Softmaker Office2018 bétateszt

Az irodai munkához elengedhetetlen szoftverek - Office, PDF olvasó, szerkesztő...
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Softmaker Office2018 bétateszt

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Sziasztok!

Bétatesztet indított a Softmaker, szerintem az ebben tudósok megnézhetnék.
Igaz, csak windows-verziót látok, de feltételezem, azért, mert win alól látogattam ide.

http://www.softmaker.com/en/

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Softmaker Office2018 bétateszt

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Valamiért kétszer jött létre a topic. Nem is értem.
mindegy. Töröltem az egyiket.
Én soha nem használtam,már ha jól vélekszem, viszont elképzelhető, hogy fogom hamarosan.

Kíváncsi lennék rá, hogy ugyan mit tudhat mobiltelefonra.
Ez most találtam - én meg ugye nyilván mobilról vagyok :
Screenshot_2017-10-27-10-16-14.png
Screenshot_2017-10-27-10-16-14.png (186.83 KiB) Megtekintve 5861 alkalommal
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Softmaker Office2018 bétateszt

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Egyenlőre csak a Windows verzió érhető el a free Beta verzióból.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.11.03. 17:12-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Softmaker Office2018 bétateszt

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Telepítettem kísérleti célra.
A béteaverzió 2017, november 15-éig él.
Az első meglepetés, hogy szakított a legördülő menükkel, és átállt a Microsoft Office - bár már 10 éve bevezetett, de általam utált - szalagos menüjére.
sm2018.jpg
sm2018.jpg (43.69 KiB) Megtekintve 5837 alkalommal
A másik, hogy - a korábbi Softmaker-termékekhez képest - irgalmatlanul nagy.
A merevlemezen 650 MB helyet foglal.
Ennek is van egy usbstick.exe alkalmazása, tehát portable programot is gyárt.
Természetesen kipórbáltam azt is, az "csak" 642 MB lett.
Emlékeztetőül: a Zsola által gyártott petek kb. 20-40 MB-osak, igaz, a korábbi verziókból vannak. Hosszú ideje használok egy warez verziót, ez 2012-es, és 50 MB - szóval nem cserélek.
Szóval értem én, hogy haladni kell, meg fejlődni, de.
AZ egyetlen előnye, illetve olyan különleges tulajdonsága, ami a teszt ideje alatt feltünt, hogy képes epub formátumba is exportálni. Lehet, hogy ezt más program is tudja, ezen észrevettem, máson meg nem kerestem.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Softmaker Office2018 bétateszt

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

kros54 írta: 2017.11.02. 07:12 Szóval értem én, hogy haladni kell, meg fejlődni, de.
Örülök hogy nem csak én látom ezt ... konkrétan nem a programra gondolok itt , hanem a puppy fejlődésére , de ezt már korábban is kifejtettem a kernelek cserélgetése miatt egyre követhetetlenebb a "fejlődés" , és a programok/drájverek össze vadászása ... ráadásul ezekkel a 64 bites puppykkal is van gond rendesen szoftveresen. Én nem próbáltam még egyet sem de az angol csevegőn elég sűrűn lépnek be drájver gonddal tahr64 alól pl ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Softmaker Office2018 bétateszt

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Köszönöm szépen ez a szemléletes és remekbeszabott leírást, bár én mindig is LibreOffice párti voltam, de azt valóban nem értem egyszerűen, hogy hová mennek el a számolatlan megabájtok, mikor nem lesz számottevően jobb egy program, vagy egy rendszer???

Amúgy, csak halkan jegyzem meg, nekem a legújabb XenialPup64 XFCE nagyon szépen működik... mondjuk az is igaz, hogy eddig ez az első ilyen jellegű élményem a 64 bites rendszerekkel és még huzamosabb ideig nem is használtam, ugyanakkor ami nekem kell, az nagyon szépen, hiba nélkül fut... eddig...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Softmaker Office2018 bétateszt

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ez ide kicsit off lesz.
Több office-élményem van, de mind első-fajú...
Word 2.0 - 5 db flopi kellett hozzá.
Word 6.0 - 10 db flopi kellett hozzá.
Használtam egy DOS-os Word 6.0 programot is, na, ez egy flopis volt. Elég sok formázást ismer, na, hát nem annyit, mint a mostani 1 GB-os telepítőkészletű Office 2016. Szerintem valahol meg is van.
Pl. innen tölthető is: https://winworldpc.com/product/microsoft-word/6x - ez nagyobbnak mondja, mint 1 flopi, lehet, emlékem csal...
Korábban azért néhány avatott helyen hangot adtam abbéli véleményemnek, hogy azért megnézném én magamnak azt, aki egészen biztosan ismeri a 2016-os verzió minden opcióját. A másik, megnézem én azt is, hogy mit nem tud a 6-0-ás, és amit az újabb tud, arra van-e szükség.
Offnak vége, ebből is látszik, hogy vénülök - már nem rajongok az újért, beérem a régebbi, de jól működővel is.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Softmaker Office2018 bétateszt

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta: 2017.11.02. 07:12 ... a korábbi Softmaker-termékekhez képest - irgalmatlanul nagy.
A merevlemezen 650 MB helyet foglal.
Ennek is van egy usbstick.exe alkalmazása, tehát portable programot is gyárt.
Természetesen kipórbáltam azt is, az "csak" 642 MB lett.
Emlékeztetőül: a Zsola által gyártott petek kb. 20-40 MB-osak, igaz, a korábbi verziókból vannak. Hosszú ideje használok egy warez verziót, ez 2012-es, és 50 MB - szóval nem cserélek.
Szóval értem én, hogy haladni kell, meg fejlődni, de.
Ez is egy kicsit Off -lesz, de a méret témakör miatt idepasszol.
Nemrégiben készítettem egy LibreOffice_5.3.3.2_Linux_x86_HU.sfs csomagot az sfs mérete: 259MB lett! Rendben működik a Tahrpup-6.0.5 verzióhoz felcsatolva.
Ma némi késztetést érezve megint készítettem egy LibreOffice_5.4.2_Linux_x86_HU.sfs csomagot, a méretek a képekről jól leolvashatóak.
Kép
Kép
Jól látható, hogy a kitömörített deb fájlokból készült opt és usr könyvtárakat tartalmazó LibreOffice_5.4.2_Linux_x86_HU könyvtár mérete több, mint egy CD-nyi lett, egészen pontosan 764MB-ra rúg, míg az elkészült sfs csomag mérete már 263MB lett.
Az sfs fájlt használva ez még nem akkora probléma, de ha netán pet csomagként telepítném fel, bizony jócskán kérne helyet magának a merevlemezen, vagy a mentésfilében.

Ráadásul a régi-LibreOffice_5.3.3.2 verzió alapbeállításként kikapcsolt OpenGL-el érkezik, és emiatt szépen megy is nálam, mutatom,
Kép
Kép

míg a most készített LibreOffice_5.4.2_Linux_x86_HU.sfs csomag az sfs felcsatolásakor ugyan feldobja ezt az ablakot,
Kép
de, ha bármit is megpróbálok elindítani a betöltő zöldes sáv ugyan megjelenik, és abban a fekete betöltő csík is majdnem eljut a végéig,
Kép
de az újabb LibreOffice alkotórészek bármelyikének a teljes betöltése nem jön létre! Ez két dolgot jelenthet szerintem, az előző verzióval ellentétben ez az új verzió lehet, már alapból bekapcsolt OpenGL-el jött ki, vagy a másik ok, hogy a nálam meglévő 1.5GB RAM már eleve kevés ehhez az új LibreOffice verzióhoz, bár még csak az sfs változatot próbáltam, illetve próbáltam volna, de nem tudom elindítani. És ez nem attól van, hogy az sfs csomagot rosszul készítettem volna el, hiszen akkor eleve az sfs el sem indulna, most viszont elindul, megkezdi a betöltést, de azután megkukul, leáll, csatolhatom le az sfs-t.
Érdekes módon az ezután újra betöltött LibreOffice_5.3.3.2_Linux_x86_HU.sfs csomag már ismét hibátlanul elindul, működik.
Szóval az újabb verziók nem csak méretben nönek meg, szinte minden gyártónál, hanem a hozzájuk tartozó gépigény is nő, változik.
És ez nem túl jó dolog, hiszen itt is az lehet, hogy a csicsa miatt, a megjelenítés modernizálása miatt nőhet meg ezen linuxos LibreOffice gépigénye, mert maga az Office, mint program, a sima Office feladatok elvégzéséhez nem igényel és eddig sem igényelt túlzottan erős hardvert. De hát ez van, ez az új irányvonal, minden verziónövekedéssel egyre erősebb hardvert kérnek maguk alá a programok. És egy ilyen változtatás egy sima Office jellegű programnál igen dühítő tud ám lenni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.11.04. 01:31-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Softmaker Office2018 bétateszt

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Off-ismét, bocsi.

Csak nem hagyott nyugodni a dolog, és a LibreOffice Stable ágából letöltöttem a legfrissebb 5.3.7.2-es verzió fájljait, és abból kreáltam egy sfs csomagot.
Ezt felcsatolva a tahrpuppyra, visszaállt a megszokott rend, minden normálisan működik, ami számomra megnyugvást jelent.
Ebben már nincs bekapcsolva alapértelmezettként az Open GL, így már az én gépemen is működik rendesen.

Kép
Kép
Kép
Kép

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Softmaker Office2018 bétateszt

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Gondolom, aki már megadta egyszer is elérhetőségét a Softmakernek , már tudja a - szokásos - hírt, de akadhatnak akik nem tudják:
ingyenesen letölthető december 24-éig a Softmaker kitűnő terméke, a FreeOffice 2018, különböző platformokra.
A programcsomag egyik érdekessége, hogy portable alkalmazás is gyártható belőle.
Az ugye alap, hogy kompatlibilis az iparági szabványnak számító Microsoft Office fájljaival, azaz azokat nyitja, szerkeszti, és a FreeOffice is képes ilyen formátumokat előállítani.
Teljes kompatibilitás azonban soha sincs, egy néhány oldalas céges levélhez 100 % körüli egyezés lesz.
Izgő-mozgó, animációkkal tűzdelt ppt-t korántsem biztos, hogy bármilyen koncerzió és a nem-gyártó alkalmazásban való futtatás ugyanúgy mutat meg.
A letöltés kezdődoldala: https://www.loadandhelp.com/en/
@NTamas megállapítása szerint ennek egyik klónja most igen nagyméretű. Gondolom, hogy értelmes törlésekkel legalább a portable kisebbre faragható. Van hasonlóból most is kb. 50 MB-os pet, még @Zsola gyártotta, aminek az a baja, hogy a korbali serialt már nem fogadja el.

Válasz küldése

Vissza: “Irodai szoftverek”