Mely játékok mennek wine alatt, melyek nem?

Emulátorok - virtualbox, vmware, wine, qemu, stb...
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Mely játékok mennek wine alatt, melyek nem?

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Az utóbbi idõben leteszteltem jónéhány windows-játékot a CsipeszPupon, amikhez csak hozzájuthattam , s a tapasztaltakat ebben a jegyzetben gyûjtöttem össze. A teszt-gép a következõ volt: Asrock 945GCM-S alaplap, procó:Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz, vidikari: nvidia geforce 9600 gt, 2 x 1Gb ddr 2-es ram.
Mindenféle különleges beavatkozás nélkül, mondhatni "portable" módban is mûködõ játékok, tehát nem kötõdnek registry-bejegyzésekhez, nem kérnek cd-iso-t(természetesen amelyik eredetileg kérte, ahhoz netrõl megszereztem a no-cd-fixed exe-ket), végül nem kérnek termékkódokat sem:
Air Conflicts, Aliens Vs Predator 1, Angry Birds, Armed And Dangerous,
Attack On Pearl Harbor, Bad Piggies, Battle Of Europe, Borderlands 1,
Boulder Rocks 3D, Braid, Broken Sword 2.5: Return Of The Templars,
BrokenS word 3: The Sleeping Dragon, Bubble Shooter Premium Edition,
Call Of Duty 2, Call Of Duty(4) Modern Warfare,
Call Of Duty(4) Modern Warfare 2, Call Of Duty Black Ops,
Cartoonix, Cherry Dolls, Captain Claw, Codename Panzers Phase One,
Commandos Strike Force, Company Of Heroes, Crazy Machines 1
Crazy Machines 1 NewChallenges, Cross Racing Championship 2005,
Crysis, Csibecsúzli, Daikatana, Dart 'M Up, Deer Hunter 2005,
Demolition Simulator, Deus Ex 1, Driver Parallel Lines,
Dungeon Siege 1, Enclave, Far Cry 1, Far Cry 1 War Antiterror Mod,
Flat Out 1-2, Freedom Fighters, Ghost Recon Advanced Warfighter 2,
GTA 3, GTA Vice City, GTA San Andreas, GTA San Andreas Crips 2011 Mod,
Gunman, Half Life 1 No Steam Verzió, Half Life 1 Blue Shift,
Half Life 2, Half Life 2 Episode 1, 2, Half Life 2 Lost Coast,
Hoyle Board Games, Insane2, LEGO Digital Designer,
LIMBO, Mafia 1, Manhunt 1-2, Mummy Maze Deluxe,
Mountain Crime avagy bûntény a hegyi hotelben,
Need For Speed Hot Pursuit 2, NFS Underground 1-2, NFS Most Wanted, NFS Carbon,
Paradise, Pharaoh Puzzle, PipeWalker, Plane Arcade, Pool 'M Up,
Postal 2, Praetorians, Project Igi 2 kissé textúrahibásan,
Project Snowblind, Quadrax 3, 4, 5, 6, Rage, R. C. Cars,
Red Faction 1-2 Red Ocean, Rollcage Stage 2, Rollin, Sacred 1,
Secret Weapons Over Normandy, Shogo MAD, Sin Episodes,
Soldier Of Fortune 1-2-3, Spelunky, Stalker: Shadow of Chernobyl,
Star Trek Voyager Elite Force, Stopple, Street Legal Racing Redline,
The Punisher, Tiberian Sun, Time Shift, Titkos Barlang 1- 2,
Trackmania United Forever, Tomb Raider 2-4-5-7-9-10,
Total Annihilation, Troll Demo, Undying, Unreal Gold,
VarázsEnciklopédia 2 Telihold, Warcraft 2 No CD változat, Warcraft 3,
Wheel Of Time, Will Rock, Wolfenstein, az utolsó elõtti!, XIII.

Most következzenek azok az - igen sügér módra - megírt játékok, amelyeknek az elhelyezkedésük meghatározása céljából szükségük van vagy egy - anno, az igazi kitelepítésük idején, ha okos voltál, exportált - registry-fájlra, vagy pedig van a mappájukban egy ini végû fájl, no, ezekben át lehet írni az elérési utat a kívántra, utána a reg fájlokat importálni kell a wine "mû" windows mappájában található regedit.exe segítségével, az ini fájlokkal a helyes "path" megadása után nem kell csinálni semmit.
Megéri gyakorlatot szerezni ezekben a kis mesterkedésekben, mert aki tudja ezeket, az tarthatja úgy egy biztonságos partíción az ilyesfajta játékjait, hogy többé nem kell többszöri oprendszer-újrahúzások esetén újra meg újra veszõdnie a hivatalos játék-kitelepítési procedúrákkal. - Szóval akkor most ilyen fajta játékok következzenek, amelyek csöppnyi szöszmötölés vagy rendes install árán szintén mennek csipeszPup-on:
Aliens Vs Predator 2 Broken Sword 4 The Angel Of Death
Crashday Drakan Fallout 3 Fallout New Vegas Halo
Heart Of Darkness I Am Alive Morrowind Oblivion OffRoad Redneck
Project Eden Skyrim Xpand Rally Xtreme

Ezután jöjjön néhány olyan játék, amely megy CsipeszPup-on, de sajnos muszáj cd iso-t használnunk náluk ahhoz, hogy jól mûködjenek(Ilyenkor a cd-iso-ra klikkelünk, ezáltal be"mount"-oljuk; most jön a nehezebb rész, nyitjuk a wine config segédprogit, ott a meghajtók fülnél képzünk egy tetszõleges betûjelû új meghajtót, végül ehhez hozzárendeljük a bemountolt iso mappáját. Kis gyakorlással hamar bele lehet jönni ebbe.):
Broken Sword 2 The Smoking Mirror StarCraft és StarCraft Brood war
Thunder Brigade Warcraft 2 BNE cédés eredeti verzó

Aztán van néhány ilyen "kódbepötyögõs" játék is, amiknél sajnos be kell irkálni kódokat, de aztán mennek már szépen:
Game House Super Jigsaw Gore Half Life 1 Steam Verzió

Legvégül jöjjön néhány olyan játék, amely az általam összeütött rendszeren semmiképp nem volt hajlandó menni vagy ment ugyan, de súlyos textúra-hibákkal, érthetetlenül szaggatva, villódzva, vagy fontos átkötõ videókat nem lejátszva:
Balls Of Steel Pinball Bugdom Bus Driver Call Of Duty 1
Chernobyl Underground Chrome Deus Ex Human Revolution
Duke Nukem Forever Far Cry 3 Gothic 2 Gold GTA 4
Heretic 2 Invadazoid Jedi Knight 2 Just Cause2 Mad Riders
Mafia 2 Marine Sharpshooter 2 Medal Of Honor Allied Assault
Nitro Family Project Igi 1 Prototype Pure Pinball 2
Racedriver GRID Return To Castle Wolfenstein Platinum Edition
Risen 2 Dark Waters Sin Sniper Ghost Warrior Street Racing Syndicate
S.W.I.N.E. Syberia 1, 2
The Incredible Machine Contraptions és Even more Contraptions
The Saboteur Trackmania Sunrise Extreme
Trine Turning Point Unreal 2
World War 2 Combat Road To Berlin

Vége a kisregénynek :) .

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Mely játékok mennek wine alatt, melyek nem?

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Üdvözletem Tisztelt Csipesz!

Épp azon vagyok, hogy néhány ilyen régi programot Puppin is futtathassak. Sajnos nem jött össze, jobb, ha inkább megkérdezlek ha nem gond, a kérdésem ebből a részből nőtt ki:
Most következzenek azok az - igen sügér módra - megírt játékok, amelyeknek az elhelyezkedésük meghatározása céljából szükségük van vagy egy - anno, az igazi kitelepítésük idején, ha okos voltál, exportált - registry-fájlra, vagy pedig van a mappájukban egy ini végû fájl, no, ezekben át lehet írni az elérési utat a kívántra, utána a reg fájlokat importálni kell a wine "mû" windows mappájában található regedit.exe segítségével, az ini fájlokkal a helyes "path" megadása után nem kell csinálni semmit.
Megéri gyakorlatot szerezni ezekben a kis mesterkedésekben, mert aki tudja ezeket, az tarthatja úgy egy biztonságos partíción az ilyesfajta játékjait, hogy többé nem kell többszöri oprendszer-újrahúzások esetén újra meg újra veszõdnie a hivatalos játék-kitelepítési procedúrákkal.
A kérdéses programok közül leginkább a Heroes of Might and Magic II, III, és a Tiberian Sun a Firestorm kiegészítővel került kísérlet alá. A két HOMM új, GOG-ról van, a Tibsun egy ingyenes de teljes változat úgy 2013-ból, ezt csak kibontani és a windowson regedit kellett hozzá.
Az a gond, hogy egyrészt nem tudom eldönteni, hogy adott programnak az ini-ét kell-e megbolygatni, vagy a Wine-al reget importálni, és van, hogy több ini is van pl. HOMM-nál. A regeditet a Wine-ban persze megtalálom, de ott nem lehet importálni vagy rosszul csináltam.
Csináltam olyat is, hogy Virtualboxban Windows 7-en fenn volt a HOMM3, és registry-t másoltam volna ki ahogy írtad, csak azt sem engedte, biztos, hogy rosszul csináltam.
És ha megengeded, csak még 1 +kérdés: Te el tudod érni azt, hogy nem a Wine, hanem A program maga nagyobb képernyő-felületet foglaljon el?
Ha tudsz a fentiekben segíteni, azt előre is köszönöm, remélem, nem zavartam vele.

További sikeres napot kívánok!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Mely játékok mennek wine alatt, melyek nem?

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szia, pu21! - milyen puppy név, verzió a kedvenced, melyiken szeretnéd ha futnának? - ha megírod, konkrétan azon a fajtán kipróbálom az általad óhajtott két játékot.

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Mely játékok mennek wine alatt, melyek nem?

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Jó estét újra!
Igazat megvallva nem is egy fő rendszerem van, hanem 2. Hogy miért, majd máskor, a lényeg, hogy azért kíváncsi is vagyok, hogy két különböző környezet vajon hatással van-e ezekre, tehát a rendszerek:
1. Dpupbuster64-Bt_HU.iso DE én ezt a wifi adapter felismerése-működése miatt átnyergeltem a Fossa puppiból való 5.6.7-es kernelre, csak így tudok vele netezni...
2. Fossap64_A-HU-K5.6.7-Firefox-T2.iso

Úgy érzem, a HOMM 3 lesz a keményebb dió, ezt tudom telepíteni Wine-ban, de semennyire nem indul. A Tiberian és kiegje már indul, de valami hiányzik néki, mivel a menü láthatatlan, azért elindítottam az első küldetést, és ott sincs menü, nehéz is kikeveredni onnét. Ez a jelenség fennáll Linux Mint alatt működő Wine esetében is, ha ez segítség...
Tiberianhoz még annyit, hogy találtam egy újabb telepítő megoldást itt:
https://cncnet.org/download
ahol ingyen leszedhető, de még időm nem volt rá, elnézést érte, azt is megnézem. És talán ez is járható megoldás a modernebb installok között:
https://snapcraft.io/cnctsun
csak utóbbit megmondom őszintén azért nem kedvelem, mert függök egy plusz dologtól, hogy fusson a jatek. Ráadásul a Snap nekem eddig nem volt elérhető Puppy-n. Szerintem az a jó, mint mikor például megvesszük a GOG-on a Serious Sam-et, és semmi más nem kell hozzá, mert Puppin Wine alatt vígan fut, max annyi, hogy az InstallDir/Scripts/PersistentSymbols.ini -ben átírjuk ezt: gap_iDepthBits=(INDEX)0 erre: gap_iDepthBits=(INDEX)24, így megszűnik a játékban az átlátszó alkatrészek jelensége, és rendben lesz minden.

Szóval a fenti dolgot a Tibsunnal megnézem én is, addig is ismételten köszönöm, bármi is lesz a vége.
Ha minden kötél szakad, nyilván ott a Virtualboxban telepített Win7 vagy 10, de csak ezért lefoglalni 25 gigát - nem tenném, ha tudnám, hogy lehet ezeket kisebb környezetben feléleszteni.

További szép estét!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Mely játékok mennek wine alatt, melyek nem?

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Halkan megjegyezném, hogy ezek a játékok ingyenes, open source natív játékok linuxra:

Red Alert release-20210321 (19.54MB)
Tiberian Dawn release-20210321 (21.11MB)
Dune 2000 release-20210321 (26.16MB)

Letöltés:
https://www.openra.net/download/#linux
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Mely játékok mennek wine alatt, melyek nem?

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Köszönöm S-kami, amint jobban tudom ezeket is megnézem.
További szép napot!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: Mely játékok mennek wine alatt, melyek nem?

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Jó napot újra!

Volt rájuk egy kis időm. Hát igen van mit behoznom, mert amiket S-kami ajánlott nem is tudtam róluk. A dűnét + Tiberiant gyorsan ki is próbáltam és mennek!
De a Heroes 3-2 vel most se tudok mit kezdeni.
Még.

Kellemes napot mindenkinek!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Válasz küldése

Vissza: “Virtualizáció”