Softmaker Freeoffice 2016

Az irodai munkához elengedhetetlen szoftverek - Office, PDF olvasó, szerkesztő...
willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Softmaker Freeoffice 2016

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Sziasztok !
Office témában most telepítettem LxPupXenial-ra a címben szereplő programot. Ingyenes, csak egy regisztráció kell, ahol kaptok egy serial számot ezt bemásolva, minden élesedik. Letöltésnél van Windows és Linux verzió, én itt a .deb file-t töltöttem le, de van RPM is. Nekem ráklikkelve automatikusan kitömörítette, majd a softmaker-freeoffice-2016_767-01_i386.deb.extracted/usr/share/freeoffice2016 könyvtárba belépve a Texmaker vagy a Presentation vagy a Planmaker -re rákattintva indul a program a végrehajtás gomb után. Egyből magyar nyelven indul, gondolom a rendszer alapértelmezett beállítása után. Hunspell magyar nyelvi file is letölthető és az Eszközök-Beállítások-Nyelv alatt a Hunspell szótárakra klikkelve be tudjátok installálni a letöltött szótárt.
Itt van két link, hogy egyből elérjétek...

http://www.freeoffice.com/en/download

http://www.freeoffice.com/en/support/ad ... ctionaries

Sok sikert hozzá, én is nézegetem

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Softmaker Freeoffice 2016

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Ez már régi cucc amúgy.
Sokan használják puppy alá, én is innen ismerem, mert azt hiszem talán Kros54 ajánlotta, de aztán én ugye maradtam a LibreOffice csomagnál.
Én azt szoktam meg.
Mindenesetre ez tényleg egy bevált kis alkalmazás.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Softmaker Freeoffice 2016

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Itt láttam, hogy régebbi verziók fel vannak téve Yandex-re , ha jól emlékszem egy 2008-as és 2012-es verzió. Sejtésem szerint, azok még fizetősek lehettek, mert kötelező serial, email és név kell hozzá, ami mellékelve volt. Ezért bátorkodtam feltenni, mert egy ingyenes regisztráció után teljesen használható és már 2016-os, amit itt nem láttam, és egy alternatíva. Leírása szerint kezeli az MS Office 2016-ig a dokumentumokat

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Softmaker Freeoffice 2016

Hozzászólás Szerző: NTamas »

willy36 írta: 2017.09.27. 07:46 ... ha jól emlékszem egy 2008-as és 2012-es verzió. Sejtésem szerint, azok még fizetősek lehettek, mert kötelező serial, email és név kell hozzá, ami mellékelve volt. ...
Nem egészen jól emlékszel!
A mindenkori standard Softmaker Office verziók enyhén lebutított, ún. free Office verziói mindig is ingyenesek voltak, és ezután is azok lesznek.(legalább is ez utóbbit írták nekem vissza a Softmaker-től nemrég, amikor erre rákérdeztem)
Viszont a letöltési link megadásához, illetve annak beszerzéséhez egy rövid, és még ma is ingyenes regisztráció szükséges, ezt a felhasználók számának figyelemmel való követése indokolja elsősorban, -legalább is ezt írták nekem válaszként- és ezen ingyenes regisztrációhoz valóban csak egy saját magad által megadott/kitalált felhasználói névre, és egy ahhoz köthető/tartozó e-mail címre van szükség, ez a linuxos és a windowsos verzió esetében is megegyezik, és a Softmaker válaszlevelében már benne van az általad megadott regisztrációs adatok elfogadása, rögzítése a rendszerükben, és a kért oprendszerhez való, a program telepítéséhez szükséges regisztrációs kódsorozat is, tehát ezekért nem kell fizetni, egy ingyenes regisztrációval be lehet szerezni a Standard Office verzióból készített free verziós programot, és annak a telepítéshez tartozó kódot.(ez utóbbi a linux és windows verziók esetében eltérő lehet, nálam is így volt)
Amire te gondolsz, a fizetős alkalmazás, na, az a Standard Office verzió, és ez 2012-től még kiegészült egy Pro(Professional) verzióval is, amely a Standard verzión kívül még tartalmaz más összetevőt is, ezekért valóban fizetni kell, ezek nem ingyenesek.
Példaképp itt van a jelenlegi fizetős Standard és Pro verziók összehasonlító táblázatának a képe.

Kép

Az más kérdés, hogy ezen fizetős csomagok bizonyos helyeken, weboldalakon, fórumokban esetleg elérhetőek, jó példa erre egy közismert .ru-s weboldal, ahonnan ilyen Pro verziók is beszerezhetőek, és a csomag rendszerint tartalmaz hozzá serial kódot, vagy egy szokásos path filét(ez utóbbit a windoswsos verziókhoz mellékelik előszeretettel.)
Azután vannak olyan windowsos Softmaker verziók, mint az általad említett 2012-es verzió, ahol maguk a programot alkotó egyes fő(indító) exe fájlok vannak megbuherálva, és így nincs szükség az így megvariált Pro verziók hoz serialszámra, de az ilyen csomagokba is be szokták tenni néha -nem minden esetben- az adott verzióhoz/buildhoz érvényes serial/név párost.

Amúgy a free verziós Softmaker irodai programcsomag mérete is jócskán megnőtt, ma már 300 MB fölött van a telepített és a portable-ként használható Office csomag, és a mostani 2016-os windowsos verzióban szerepel egy segédeszköz, egy .exe file, amivel usb-kulcsra kiírható a program, és onnan futtatható.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Softmaker Freeoffice 2016

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A Softmaker Office pet-csomagot Zsola fórumtárs gyártotta, s az benne a jó, hogy még a 2012-es is simán elboldogul a .docx és hasonló, vagyis MS Office újabb (nem.2003-as) verzióval, minden típusból természetesen.
Az elérhető Zsola-féle petek további óriási előnye, hogy lélegzetelállítóan parányiak, hiszen Zsola kigyomlált belőlük mindent, ami nem kell a magyar nyelvű használathoz.
A mai, 2016-os FreeOffice a Softmaker kisöccse, de amúgy remekül használható kisöccse, s nem folytatom, mert szerintem minden előnyét ismeritek.
Tehát, ha valaki egy teljes programot szeretne, regisztráljon és töltsön FreeOffice-t. Aki megelégszik a csak magyar nyelvű alkalmazással, nyugodtan maradhat a korábbi, 2012-esnél, mert az újabbak igazából nem tudnak többet nála.
(Ki ne felejtsem, én egy portableappz.blogspot.com-ról letöltött warez portable verziót mindig magamnál tartok egy pendrive-on, 50 MB, sőt, még egy gépen ezt tettem be wine alá is, és hibátlanul működik persze. Ez a verzió onnan már elérhetlen, ha valaki kíváncsi, jelezze.)

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Softmaker Freeoffice 2016

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Köszönöm, ha lehetséges, engem érdekelne. Eddig nem ismerkedtem ezzel az Office-al, és jól jönne néha, főleg a docx miatt

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Softmaker Freeoffice 2016

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kedves @willy36, privát üzenetben ment a link.

Válasz küldése

Vissza: “Irodai szoftverek”