Csipesz dokumentumkezelo-gyujtemeny

Az irodai munkához elengedhetetlen szoftverek - Office, PDF olvasó, szerkesztő...
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Csipesz dokumentumkezelo-gyujtemeny

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello. A tema cime magaert beszel, nem is jut eszembe semmi egyeb komment.

http://www.solidfiles.com/folder/1b913a5545/

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Csipesz dokumentumkezelo-gyujtemeny

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Csak a teljesség kedvéért jelzem, hogy vannak további magyar nyelvű irodai csomagok.
1. SoftmakerOffice 2008Hu 11 MB
2. Softmaker FreeOffice, 2012Hu 24 MB
továbbá magyar nyelvi ellenőrző fájl, és ezen office-hoz betűk. (Mind Zsola munkái.)

Ezeket és még több más fontos pet-csomagot innen lehet letölteni:
http://yadi.sk/d/hxpBWlViFRCeN

kavics
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.07.08. 17:26

Re: Csipesz dokumentumkezelo-gyujtemeny

Hozzászólás Szerző: kavics »

Sziasztok!

Libreoffice 3.4.5-öt keresnék magyarosítva, vagy magyar nyelvifájlt hozzá. Ha csak nyelvi fájl lenne, segítséget kérnék a fájl telepítésénél is. Saluki 023-hoz kellene.
Köszönöm!

kavics

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Csipesz dokumentumkezelo-gyujtemeny

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Szia !

Új nem jó?

Itt a lefordított felület is meg az office is, a debek kicsomagolása meg ennyi:

# find . -name "*.deb" -exec undeb {} \;
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

kavics
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.07.08. 17:26

Re: Csipesz dokumentumkezelo-gyujtemeny

Hozzászólás Szerző: kavics »

De jó az új is! :)
A csomag managger a 3.4.5-t ajánlotta a salukin belül. Ezt fel is tudtam telepíteni. Ha más veriókkal próbálkoztam, soha nem sikerült.
Az a "kék" szöveg az mi? Hova kell beírni? Jujj nagyaon kezdő vagyok :oops: :)

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Csipesz dokumentumkezelo-gyujtemeny

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hát itt írtam, hogyan lehet készíteni officet:
http://skamilinux.grn.cc/phpBB3/viewtopic.php?f=13&t=5
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Csipesz dokumentumkezelo-gyujtemeny

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kavics írta:Sziasztok!
Libreoffice 3.4.5-öt keresnék magyarosítva, vagy magyar nyelvifájlt hozzá. Ha csak nyelvi fájl lenne, segítséget kérnék a fájl telepítésénél is. Saluki 023-hoz kellene.
Köszönöm!
kavics
A legfrissebb Libre Office Hu verzió jelenleg a 4.2.5-ös verziószámot viseli. Bgyula fórumtárs készített az ezt megelőző, 4.1.6.2-es verzióból egy pet és sfs csomagot, ezt itt éred el.

Parancsolj, pet csomagban itt van két angol verzió+ a hozzájuk való magyar nyelvi fájlok:
1. LibreOffice 4.2.5 Eng (PET csomag, 208MB)
Magyar Hu nyelvi fájl ehhez a 4.2xx-verzióhoz, szintén pet-csomagban.(2.6MB)
2. LibreOffice 3.5.2 Eng (PET 151MB)
Innen letöltheted a 3.5xx-es szériához való Hu magyar nyelvi fájlt. langpack_libreoffice_hu-20120623-3.5.pet (3.7MB)

Ha még nincs fenn a java hozzá(required):
Download Java for Puppy Linux (PET)
Egy frissebb, újabb java PET verzió, ez a JRE 1.7u60-i586.pet (46.2MB)
A java ellenőrzéséhez a terminálba írd be: java -version
Enter-re kiírja a gépedben lévő java verziószámát. Valahogy így:

Kép

Kattints a kék kiemelésre, és letöltheted a cuccokat.A telepítést a java-val kell kezdeni. De, az új java és Office verzió telepítése előtt a régieket le kell szedni a gépről, ezt a csomagkezelővel el tudod végezni.
-----------------------------------------------
Ha ez esetleg nem jó, akkor alternatív megoldásként a SoftMaker FreeOffice 2012-es verzió telepítését ajánlom.
Innen egy szintén pet-es csomagban letölthető, a nyelvi fájl benne van. /PET, 64 Mb with all available languages built in/
A csomaghoz szükséges regisztrálási kódot ingyen be tudod szerezni innen, erről az oldalról, egy név, és egy levélcím ellenében. (Get the free serial number by registering here (choose Download SoftMaker FreeOffice for Linux)
Korrekt cég, nem élnek vissza a neveddel és a levélcímeddel, néha kapsz tőlük értesítést, hogy új verzió elérhető, de ennyi. Ingyen fontokat is adnak néha, én már vagy háromszor kaptam tőlük, amióta beregeltem hozzájuk.
Induláshoz még egy free fontcsomag, természetesen pet-ben.Ez jó a Libre-hez is!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.07.09. 12:40-kor.

kavics
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.07.08. 17:26

Re: Csipesz dokumentumkezelo-gyujtemeny

Hozzászólás Szerző: kavics »

Köszönöm a segítséget! :)
Kipróbáltam a legújabb Libre verziót, régebbieket is, a SoftMaker-t is, a Java-t is befrissítettem, de mindig ugyanaz a hiba.
Ezt írja ki a telepítés végén a telepítő managger:

...............................................................
Puppy has searched for any missing
shared libraries of these packages:
(itt az alkalmazás neve)
Puppy has examined all user-installed
packages and found these missing
deoendencies:
No missing dependent packages
...............................................................

Egyedül csak a 3.4.5-ös verzió megy fel csont nélkül, az sfs formátumban van meg, nem tudom számít-e valamit.

Nagyon kezdő vagyok a puppy terén, lenne egy amatőr kérdésem 8-)

A 'LibreOffice PET és SFS csomag készítése' leírásnál van egy ilyen mondat:
"Ha sikerült, nincs más dolgunk, mint ezt a két könyvtárat .........., hogy PET vagy SFS fájlt szeretnénk, kiadni a könyvtárra a dir2pet vagy dir2sfs parancsot."
Na ezt a parancskiadást nem értem hogy kell kiadni a két könyvtárra :oops: :oops:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(szerkesztve)

A bgyula által készített SFS verziót feltettem LibreOffice_4.1.6.2_525, és az el is indul. Eddig csak a .pet verziókat próbáltam, úgy látszik az SFS-t jobban elfogadja..
Most boldogság van... Köszönöm! :)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Csipesz dokumentumkezelo-gyujtemeny

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kavics írta:Köszönöm a segítséget! :)
Kipróbáltam a legújabb Libre verziót, régebbieket is, a SoftMaker-t is, a Java-t is befrissítettem, de mindig ugyanaz a hiba.
Ezt írja ki a telepítés végén a telepítő managger:

...............................................................
Puppy has searched for any missing
shared libraries of these packages:
(itt az alkalmazás neve)
Puppy has examined all user-installed
packages and found these missing
deoendencies:
No missing dependent packages
...............................................................

Egyedül csak a 3.4.5-ös verzió megy fel csont nélkül, az sfs formátumban van meg, nem tudom számít-e valamit.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(szerkesztve)

A bgyula által készített SFS verziót feltettem LibreOffice_4.1.6.2_525, és az el is indul. Eddig csak a .pet verziókat próbáltam, úgy látszik az SFS-t jobban elfogadja..
Most boldogság van... Köszönöm! :)
A leírásod által kiderül ám,hogy az általad használt Saluki Puppy az nem magyar verzió, hanem angol, vagy csak esetleg részlegesen magyarított, de mindenesetre a csomagkezelő az angol. Nem gond, a felső sorok arról tájékoztatnak téged, hogy az éppen Te általad telepített valamilyen felhasználói programnak, pl. Office alkalmazás, milyen megosztott egyéb programkönyvtárak, függőségek hiányoznak, ami megakadályozza a telepített program elindulását. Ez nem azt jelenti, hogy az éppen telepített csomag hibás, hanem azt, hogy a Puppy verziód eleve karcsú, és nem tartalmaz minden függőséget, kellő programkönyvtárat, amit a telepített csomag megkíván. A programok weboldalán a programkészítők fel szokták sorolni az alkalmazásukhoz szükséges függőségek listáit, azok letöltési eléréseit, lásd pl. egy egyszerű program - ami önmagában csak pár kbyte méretű, mennyi mindent igényel még a hibamentes futtatásához.
A nagyobb disztribuciós Linux verziókban ezek általában benne vannak, de pl. a Puppy-kból, egyik-másikából eleve hiányoznak, hiányozhatnak. Ekkor kapod ezt a szép hibaüzit, a program telepítése után. A hiányzó függőségek tehát nem a programcsomag hibáját mutatják, bár a készítő simán beletehetné ezeket a függőségeket, kis figyelmesség lenne a részéről, de ez egy hallgatólagosan elfogadott jelenség a Linuxban, és a Puppy-ban is. A hibaüzi alsó ablakrészében meg arról kajabál a Puppy, hogy a felhasználó által telepített összes program milyen függőségi hiányosságokkal bír. Lásd pl. nálam, ezt a magyar nyelvű ablakot. /a Retró Precise 571 Lite-re telepített LibreOffice jópár függőségi hibával bír, meg a Precise Puppy is!/
Kép
Ezért szeretjük az sfs kiterjesztésű programokat, -egyéb más előnyük mellett- ugyanis ebbe már a készítő elvileg minden kellő dolgot belepakolt, ilyenkor szinte biztosan nem kell számolni (néha azért elő-előfordul ilyen is) a csomagfüggőségi hibából adódó programindítási hibával. És ezért indult el nálad hibátlanul Bgyula sfs Libre-csomagja.

kavics
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.07.08. 17:26

Re: Csipesz dokumentumkezelo-gyujtemeny

Hozzászólás Szerző: kavics »

Hasznos infókat írtál, köszönöm!
Az 'Egyéb' topikban kérdezek tovább, mert már nem ehhez a témához kötődik...

Válasz küldése

Vissza: “Irodai szoftverek”