SoundCloud

Audió és videó vágó, szerkesztő, lejátszó programok, kodekek
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: SoundCloud

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kedves NTamas,

köszönöm a rengeteg utánajárást.
Igazad van: szerintem is, ennek nem biztos, hogy van értelme.
Aki akarja, ezeket böngészőből eléri.
Igazság szerint - és innen off - hozzászokunk az okostelefonokon ahhoz, hogy akár arra a feladatra is lehetséges alkalmazás, ami pontot tesz az í-re, vagy valami egyéb ökörség. De hát a Puppy nem androdi, s nem appok vannak rajta, hanem komoly fejlesztőmunka kell jónéhány programhoz is...
Egyfajta gondolatkísérletnek nem volt rossz, de ami azt illeti, többnyire én is maradok a sima netrádióknál.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: SoundCloud

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A téma lezárásaként egy áthidaló megoldás:
létezik Windows és persze Linux alá is az XBMC/KODI médialejátszó, sőt sfs-ként még a Puppy verziókhoz is fel lehet ezt a lejátszót csatolni.
Nos, aki megfelelő géppel bír, és ennek a programnak a háttérben való futása nem jelent számára/gépére nagy leterhelést, annak lenne egy megoldásféle javaslat a témánkhoz illően.
Először is két weboldal linkje:
https://superrepo.org/kodi/addon/plugin.audio.mixcloud/
https://superrepo.org/kodi/addon/plugin.audio.somafm/
illetve még egy, de erről majd még később említést teszek.
https://superrepo.org/kodi/addon/plugin ... oundcloud/
Ami közös bennük, hogy mindhárom oldalon van a felső soron egy Download gomb azt megnyomva egy letöltő-ablakot kapunk, ahol nekünk célszerű az ablak alján elhelyezkedő Download from official mirror linket igénybe venni a közvetlen file letöltéshez.
Akinek ez mégsem jönne össze, itt van a két(három)csomag a data-ra is feltéve: XBMC-KODI_KIEG.ZIP
Az xbmc-re, vagy a kodi-ra a telepítésük a Kiegészítők telepítése zip-ként menüpont igénybevételével történik a programban, a Kiegészítők-nél.
Ekkor, ha ügyesek vagyunk, (és ezek a kiegészítések eddig még nem voltak meg nekünk) valami ilyesmit fogunk majd látni:
Kép
Kép
Sajnos nálam az xbmc 12.1-es verzió esetében az Account megadása menüpont nem akart működni, de minden más megy rendesen!
Kép
Kép
Az egészben az a jó, hogy az Édentől keletre, akarom mondani, az Éden verziótól felfelé az összes XBMC-re illetve a KODI fantázianevű verziókra is fel lehet őket telepíteni. Már a igen régi, xbmc-11.0 Éden verzióra is rá lehet tenni ezeket, nekem egy, szintén nem mai verzió van a gépemen, ő az xbmc-12.1 Frodo verzió, én erre telepítettem a fenti két felső linkről a két audio-add-on plugin-t, és ezek szépen működnek is!
A csomagban említett harmadik kiegészítő, a SoundCluoud plugin egy frissebb verziója, na, ez nálam a Frodo-ra(xbmc-12.1) nem volt már hajlandó feltelepülni, valószínű, ez a verzió már nem volt kompatibilis a plugin-el, és frissebb xbmc/kodi verziókhoz való már ez az újabb, 2.05-ös SoundCloud add-on plugin.(ezért is látható az első képen nálam még egy régebbi -0.2.6-os- verziós SoundCloud plugin, amivel azért pár dolgot, listát így is le tudok játszani)

Válasz küldése

Vissza: “Multimédia”