SFS készítés

Függőségek, kiegészítők - Library, Qt, Python, stb....
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

SFS készítés

Hozzászólás Szerző: azami »

https://drive.google.com/file/d/0B0ivZX ... sp=sharing
Hogyan lehet ebből sfs-t készíteni :?: :roll:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SFS készítés

Hozzászólás Szerző: NTamas »

FileZilla-3.7.0.2_i586_300.sfs (6.31 MB)
innen elérhető, ha kellene...
Index of /gjuhasz/sfs
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.09.11. 21:18-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: SFS készítés

Hozzászólás Szerző: azami »

Mondjuk ebből nem jöttem rá hogy hogyan kell elkészíteni.. :roll: :D :D
A gjuhasz link jó a többi nem működik :!:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SFS készítés

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Javítva...!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: SFS készítés

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kibontottam , sfs-t készítettem , felcsatoltam . Konzolból elindult, menüben nem
találtam, desktop fájlt nem találtam .
Akkor vettem észre hogy hiányzik a usr mappa. Hibás a fájlod!!! Újrakezdtem.
Zip kibontása után usr mappát kell létrehozni, ebbe másolni a share mappát tartalmával. Ezután lehet a FileZilla3 mappából sfs-t készíteni . Így már jó.

Mivel nálam telepítve van a Rox fájlkezelő Right click 6.7.7 opciója, ezért ha
egér jobb gombbal katt a mappára és kitudom választani hogy ebből a fájlból sfs fájlt készítsen.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: SFS készítés

Hozzászólás Szerző: azami »

Hibás a fájlod!!
Innen szedtem eredeti csomag:http://sourceforge.net/projects/filezil ... p_redirect

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SFS készítés

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:
Hibás a fájlod!!
Innen szedtem eredeti csomag:http://sourceforge.net/projects/filezil ... p_redirect
Igen, eredeti, de az -FileZilla_3.9.0.5_src.tar.bz2- szerintem egy forrásból telepítős csomag, ha jól tévedek.
Neked inkább erről az oldalról való csomagot kellet volna leszedned! (Ebből hamarabb elkészült volna az sfs fájlod is. - bár ebben sincs usr mappa!!! -azt a fentiek szerint pótolni kell! )
Van a kibontott FileZilla_3.9.0.5_i586-linux-gnu.tar.bz2 csomagban egy FileZilla3 nevű főkönyvtár, benne egy-egy Bin és Share könyvtár, a bennük lévő dolgokat a Puppy-ban is meglévő hasonló nevű könyvtárakba másolva, gyakorlatilag kész is a telepítésed, az applications-ban lévő filezilla.desktop filét meg kihúzod az asztalra, ahogy te szoktad,/ez a file szöveges tartalma/

[Desktop Entry]
Name=FileZilla
GenericName=FTP client
GenericName[de]=FTP-Client
GenericName[fr]=Client FTP
Comment=Download and upload files via FTP, FTPS and SFTP
Comment[de]=Dateien über FTP, FTPS und SFTP übertragen
Comment[fr]=Transférer des fichiers via FTP, FTPS et SFTP
Exec=filezilla
Terminal=false
Icon=filezilla
Type=Application
Categories=Network;FileTransfer;
Version=1.0

a Puppy-ban lévő pixmaps-ból pedig belinkeled hozzá a program ikonképet, a filezilla.png-t, és ennyi.

http://kepfeltoltes.hu/view/140912/capt ... es.hu_.png
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.09.13. 03:12-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SFS készítés

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta: Mivel nálam telepítve van a Rox fájlkezelő Right click 6.7.7 opciója, ezért ha
egér jobb gombbal katt a mappára és kitudom választani hogy ebből a fájlból sfs fájlt készítsen.
Janugsa, erre a fájlra-kiegészítésre gondolsz?
Right-click-6.7.6
File: Right-click-6.7.6.pet
Size: 1.62 MB

Telepítéskor észlelte, hogy magyar nyelvű rendszert használok, ezért felajánlotta, hogy engedélyemmel Ő telepítené a magyar nyelvű kiegészítést, én engedtem, és ez lett belőle, remélem nem rontottam el semmit sem!

Kép

Közben megleltem az általad említett 6.7.7-es verziót is.

Right-click-6.7.7
File: Right-click-6.7.7.pet
Size: 1.62 MB

A két verzió között mi az eltérés? Mert a Goole eléggé furcsán ferdít:
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
fejlesztések:
-Javítva az ikonok psnapshot.sh (köszönet OscarTalks)
____________________________________________________________

Azoknak az embereknek, akik a jobb kattintás, hogy megjelenik a saját nyelvükön,
A pot fájl letölthető, kitölteni a fordítások
és visszaküldték.

Én többek között pinstall.sh script szakemberek, akik tudják, hogyan kell használni MoManager
(Tipp: DevX kell betölteni és script kell elhelyezni egy
végrehajtható út).

pinstall.sh.mo jön létre. Küldd el ezt nekem. Köszönet
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mondjuk még annyit azért tudok, hogy a mo fájlok a programok honosításához használatos új fordítási metódus által készített nyelvi fordítás filék, amiket akár a betöltött program a net-ről is képes be-letölteni. A MoManager-el meg ezt a fordítás-honosítás fájlokat lehet..hmm managelni.
Viszont a Tipp-ben leírtak még nem egészen világosak, akkor az sfs készítéshez kell az általam használt Puppy rendszerhez való DevX.sfs file megléte is?-mert addig nem merek hozzákezdeni a művelethez, mert ilyen fájlom nekem nincsen.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.09.12. 22:10-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: SFS készítés

Hozzászólás Szerző: azami »

Van a kibontott FileZilla_3.9.0.5_i586-linux-gnu.tar.bz2 csomagban egy FileZilla3 nevű főkönyvtár, benne egy-egy Bin és Share könyvtár, a bennük lévő dolgokat a Puppy-ban is meglévő hasonló nevű könyvtárakba másolva, gyakorlatilag kész is a telepítésed,
Én nem másolok semmit sehova :D bin/filezilla klikk és fut.
Ikont meg csak azt rakok az asztalra amit legtöbbet használok(ezt ritkán :D )10 ikon kb....ennyi másnak is elég szerintem :roll: napi használatra...(ezért nézem értetlenül hosszú eszmefuttatásotokat a Wine körül :roll: de ti tudjátok... tanulni meg lehet belőle ;) )

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SFS készítés

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta: Ikont meg csak azt rakok az asztalra amit legtöbbet használok(ezt ritkán :D )10 ikon kb....ennyi másnak is elég szerintem :roll: napi használatra...(ezért nézem értetlenül hosszú eszmefuttatásotokat a Wine körül :roll: de ti tudjátok...
Valamit kavarsz, de nagyon!
Ha bemész az /usr/share/applications-ba, ott találsz olyan program.desktop fájlokat is, ami csak szürke négyzetként látszanak, ennek ellenére működőképesek! Csak éppen színes ikonkép nincs alapban a szürke desktop fájlhoz hozzárendelve. Például ilyen fájl a defaultbrowser.desktop és a többi default.desktop file is! Ezek, ha jól tudom, azért maradtak ikon nélkül, szürkén, mivel minden ikontémában van elvileg ezekhez a default-okhoz a témának megfelelő ikonkészlet. Ekkor, ha ezt te meg akarod változtatni, (vagy egy másik, még szürke desktop filéhez akarsz saját ikont hozzárendelni) na ekkor kell kézzel a szürke desktop fájlhoz hozzárendelni, (ráhúzni a filekezelőben) az esetek többségében a pixmaps könytárba a kérdéses program feltelepítésekor, - mint a Filezilla3-nál is - a telepítő által felmásolt/telepített programnév.png filét, (vagy egy máshová feltett saját ikonképet) ekkor, ha stimmel az ikonkép elérési útja, már az applications-ban is átválozik az eddig szürkén látható kérdéses .destop fájl, és te ezt, az inmáron a programnév ikonnal kiszínesített desktop filét húzod ki az asztalra közvetlen programindítónak, persze a fájl nevét kiszerkeszted, hogy a .desktop kiterjesztés ne legyen benne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.09.12. 22:40-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Rendszer kiegészítők”