Szkriptek

Függőségek, kiegészítők - Library, Qt, Python, stb....
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Én sem kívánok hosszas bizonygatásokba bocsátkozni, én ezt a két verziót használom, jelenleg, (de lehet, az 5421-et le fogom venni, ha jön egy újabb Puppy-verzió majd)
Retro Precise Hu 5421.exe
illetve a kros54 féle második kiadású
Pr571Lite-hu.iso
állományból kézzel kimásolt/kivett puppy_precise_5.7.1.sfs filét használom a saját nevü alkönyvtárából futtatva, mellette a megfelelő indító állományokkal egyetemben. Ez hasonló mód, mint amit Te is írtál, a frugal mód, csak itt éppenséggel a merevlemez bootszektorában nincs hagyományos grub betelepítve!!! - ezt a feladatot a C: gyökerében lévő grldr állomány látja el, ez simán kézzel is törölhető, ha már nem kell a linux, és így nincs a merevlemez bootszektorában való matatás-javítás, ha a linux-ot el kell távolítanom. És itt van a C: gyökérben a menu.lst file is, amit az xp boot.ini filéjébe, annak végére írt indító sorral a linux merevlemezen lévő alkönyvtárából történő behúzása után kapom meg a dual boot-ot, amiben a menu.lst-ben lévő két Linux verzió között tudok induláskor váltani. Ezt csinálja meg különben az újfajta.exe-s telepítő is, meg az eredeti első angol verziójú Slacko Puppy Linux Non-PAE 5.7.0.exe, illetve az angol PAE-s exe verzió is.
Ami érdekes lehet még, elsőnek nem az exe-s verzió lett telepítve nálam, hanem a kézzel készített, Pr571Lite-hu.iso állományból kézzel kimásolt/kivett puppy_precise_5.7.1.sfs egyéni telepítéssel kezdtem, azóta is simán működik így - majd ezután jött a Retro Precise Hu 5421.exe-vel való második Puppy-verzió feltelepítése, ami korrekten észrevette, hogy már van egy előző Puppy telepítés a gépen, és azt nem bántva, a grldr filét nem cserélte le, hagyta ott az eredetit, és csak a menu.lst-be füzte bele az 5421-es indítását. Ezt egyébiránt az első feltelepítése után nemsokkal a windows-ból el kellett távolítani az exe-által feltett uninstall-al, mivel kellet a hely egy másik verziónak.(kevés helyem van már a C-n, ezért kellett törölni) A legszebb, és legmeglepőbb az volt, amikor az uninstall az eltávolítás közben korrektül megkérdezte egy felbukkanó ablakban, hogy eltávolítsa e a merevlemezről a grub-ot, a grldr filét, és figyelmeztetett, ha ezt megteszem, akkor a gépen lévő másik linux verzió nem lesz elindítható ezek után, vagy a törlés után a hagyományos grub-ot kell a hagyományos módon feltelepítenem az gépen maradó linux-om indításához. Szóval az exe-s telepítőnek ez a korrekt megoldása igen meglepett, és jól is esett a figyelmeztetése, bár, ha letörli a grldr(grub) filét, azt sima másolással vissza tudtam volna tenni, de azért jól esett a figyelmeztetése. Ezt csak azért írtam le, hogy a Puppy-k telepítésekor az abban benne lévő böngészők, illetve azok gyári cache beállításai érvényesültek, és vannak még azóta is, én ezeken nem változtattam, nem tettem át sehova, nálam ez így van, és kész, így települt fel gyárilag, és ehhez semmi köze egyébiránt a Puppy-k általam ilyen kvázi kézi frugall-os feltelepítésének sem.
Az 5421-re utólag - mivel abban gyárilag még egy régebbi verzió volt beépítve - feltettem a legújabb Firefox30-as pet-es csomagot, és ez sem viselkedett másképpen, tehát a cache könyvtárat már eleve a - /root/.cache/mozilla/firefox/*.default/Cache/ - ba tette, ez van, erre ennyit tudok mondani.
Természetesen a böngésző saját programfiléi a - /root/.mozilla/firefox/*.default/-ba kerültek, de Cache könyvtár nélkül!

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

Van egy ilyen sriptem:
#!/bin/sh
rxvt -e wget http://users.atw.hu/kepmentesek/sfx/7z920.exe
wine 7z920.exe
rem 7z920.exe
A törlésnek a program lefutása után kellene végrehajtódni, ezért kellene 10-20 másodperc a "rem 7z920.exe" elé/vagy a sorba.. :roll: :!:
Ha így ki akarod próbálni vigyázz mert kiütheti a rendszert, de ha ezt "rem 7z920.exe" törlöd akkor jó.. ;)

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Talán ez:
sleep 20 && rem 7z920.exe

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

Kösz :!: Ki próbáltad :?:
De amúgy megoldottam másképp :idea: :D (mióta töröm a fejem, de-hát egy műkedvelő....'eh... :D )
Az online puppyban meglepetésnek lesz kipróbálható ;) :D

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

Az online puppyba viewtopic.php?f=7&t=88 beépített script, ha szükséges ;) :
#!/bin/sh
rxvt -e wget http://users.atw.hu/kepmentesek/sfx/7z920.exe
wine 7z920.exe
echo
rm 7z920.exe

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Amennyiben 2 folyamatot egymás után akarunk futtatni , a következő megoldás a legegyszerűbb erre :

Kód: Egész kijelölése

parancs1 && parancs2
Parancs2 akkor fut le ha parancs1 befejeződött.
Van ettől bonyolultabb módszer is , de az más lapra tartozik . 8-) :lol:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Rendszer kiegészítők”