Wine

Emulátorok - virtualbox, vmware, wine, qemu, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:
Janugsa írta!
Tehát nem kernelfüggő a popcorn.
Szerintem sem....valami más :roll: :?: :roll: :?:
Újratelepítettem a tegnap feltett függőségeket egy másik csomagból, és eddig jutottam vele:
Kép
a fehér csík jelezné a program adatbázisának a betöltését, de már percek óta megállt, és sehova tovább!
A jobb gombos függőség-ellenőrzés továbbra is ezt mutatja:
-------------------------------------------------------------------------------
### Dependencies ###
-------------------------------------------------------------------------------

Unused direct dependencies:
linux-gate.so.1


-------------------------------------------------------------------------------
### ! ! ! End of Information ! ! ! ###
-------------------------------------------------------------------------------
Egyenlőre ennyi....
Ja, igen, ez a félsiker az újabb kiadású kros54 féle Precise Lite 571 -es puppy-val jött össze, ennek a kernelszáma:3.9.11
A másik, régebbi kiadású Precise Puppy 571-nemLite!- verziónál, ugyanezzel a kernelszámmal, továbbra is csak a most előbb már fekete hátterű programablak továbbra sem jön be, csak egy fehér ablak pillanatnyi időre, aztán egy villanás, és semmi.
A röhej az egészben, hogy tegnap meg pont fordítva volt, az újabb kiadású Precise Puppy-n el sem indult, semmi nem jött be, a régin meg csak a fehér villanás volt. A régi kiadás az előbb megemlített függőség újratelepítésre sem reagált, - mert erre is újra feltettem az újabb függőségi csomagot- maradt a fehér villanás, az újabb verziós Puppy már behozza ezt a programablakot, de nem tud rendesen betölteni, pedig hely lenne, hova, szóval megint patthelyzet van....de egyenlőre jegelem a dolgot, elegem lett belőle. :(
Ja, és végül még annyi, tegnap a másik oldalon belinkelt Popcorn.sfs-t letöltöttem, -az említett csipesz féle, és a mai, új függőségcsomag már fel volt telepítve mindkét Puppy verzióra- felcsatoltam, - mindkét Puppy verzióra is - a jelenségek a mai leírtak szerint alakultak, csak az újabb Puppy verzió volt képes a fenti látható ablakot behozni, de a betöltés/vagy ellenőrzés??? nem megy így sem tovább. Ez van.......

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: janugsa »

A fenti képed angol és ez jön be az sfs popcornnál ami nálam sem jó. A csipeszé magyar nyelvü.

Kipróbáltam a precise lite 571-et és nem indult el a csipesz popcorn. Függőségek kellenek.

Slacko 5.7 k 3.4.82 nopae nem jó függőségek kellenek
Dpup Wheezy 3.5.2.11 k 3.5.2 nem jó függőségek kellenek
Upup Precise 383 k 3.8.3 nopae működik

kriszmo78
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.06.11. 12:37

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: kriszmo78 »

Köszönöm csipesz, letöltöttem, megpróbálom. Köszi az alkalmazásokat is.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta:A fenti képed angol és ez jön be az sfs popcornnál ami nálam sem jó. A csipeszé magyar nyelvü.

Kipróbáltam a precise lite 571-et és nem indult el a csipesz popcorn. Függőségek kellenek.

Slacko 5.7 k 3.4.82 nopae nem jó függőségek kellenek
Dpup Wheezy 3.5.2.11 k 3.5.2 nem jó függőségek kellenek
Upup Precise 383 k 3.8.3 nopae működik
Janugsa, ezt a függőségcsomagot tedd fel, -a csipesz féle deb-ek mellé még- ugyanis nálam ezzel lett végül is jó a precise lite 571-es kros54 féle, 3.9.11-es kernelű puppy-val!!! -Az usr/lib-be tedd őket-
Igaz, hogy keményen megszívatott a gépem, vagy a tegnapi hasonló filéket tartalmazó függőségi csomagom nem volt az igazi, - azt egyébként ma le is töröltem, ezt írtam az előbb - de ez a ma talált függőségi csomag végre jó lett, de csak most, párszori teljes kikapcsolás-bekapcsolás után. Ugye reggel írtam, hogy feltettem az új csomagot, és félig bejött a kezdőképernyő, igaz, az az sfs verziót használva, de a betöltés nem ment végig, és megállt a program. Ekkor az X-et újraindítgatva próbálgattam, semmi eredmény. Majd a leállítás menüből újraindítás, a másik 571-es Precise betölt, popcorn indít, de csak a fehér négyzet-felvillanás-program elszállás volt. Ezt megírtam, majd kilépve rendesen a gépből, teljesen kikapcsolva azt, elmentem az aktuális dolgaim után. Ezeket elintézve, most bekapcsoltam a gépet, és csak nem hagyott békén a kíváncsiság, a csipesz féle csomagot kibontva, -azt nem feltelepítve, hanem portable módban indítva,
Kép
a legnagyobb megdöbbenésemre egy szemvillanás alatt betöltött az eddig végigmenni nem akaró adatbáziscsík, és bejött az elfogadó ablak, majd a program menüje. Csak néztem, nem értettem a dolgot, de arra jutottam, mivel eddig is portable módban próbálkoztam, talán nem tudta a Puppy megjegyezni a program helyzetét, ezért nem indulhatott el, vagy nem tudta beregisztrálni az új függőségi libeket, szerintem ez utóbbi lehet az igaz, ugyanis frugall módban csak a teljes kikapcsoláskor ír ki a merevlemezre, és ez történt most is, reggel. Az új bekapcsoláskor meg már éltek/láthatóak voltak a puppy számára az új függőségi libek, ezért a popcorn program most simán betöltött. Ennek ellenére ez továbbra is fennáll:
-------------------------------------------------------------------------------
### Dependencies ###
-------------------------------------------------------------------------------

Unused direct dependencies:
linux-gate.so.1


-------------------------------------------------------------------------------
### ! ! ! End of Information ! ! ! ###
-------------------------------------------------------------------------------
Ezzel nem tudok mit kezdeni, ez most a csipesz féle magyar nyelvű popcorn verzió függőség ellenőrzése, de az sfs -angol nyelvű- verzió ellenőrzése is ezt adja vissza. De már nem érdekel, a lényeg, elindult végre ez a dög program, jól megszívatott, az már tény, de nem fogott ki rajtam, én voltam az erősebb!! :)
Pár kép a meccs eredményéről, fent pedig a kék link alatt ott van az új függőségi csomag.
Kép
Kép
Kép
Egy valódi sci-fi rajongó mit is név meg először?
Kép
Ez ugyan csak az előzetes, de este majd nézem a teljes filmet, eredetiben!csak addig helyet kell találni közel 870 Megányi tartalomnak, meg persze a többinek is!
Kép
Ami még feltűnt, hogy a fenti képen, az előzetes mellett 720p felbontás szrepelt még, de az előzetest elindítva az már 360p-re állt be, talán ez is figyelembe veszi a sávszélességet, net-eléréshez igazírja a lejátszást, akár a Tube? - érdekes dolog-
Hát ennyit sikerült kihozni ebből, az sfs verzió továbbra sem működőképes, bocs a hosszú szövegért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.09.07. 12:41-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: NTamas »

NTamas írta:Ezzel nem tudok mit kezdeni, ...Unused direct dependencies: linux-gate.so.1
Ez így majdnem igaz is, de azért utána lehet nézni a dolognak.
Például ezen az angol nyelvű oldalon: What is linux-gate.so.1?
Az angol nyelvű szöveget nem idézem, de a Google-s fordítást igen, ez meglepően érthetőre sikerült a guglinak, egyébiránt. Csak egy részletet idézek, mert hosszú a levezetése.
-----------------------
Mi linux-gate.so.1?

Amikor az ldd segédprogram egy valamirevaló újabb Linux rendszer akkor gyakran látni a hivatkozás egy éteri lény, név szerint linux-gate.so.1:

ldd / bin / sh
linux-gate.so.1 => (0xffffe000)
libdl.so.2 => /lib/libdl.so.2 (0xb7fb2000)
libc.so.6 => /lib/libc.so.6 (0xb7e7c000)
/lib/ld-linux.so.2 (0xb7fba000)

Mi olyan különös? Ez csak egy dinamikusan betöltött könyvtár, igaz?

Valahogy úgy, kellően nagyvonalú meghatározásait dinamikusan betöltött könyvtár. A hiányzó fájl nevét a kimenet szerint ldd nem tudott egy fájlt ezen a néven. Ugyanis minden olyan kísérletet, hogy megtalálja a megfelelő fájl - akár kézzel akár szoftver célja, hogy automatikusan betölti és elemzi az ilyen könyvtárak - sikertelen lesz.

Időről időre ez ad okot a lázas lelkesedését és a csalódottság a felhasználók számára, mert megy keres egy nem létező rendszer fájl. Akkor magabiztosan mondani felhasználók ebben a hiábavaló törekvés, hogy nem kéne, hogy egy linux-gate.so.1 fájl bárhol jelen a fájlrendszeren; ez egy virtuális DSO, a megosztott objektum téve a kernel egy fix címet minden folyamat 'memória:

cat / proc / self / térképek
08048000-0804c000 r-xp 00000000 08:03 7.971.106 / bin / cat
0804c000-0804d000 rwxp 00.003.000 08:03 7.971.106 / bin / cat
0804d000-0806e000 rwxp 0804d000 00:00 0 [kupac]
b7e88000-b7e89000 rwxp b7e88000 00:00 0
b7e89000-b7fb8000 r-xp 00000000 08:03 8.856.588 /lib/libc-2.3.5.so
b7fb8000-b7fb9000 r-xp 0012e000 08:03 8.856.588 /lib/libc-2.3.5.so
b7fb9000-b7fbc000 rwxp 0012f000 08:03 8.856.588 /lib/libc-2.3.5.so
b7fbc000-b7fbe000 rwxp b7fbc000 00:00 0
b7fc2000-b7fd9000 r-xp 00000000 08:03 8.856.915 /lib/ld-2.3.5.so
b7fd9000-b7fdb000 rwxp 00.016.000 08:03 8.856.915 /lib/ld-2.3.5.so
bfac3000-bfad9000 rw-p bfac3000 00:00 0 [stack]
ffffe000-fffff000 --- p 00000000 00:00 0 [vdso]

Itt cat kiírja saját memóriával térképen. A vonalnak [vdso] a linux-gate.so.1 tárgy ebben a folyamatban, egyetlen memória oldal leképezett címen ffffe000. A program képes megállapítani a helyét a megosztott objektum a memóriában elbírálása AT_SYSINFO bejegyzést a ELF kiegészítő vektor. A kiegészítő vektor (auxv) egy tömb mutató átadott új folyamatok ugyanúgy programot érvek (argv) és a környezeti változók (envp) vannak.

Az eredményt a fenti származnak x86 doboz, ahol folyamatokat élnek öreg 32 bites címtérré osztva lapokra 4096 bájt, így ffffe000 az utolsó előtti oldalon. Az utolsó oldalon van fenntartva elkapni fér át érvénytelen mutatók, pl dereferencing egy csökkenhet NULL pointer vagy MAP_FAILED mutató visszatért mmap.

Meg kell jegyeznem, hogy itt a Linux-gate.so.1 mindig leképezve ebben helyhez kötött azon a gépen, a címet használt különbözhetnek rendszerek és még véletlenszerűen kiválasztott per folyamatban, mint egy biztonsági intézkedés. Egy rendszer, amely nem az utóbbi, hogy eljusson a tárgy némileg trükkösebb, és a következő demonstráció nem fog működni.

Amikor minden folyamat ugyanazt a tárgyat ugyanazon a helyen ez könnyen kivonat másolatát, ha azt akarjuk, hogy egy közelebbi pillantást. Például, tudjuk kérdezz dd kiírása az oldalt a saját memóriájában (gondosan választotta kimeneti név eltér linux-gate.so.1 hogy ne alakuljon ki egy fájlt, hogy nem kéne létezik):
-----------------------

Aki átrágja magát a teljes szövegen, annak talán érthető, hogy én miért kernelproblémára gyanakodtam először a nem működő Popcorn-t, annak függőségeit, hibakiíratását, a kiírt -linux-gate.so.1 => (0xffffe000)- memóriacímet nézegetve .....
-----------------------
Néztem közben egy jó kis sci-fit...
Kép
Kép
Kép

kriszmo78
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.06.11. 12:37

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: kriszmo78 »

Kipróbáltam a Farming simulator-t, nálam döccenésmentesen megy. Egy bibi van csak vele, hogy a kb. 3-4 színt jelenít csak meg. Ezt nem tudom mért teszi. Éredekes, hogy a játék indulásakor, amikor a logókat mutatja, még megvan minden szín. Ez van, azért köszi!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hogyan telepítsünk operációs rendszereket pendrive-ra wine alól?
Az Universal Usb Installer 1.9.3.4-et használtam e célra lássuk, hogyan:
videó:
http://www.solidfiles.com/d/44901ede1c/

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Csak azt nem értem, miért ilyen rövid neve van a filmnek! 1920 a felbontásom! :D

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Valaki tudna adni a sajat wine verziojæt sfs- talan visszi a MATHLAB programot.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Itt folytatom,mielőtt S-kami helyretesz :D
Nálam a PPM ezt mutatja, ha beírom a Wine szót:
capture9738.png
capture9738.png (122.21 KiB) Megtekintve 5338 alkalommal
Melyik fájlt vagy fájlokat kellene telepíteni innen, hogy jó is legyen?
Eddig amivel csak próbálkoztam, nem volt sikeres. Sfs és deb fájlok.Az 1.4-től az 1.9.9.sfs-ig.
capture30459.png
capture30459.png (90.08 KiB) Megtekintve 5338 alkalommal
Némelyik még a wineconfig után se hozza létre a .wine mappát. A menűben sem jelentkeznek. Néha 2 menűpont megjelenik, a "C meghajtó" illetve a wineconfig. Amire kissebb szükségem van mint a "Wine programok eltávolítása" menűpontra.
Screenshot_2016-06-29_214518.jpg
Screenshot_2016-06-29_214518.jpg (48.88 KiB) Megtekintve 5338 alkalommal
Ezt melyik "wine-s" bin fájllal lehet előcsalni? :?: Nekem még nem jelentkezett!
Most csak ennyi,tovább kisérletezek!Ne felejtsétek, hogy TahrPup64-6.0.5 a rendszerem, de fent van a 32 bites "lib" is.
Köszike a jó válaszokért! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Asterix 2016.06.29. 22:40-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Virtualizáció”