - hozzáállással valószínűleg rengeteg érdekes dologról maradhattál már le, mivel ennyire haragszol ezernyi weboldal tízezernyi szponzorának hirdetéseire - holott mindannyian tudjuk, rengeteg weboldalnak ezek segítenek a fennmaradásban.
Vagyis szükséges rosszak, azért hogy a jó dolgokhoz is minél hosszabb ideig hozzáférhessünk.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Egy megjegyzést tennék csak a témához - és nem a közvetlen előttem szólókhoz! - jópár fórumon tag vagyok, sokkal nagyobbakon, és van köztük több számítógépes fórum is vegyesen.(Windows via. Linux)
Ezen a problémán szinte mindenhol mi már túlestünk, és nem véletlenül van minden általam látogatott fórumnak saját képfeltöltő részlege!
Továbbá, -ahogy itt fentebb már el is hangzott- a fórumok belső szabályzatában le van korlátozva a feltölthető kép mérete, illetve ajánlások vannak a feltöltött kép beillesztésére vonatkozóan is. Lehetőség szerint a fórumba csak a bélyegkép linket kérik bekódolni a válaszokban, aki a teljes -megengedett méretű, és típusú- képre kíváncsi, az a bélyegkép linkre kattintva elérheti a fórum saját képtárolójából! a témához tartozó képi kiegészítést. És nincs semmi mellékhatás, semmi plusz tartalom csak az, amit a képfeltöltő részlegbe a fórumtag(ok) voltak szívesek feltölteni. Tehát biztonságos is!-és a fórumtagoknak meg ingyenes is! /remélem,ezzel mindenki egyet is fog érteni/
A biztonságnál maradva, a legtöbb fórumban már kötelezően előírt belső szabály az is, hogy a fórumból kifelé irányuló bármilyen közvetlen linket! a válaszokban Code tagok közé kell tenni, ezáltal megakadályozva az azonnali, kattintásra való link elérést kívülről is! Lásd példának a a fórumunk főoldalán az egyes ismertetőkben előforduló közvetlen kattintós HTTP-vel kezdődő direckt linkeléseket. Vagy alkalmazni kell a http-s linkek kiírása helyett annak a beépítését egy, az arra való szövegrész alá beépítéssel, amikor is csak a kiírt sima szövegrész látszik, és a hozzá tartozó külső http-s webcím már nem! Erre is van pár példa a fórumunk főoldalán. Jó lenne ott is egységesítést alkalmazni, és az utóbbi megoldást bevezetni, mint követendő megoldást, már csak az egységes formai kép miatt is, na meg a biztonság okán is. Nem beszélve arról, hogy a biztonság okán az így belinkelt dolgok, címek csak a tagoknak a fórumba való belépése után látszódjanak, magyarán külső szemlélődő névtelenül ne tudjon a linkekhez hozzáférni. Ez a biztonság miatt van más fórumokon már régóta bevezetve, igaz azon fórumokon számtalan olyan link is van, ami nem teljesen jogtiszta, vagy legalább is, kérdésen azoknak a jogtisztasága!
Egy ingyenes rendszerrel -Puppy Linux - foglalkozó fórumnak elvileg erre nem lenne olyan nagyon szüksége, de nem árt az óvatosság.
Amin pedig a saját képfeltöltő részleg tárhelykapacitását illeti, erről a Skami-t kell kérdezni, ezt Ő tudja pontosan megmondani, mit bír el a jelenlegi fórumoknak ily helyet adó tárhely.
Amit erről tudok mondani, máshol az ésszerű méretek kordában tartása miatt van egy, -fent már említettem is- feltöltési méretkorlátozás a feltölteni kívánt képekre vonatkozóan, ettől a képméret korlátozástól indokolt (a téma fontossága okon) esetben - ezt az egyes hozzászólásokban külön ki kell írni(ajánlott megoldás!) - el lehet alkalomszerűen térni, továbbá csak a legfontosabb dolgok bemutatásakor szokás/lehet teljes képernyős fotót a saját fórum képfeltöltőjébe felküldeni. Ilyen esetben engedélyezett, sőt ajánlott hazai képfeltöltők alkalmazása, de akkor sem direct, a fórum hozzászólásban megnyíló képként, hanem külső linkként, a fórum belső szabályzata értelmében megadott módon kivitelezve.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Xfce telepítése

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Én személy szerint azt szeretem ha kizárólag a kép elérési útja van belinkelve (ahogyan azt tette azami kollega is ). Nálam ezzel nem volt probléma a megtekintés , ugyanúgy jelent meg mint a videójában (FF16) . Igazából a gyári tényleg a fórumos képfeltöltés lenne , de ha már megvan máshol , minek töltsük fel még1x ? (by netadó) Most az hogy valaki nem tudja beállítani vagy használni a saját böngészőjét az más kérdés . Nem kötözködni akarok , de azt a kép linket meglehet nyitni külön ablakban is, illetve úgy hogy ne a webhely jelenjen meg a tartalommal együtt. Nálam kizárólag a kép jelenik meg , és nem az oldal (köszönöm ff16 hogy gondoltál rám :D)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Témák, hátterek, ablakkezelők”