Wine

Emulátorok - virtualbox, vmware, wine, qemu, stb...
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: azami »

kriszmo78 írta
Most a Tahr puppy-t használom
Mivel ezt használja ezen kellene megpróbálni aki segíteni akar....

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:
kriszmo78 írta
Most a Tahr puppy-t használom
Mivel ezt használja ezen kellene megpróbálni aki segíteni akar....
Valóban, de ehhez hozzátartozik, hogy leírom, más rendszerű kernelverzión mi a tapasztalás, és az ott fellépő hiányosságok ismertetése lehet némi segítséget adhat a Thar verziónál is a hibakeresésben.

Amúgy ebben a csipesz féle pet-verzióban, ami amúgy egy beta-verziós Popcorn, amit a honlapján is külön megemlítik, hogy nem tökéletes verzió még, van ahol hiba nélkül üzemel, van, ahol el sem indul. Hogy ezt a nem indulást miért teszi, milyen fügőségek hiányoznak még a beletett két deb filén kívül, azt könnyen ki lehet deríteni, csak a portable könyvtárba kell belépni, és az ott lévő futtatható Popcorn filére jobb egérgombot nyomni, ekkor feljön egy kis ablak, ahol a tényleges függőségeket lehet normális módon lekérdezni, és egy olyan szöveges filében adja ki a rendszer a válast, mint aminek egy részletét az előbb én is belinkeltem a nálam még plusz-ban hiányzó függőségekről.

Azami, a te hozzászólásod hatására kipróbáltam egy hasonló, 3.9.11-es kernelű, de régebbi, és nem Lite verziós kros54 féle Precise verzión is a Popcon-t, pótolva az előző-másik oldalra került hozzászólásomban említett függőségi hiányokat, de ez lett a végeredménye a kísérletnek, ezt az előző hozzászólásba is beírtam, de ide is bemásolom, mert fontos lehet a kérdezőnek a hibakereséshez!

Utóirat:
A másik, említett régebbi, de 3.9.11-es kernelű Puppy verzióban is pótolva a fentebb belinkelt függőségeket, azon egy pillanatra bejött egy fehér ablak, majd el is tűnt, tehát a kérdező panasza jogos, és a nála tapasztalt hibajelenség precisen, többször is reprodukálható!!! Mivel azami hozzászólására már megemlítettem, megtettem itt is a jobb egérgombos tényleges függőségi vizsgálatot, ami már a fentebb közzétett hiányosságokat egy filére redukálta le, erre!
-------------------------------------------------------------------------------
### Dependencies ###
-------------------------------------------------------------------------------

Unused direct dependencies:
linux-gate.so.1


-------------------------------------------------------------------------------
### ! ! ! End of Information ! ! ! ###
-------------------------------------------------------------------------------
Ez pedig nem mást jelent, mint amit már az előbb is pedzegettem, hogy vagy hardverprobléma, vagy memóriakezelés, és kernelprobléma állhat a dolog mögött!
Ami felettébb meglepő, hogy a régebbi kros54 féle, 3.9.11-es kernelű -nem Lite verziójú- Puppy-ban a még hiányzó függőségek pótlása után elindul a program, de a már említett fehér ablak felvillanásával el is száll a program, és nem működik tovább! És mivel ez a linux-gate.so.1 kernelfüggő állomány, ezért akinél elindul a program, az örüljön neki, nálam sajnos mindkét 3.9.11-es kernelű Puppy-n nem megy a Popcorn-béta verziója, a régebbi puppy-n még elindul, de a fehér ablak csak kirajzolódik, felvillan, és onnan sehova tovább, míg az újabb 3.9.11-es Lite Puppy-n ez a fehér ablakfelvillanás már meg sem történik eleve!

Remélem ezzel tudtam valamit segíteni....kriszmo78-nak.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: kros54 »

NTamas elemzéséhez annyi kiegészítést fűzök, hogy az általam készített Precise-klónok a PAE-kerneles kiadásból klónozódtak.
Úgy tudom, s a nevében is hordozza, hogy a Csipeszpup ugyanennek a Precise-nek a retro-verzióján alapul, az pedig más verziójú kernellel van szerelve.
Ettől függetlenül mintha megint azt látszana, hogy a Precise e két verziója az elérhető hardvereket lefedi, és nem mellesleg korszerű is.
S ahogyan olvasom, a Tahr nem tudja ugyanezt.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Tahrpup 602 kernel 3.14.20 ezen is megy a csipesz popcornja. Frugal mentésfájl nélküli állapot. A két
deb fájl ne telepítsd csak a popcorn pet van telepítve. Sőt a kép is jobb mint a precise puppykon. Ott sok "szentjánosbogár" volt
a videón.

Vivid 6.5 32 bites puppyn, ráadásul buherált 4.0.4 64bites kernellel is elindult a popcorn pet. Frugal telepítés van mentésfájl.

Tehát nem kernelfüggő a popcorn. Lehet hogy erősebb gép kell hozzá, a 720p és 1080ps videók miatt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára janugsa 2015.06.28. 12:12-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: azami »

Tahr 4.0.1 viewtopic.php?f=7&t=203 ezen is szépen megy a csipesz csomag.. :!:

kriszmo78
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.06.11. 12:37

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: kriszmo78 »

Tahr puppy-n nekem tökéletesen működik csipesz fórumtárs által linkelt program. Köszi! :D

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello, akkor folytatom a wine-nal, meg a farming szimulátorral.
Hogy egy adott puppy linuxon egy adott wine verzióval mik futnak és mik nem, részben próba-szerencse, részben annak függvénye, milyen jó minőségű videókártyát tudhatsz magadénak, a puppy linuxok tipikusan az nvidia típusokat támogatják legszerencsésebben drájverekkel; ezen kívül léteznek számomra hosszabb idő után is érthetetlen tényezők, mint pl. hogy egy adott játék miért működik jól puppy precise 5.5-ön és 5.7.1 retro-n, és miért nem nyikkan meg akkor, ha a gazda op.rendszer lucid, upup, 5.7.1 pae, tahr vagy unicorn... Sejtelmem sincsen.
Végül megemlíteném a kis csipesz-féle, nem túl tudományos, viszont bevált, wájnnal kapcsolatos "cseleimet", amik a következők:
Nem szoktam megelégedni annyival, hogy pl. csak felrakom a precise PPM-jéből a wine 1.4-et és összes függőségét, hanem van egy "update-koktélom", amit ezen felül még hozzá szoktam adni, telepítés által. Ezek nagyjából:
directx,
java,
openal,
visual c++ 2005 és 2008,
msxml6 parser,
Ageia physx - nagyjából ilyesmik...
Van egy szoftver-összeállításom rar-ba csomagolva, ha érdekel, skubizd meg, hosszas válogatások eredményeként ezen telepítős és portable alkalmazás-csokorból kivétel nélkül minden műxik:
http://www.solidfiles.com/d/036566922e/
Végül: mi volt a helyzet a farming szimulátorral, csipeszpup alatt? Megy a játék, de a (német) gyártók azért nem vitték túlzásba a játék optimalizálását... Direkt nem a játék legújabb verzióját kerestem, hanem csak egy 2011-es kiadását - hát mit mondjak? - ugyan megy, de egy pentium dual core gépen 2 giga rammal, eléggé derék pciE kártyával laggol(szaggat), mint állat, windows alatt is... asszem, nem lesz kedvenc...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.06.29. 18:38-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta:Tahrpup 602 kernel 3.14.20 ezen is megy a csipesz popcornja. Frugal mentésfájl nélküli állapot. A két
deb fájl és a popcorn van telepítve. Sőt a kép is jobb mint a precise puppykon. Ott sok "szentjánosbogár" volt
a videón.

Vivid 6.5 32 bites puppyn, ráadásul buherált 4.0.4 64bites kernellel is elindult a popcorn. Frugal telepítés van mentésfájl.

Tehát nem kernelfüggő a popcorn. Lehet hogy erősebb gép kell hozzá, a 720p és 1080ps videók miatt.
Szerintem meg az, kernelfüggő, hiszen magad is csak 3.9-nél magasabb kernelverzióval szerelt puppy-kkal próbáltad, kivéve azt az egy, alappuppy-nak nevezett nem pontosan megnevezett verziót, (pae-nem pae-s kernel)amin elindult valamilyen okból. De eddig mindenkinél csak a magasabb kernelszámú verziókkal működött a program, kivéve csipesz régi kerneles puppy-ját. Szerintem nézz utána a fentebb belinkelt angol nyelvű infóknak is...

Még el sem indul a program, be sem jön az a képernyő, ahol ki lehetne választani a stream minőségét, felbontását, a stream-hoz megy amúgy sem kell erős gép, maximum jó netsebeség, és persze a videórésznek tudnia kell az sd és hd felbontást megjeleníteni, ez utóbbi megfelelő driver és videókártya, meg monitor kérdése.
De eddig, hogy a streamet kiválaszd, és menjen a lejátszás, el kéne jutni, de a gond az, hogy a program kezdőképernyője sem jön be már, az pedig nem fullhd felbontásban van a programon belül, így az erős gép kitétel itt erősen sántít.

Ha lejátszás, stream közben lenne a probléma, még azt mondanám, lehet, de így, hogy el sem indul a program /mondjuk a net-sebességem már necces, de a próbához elég, de ehhez egy működő program kellene, de az meg nálam nem adott, mármint a program működése./

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: azami »

Janugsa írta!
Tehát nem kernelfüggő a popcorn.
Szerintem sem....valami más :roll: :?: :roll: :?:

Ha valaki a popcorn által letöltött filmet menteni szeretné a Tmp mappában megleli ;)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Wine

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Igen, a streamelt tartalmak általában az esetek nagyobb részében oda kerülnek, de ebben a programban a fogaskerék beállításnál bármilyen más könyvtárat is meg tudsz adni, ez a temp/Popcorn-Time csak az alapbeállítása a popcorn-nak. Amúgy viszont itt a filmnézés közben csak egy párszáz kb-nyi méretű átmeneti file képződik, ez nem a teljes film, ez csak ahhoz kell, hogy becsatlakozz a stream-folyamatba, és ha megállítod a lejátszást, a program ebből tudja, hogy honnan folytassa tovább. Így a Youtube-s módszer stream lementésre itt nem jó, mert nem a komplett filmet töltöd, kapod meg, csak egy stream-ot kapsz, meg a már említett kis állományt, ami, ha leállítod, és kilépsz a lejátszóból, - amúgy több lejátszót ismer, azonosít, választhatsz ki, ha telepítve vannak a rendszeredre - automatikusan törlődik. Tehát filmnézésekor nem terheli le a rendszert nagy file mentéssel, itt tényleg a netsebesség az, ami döntő szempont, gyenge géppel, de jó nagy/gyors nettel is tudsz filmet, streamet nézni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.06.27. 01:05-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Virtualizáció”