xvkb

Függőségek, kiegészítők - Library, Qt, Python, stb....
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: xvkbd

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta: 2017.05.02. 09:17 Xvkbd v3.7 v

xvkbasiconf-0.3_xvkbd-3.7_all.pet--------minden magyar fájl benne van
https://drive.google.com/open?id=0BzQqe ... Tl5Z0xHS1E
Janugsa!
Célszerűnek tartanám ezt a változtatást a fájl nevében is jelezni akár egy kicsiny hu szótaggal is!
Ugyanis a Murga-ról letölthető francia verzió neve: xvkbasiconf-0.3_xvkbd-3.7_all.pet kísértetiesen azonos a janugsa által módosított, és a magyar mo filéket tartalmazó verzióval! -így esetleg tévedésre adhat okot a két azonos nevű fájl megléte, mivel a hasonló nevű francia pet csomagban nincs benne a magyar nyelvi támogatás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.05.05. 23:06-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: xvkb

Hozzászólás Szerző: S-kami »

argolance írta: 2017.05.05. 10:31 Hello,
I have got two XVkbd files, one from you while following the link given above called XVkbd-hungarian , and another one from Gjuhash called XVkbd-hu. Both are very different and I was wondering which is the "good" one and which I will add to my "xvkb(jwmb)asiconf" packages? If needed and useful, please fill free to give us some explanations on the French Forum.

Cordialement.
Annak, aki esetleg nem érti pontosan, hogy miről is lenne szó, van két nyelvi fájl és az lenne argolance kérése, hogy melyiket rakja bele az új csomagba?
Kellene egy kis magyarázat neki, ha úgy érzitek, hogy ez lényeges.
Én személy szerint még soha nem is próbáltam, úgyhogy én ezt nem tudom megválaszolni... :roll:

Az aktuális szál:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewto ... 798#953798
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: xvkb

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Gjuhasz féle xvkbd verziót nem ismerem de ezek a mostani, javított janugsa féle mo fájlok -xvkbasiconf.mo és a XVkbd-hungarian- jónak tűnnek, az általam jelzett kis hiba, -a bal Shift gomb melletti Í gombra ütve néha egy balos kacsacsőr jön elő, nem az Í betű- egész délután próbálva a gépemen lévő 5 darab klf. puppynál mindösszesen a precise 571 puppynál jött elő pár alkalommal, de utána az egészen estig zajló próba közben már ilyet nem tapasztaltam, tehát ez úgy tűnik, csak nálam jött elő valamiért, okát most sem tudom, de a többi puppy verzión ilyet nem tapasztaltam, pedig az 5-ből az egyik eleve angol rendszerű puppy, ami csak magyar nyelvre van átváltva, és ott is jól működik ez a janugsa féle, javított verzió. Ha más negatív jelzés nem érkezik be a fórumtársaktól, akkor szerintem ezt a verziót kéne ajánlani beépítésre.
Magyarázaton mit értesz, a janugsa féle hogyan váltsuk át a billentyűzetet magyarra leírást?
Ebben nem tudok segíteni, nem vágom a francia nyelvet, bocsi.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: xvkb

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nagyon szépen köszönöm, pont erre voltam kíváncsi, szerintem argolance is ezt szerette volna tudni, hogy mi a különbség.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

argolance
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017.05.04. 19:52

Re: xvkb

Hozzászólás Szerző: argolance »

Bonjour,
Thank you for your answer on the French Forum! :D
[EDIT] Sorry, I discover 2 messages, may be answering to my question but google refuses to translate saying:
The topic you are looking for does not exist.
Cordialement.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: xvkb

Hozzászólás Szerző: NTamas »

S-kami írta: 2017.05.06. 00:03 Nagyon szépen köszönöm, pont erre voltam kíváncsi, szerintem argolance is ezt szerette volna tudni, hogy mi a különbség.
NTamas írta: 2017.05.05. 22:46A Gjuhasz féle xvkbd verziót nem ismerem...
Na, miután a főoldalra kitetted a cikket, benne Gjuhász xvkbd-s pet csomagjának a linkjével, így azt a pet fájlt letöltve, és utána kibontva, támadt egy ötletem.
Azt ugye már írtam az előbbiekben, hogy a Janugsa féle verzió telepítve lett nálam mindegyik puppyra, most a letöltött és kibontott Gjuhász féle csomagból csak simán elindítottam a bin-ben lévő, XVkbd-puli/usr/bin/xvkbd fájlt, (kvázi portable stílusban) és a vicc kedvéért a tálcáról meg mellé(alá) elindítottam a Janugsa féle billentyűzetet. Mondjuk egyből látszik is a különbség a két verzió között, Gjuhász verziója még a régebbi 3.2-es verzióra épült, Janugsáé pedig már a 3.7-es verzióra.
Kép
Majd a két billentyűzettel egy megnyitott kis szövegszerkesztő ablakba írtam pár sort, előbb a felső, Gjuhász féle, angolra állított billentyűzettel, majd a fócust áthelyezve az alsó, Janugsa féle, már magyar karakteresre átállított billentyűzettel fejeztem be az egérrel való írkálást.
Kép
A kétfajta program simán működik együtt, úgy, hogy a Janugsa verzió eleve telepített, a Gjuhász féle pet csomag meg csak kibontva lett a pet csomagból, és csak simán rákattintással lett benne elindítva (amolyan portablre módra) a futtatható bin állománya.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: xvkb

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Frissítettem.
viewtopic.php?p=5039#p5039
A 2 magyar billentyűkiosztás (hungarian1 Gjuhasz és hungarian2 janugsa) választható ki.
Gjuhasz verzióba beraktam a hosszú Ű és Ő-t. Janugsa verzióba a
„modal“ lehetőséget.

Gjuhasz alkalmazta a modal opciót. Ebbe a verzióba is beraktam.
Ez azt jelenti hogy a billentyűzet felirat csak egy betű vagy írásjel.
Caps_lock, Shift, AltGr, Shift+AltGr gombokkal cserélődnek. Tehát mindig csak az látható a billentyűn ami leütve megjelenik. Például a francia2
néha 4 betű vagy írásjel is tartozik egy gombhoz.
A puppy menüben választható.

https://youtu.be/HIHgbsjWE6c


xvkbd1.jpg
xvkbd1.jpg (53.07 KiB) Megtekintve 5672 alkalommal
xvkbd2.jpg
xvkbd2.jpg (54.75 KiB) Megtekintve 5672 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára janugsa 2017.05.07. 22:09-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: xvkb

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Érdekes megoldás, ez is jó lett.
A tahr-6.0.5 puppy alatt így néz ki:
Kép
Legfelül a Gjuhasz féle billentyűzet, középen Janugsa billentyűzete látható, míg az alsó képen a Gjuhasz féle modal bilentyűzet látható.
A puppy menüjébe így került be a most módosított Janugsa féle legújabb xvkbd verzió.
Kép

argolance
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017.05.04. 19:52

Re: xvkb

Hozzászólás Szerző: argolance »

Hello!
I don't know if I well understood your comments (google translate!) but, as the variables of /etc/X11/app-defaults/XVkbd-mylanguage override the variables of the main XVkbd-common configuration file, the two keyboard layouts are respectively/properly displayed while adding/setting xvkbd.modalKeytop: false for the Janugsa keyboard, and xvkbd.modalKeytop: true for the gjuhasz's one directly inside their own configuration files.
Am I right or missing the point?

Cordialement.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: xvkb

Hozzászólás Szerző: janugsa »

2 indítás lehetőség.
xvkbd.desktop
xvkbd_mobal.desktop benne a változás: Exec=xvkbd -modal
capture16478.jpg
capture16478.jpg (18.71 KiB) Megtekintve 5642 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Rendszer kiegészítők”