Szkriptek

Függőségek, kiegészítők - Library, Qt, Python, stb....
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Szkriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Készítettem egy kis szkriptet bármilyen program időzítéséhez, ha tudjuk mit akarunk időzíteni és milyen paranccsal. A csatolt fájl egy szkript, amit letöltés után el kell látni root jogosultsággal . A t4a nevet kapta tőlem, mint 'Timer for applications' rövidítése. A .tgz kiterjesztést távolítsuk el, azaz nevezzük át a fájlt t4a -ra!
Csatolmányok
capture18523.png
capture18523.png (12.5 KiB) Megtekintve 7449 alkalommal
t4a.tgz
A .tgz kiterjesztést távolítsuk el, azaz nevezzük át a fájlt t4a -ra!
(1.64 KiB) Letöltve 348 alkalommal.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2015.04.21. 08:19-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

Kulusz nem emlékszel véletlen hogy milyen paranccsal csomagoltuk ki és vissza az sfs-t? Vagy a Murgán hol írtak erről?

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

unsquashfs /elérésiút/sfsfájl.sfs vagy ha a könyvtárában nyittod meg a terminált akkor elég a fájlneve. egyébként mostanság már csak rányomsz az sfs-re és beletudsz nézni a (view contents) -el.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: azami »

Kösz!!! Azért kellett mert egy fájlt nem tudott úgy kimásolni, hogy melyiket nem írta ki..! Így meg mindent kicsomagolt...

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Korábban már készítettem egy csinos GTK indító menüt a puppy alapértelmezett programjaihoz . Érdemes szétnézni EZEN az oldalon . Vannak képernyőképek az indító menüről . Több verzió is született az ötletből és annak továbbfejlesztett változatából . Ez eredeti csomag amit készítettem aza gsm_by_KuLuSz.pet csomag . A továbbfejlesztett verzió annyiban különbözik hogy asztalspecifikus ikonokat használ és azokat 48x48 pixelben vetíti ki, és az ablak a balfelső sarokban jelenik meg. A továbbfejlesztett verzió a gsm_ce-0.2.pet nevet kapta . Mindkét csomaghoz szükséges a gtk2desklet-3.1.pet csomag (az átlátszó 'ablakhoz' ).
Képernyő kép a gsm_ce-0.2 programról.
Aki ki szeretné próbálni, csak telepítse a csomagokat , majd terminálban a gsm paranccsal tudja indítani a menüt.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Van 1 rövidke kis parancs a böngészők cache könyvtárának kiürítésére. Ezt a parancsot akár be is tehetnénk a Startup könyvtárba, vagy a leállítási metódusba beépíthetjük (valahogy :D )
A parancs a következő :

Kód: Egész kijelölése

rm -rf /root/.mozilla/firefox/*.default/Cache/*
A csillag szimbólum senkit se zavarjon meg, ez szükséges az egyedi könyvtárnevek helyettesítésére, azaz a parancs törölni fog minden fájlt és könyvtárat a cache nevü könyvtárunkból, ami a [bármi].default könyvtárban található.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Már ha a jelzet útvonalon belül van egyáltalán cache nevü könyvtárunk, mert pl. nekem nincs, és a Firefox-ot a Puppy telepítése óta intenzíven használom. Nálam a jelzett elérési útvonalon - /root/.mozilla/firefox/*.default/Cache/ - mindösszesen egy darab _CACHE_CLEAN_ nevü valami (szerintem ez egy link lehet) van, a szöveges tartalma egy darab 1-es karakter, semmi más! A Seamonkey böngésző ugyanezen az útvonalon szintén nem tartalmaz Cache könyvtárat, sőt nála még ez a jelzett fájl/link állomány sincs.
Ellenben a - /root/.cache/mozilla/firefox/*.default/Cache/ - ban már vannak cuccok, ott lehetne írtani, kérdés érdemes e?
Szóval kicsit módosítani kell a scripteden, elérési út tekintetében...vagy legalább átnézni az összes Puppy verziót, hol, hova kerül(nek a böngésző(k) cache könyvtára(i).

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Amit írtam elérési út , az elvileg az alapértelmezett a firefox , opera és seamonkey böngészőkhöz (mind ugyanazt használja elvileg). A cache_clean valószínüleg 1 cache törlő plugin a böngésződhöz , szóval ott nincs szükség erre. A .cache könyvtárban pedig nemtom mit keresnek a böngésződ cuccai ... Nekem ott semmilyen mozilla könyvtár nincs.
FF 18.0.1-t használok.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Azt hiszem, nem értettél meg. Én ezt írtam:
Nálam a jelzett elérési útvonalon - /root/.mozilla/firefox/*.default/Cache/ - mindösszesen egy darab _CACHE_CLEAN_ nevü valami (szerintem ez egy link lehet) van, a szöveges tartalma egy darab 1-es karakter, semmi más! A Seamonkey böngésző ugyanezen az útvonalon szintén nem tartalmaz Cache könyvtárat, sőt nála még ez a jelzett fájl/link állomány sincs.
Ellenben a - /root/.cache/mozilla/firefox/*.default/Cache/ - ban már vannak cuccok, ott lehetne írtani, kérdés érdemes e?

Tehát az első útvonal megadásakor jeleztem, hogy az általad leírt helyen - /root/.mozilla/firefox/*.default/Cache/ - nálam nincs Cache könyvtár, más van, de nem ez volt a kérdés, a Firefox, meg a Seamonkey is itt a helyén van, csak éppen az általad leírt cache könyvtár nincs meg bennük!!! -lásd a linken lévő képen, és az is látható, hogy az előbb említett _CACHE_CLEAN_ nevü valami is eltűnt már innen, átkerült a máshol lévő Cache könyvtárba, ott látható már(közben volt egy újraindítás, talán azért)-
http://kepfeltoltes.hu/view/140707/cach ... es.hu_.png
Azok a másodikként megadott útvonalon találhatóak meg - - /root/.cache/mozilla/firefox/*.default/Cache/ - és itt már vannak dolgok, köztük az általad említett cache könyvtár és más is, amire írtam, hogy lehetne törölni benne. Tehát mindösszesen az általad megadott útvonaltól eltérő helyen van nálam mindkét Puppy verzióban (precise 571 Lite és RetroPrecise5421)a Cache könyvtár helye, a Firefox, Seamonkey, Palemoon is jó helyen van. (és nem a cache-ban, ahogy te írtad!)
Kép
Kép

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Szkriptek

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

én értettem elsőre is hogy mit írsz . Egyébként vicces hogy én is a retroprecise 5421-t használom (mint lx7 puppy) és nekem nem így vannak a dolgok . Nem szeretnék erről vitázni többet . A firefox cache és egyéb könyvtárait bárhova be lehet állítani . És igen, érdemes üríteni a cache könyvtárat ha frugal telepítésü pupy-t használsz , és nincs elég helyed a mentésfájlban a cache részére. Ezt a problémát 1 linkeléssel is meg lehet oldani .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Rendszer kiegészítők”