PDF-XChange Viewer Portable Wine alá.

Az irodai munkához elengedhetetlen szoftverek - Office, PDF olvasó, szerkesztő...
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

PDF-XChange Viewer Portable Wine alá.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

PDF-XChange Viewer Portable pdf néző program Wine alá.

Ha a Puppy-ban már van egy telepített Wine rendszer, akkor pdf olvasónak egy alternítív, Windows-os portable cuccot is tudunk használni.
A PDF-XChange Viewer Portable egy kellően kicsi, és egyszerűen kezelhető alkalmazás, a weboldaláról többféle kiszerelésben is letölthető, innen a program kézikönyve is elérhető.
Nekünk a portable verzióra lesz szükségünk, ami egy 8MB-os zip csomag, kibontva mintegy 21MB-nyi területet foglal el.
Én a root-ba bontottam ki a zip tartalmát, és abban az exe fájlt indítva szépen elindult a wine-t használva a program, és nálam már azonnal magyar nyelvűre váltott a program.

Kép
Érdemes azonnal a Beállításokban kezdeni.
Akinek valamiért nem magyarul indulna el a program, a Beállításokban tud nyelvet váltani.
Kép
A beállítások után a program beállításait nagyon ajánlott elmenteni a Szerkesztés menüben a Beállítások exportálása fájlba, ekkor a program létrehoz egy ilyen nevű pdf fájlt a program könyvtárán belül: PDF-XChange Viewer Settings
A másik pdf fájl magát a beállítási Settings adatokat tartalmazza, megnyitni őket más pdf nézővel nem tudtam, mivel a program ezen fájlokat jelszóval védi le az illetéktelen behatolásoktól. A beállítások után, a beállítások fájlba mentése után a programunk alkönyvtára így néz ki.
Kép
A képen látható Próba pdf filék alkönyvtárat én tettem utólag bele, ugyanis a programot mindenképpen be kell állítani, ellenkező esetben előfordulhat hibásan megjelenített pdf dokumentum ábrázolás!
Amit mindenképpen ki kell kísérletezni, az az oldal megjelenítés-felbontás-képpont beállítása, és a GUI-nál az alapértelmezett font beállítása, illetve annak képpontméretének megadása.

Kép
Kép

Hogy könnyebb legyen a beállítás, a Próba pdf-ben van két pdf fájl, azokat betöltve könnyen ellenőrizhető a kérdéses beállítások szükséges volta. Az egyik simán szöveges pdf, a másik képet és táblázatot is tartalmaz a könnyebb beállításhoz.
Az általam beállított, és nálam jól működő csomagot egy zip fájlba csomagoltam, -PDFX_Vwr_Portable.zip- innen letölthető a már a képeken látható beállításokkal felvértezett pdf olvasó portable alkalmazás, benne a próba pdf fájlokkal.
Ha valakinek ez a beállítás valamiért nem felelne meg, úgy azon a már említett, -képen is látható- programkönyvtárban lévő kettő darab pdf.dat fájt kell csak kitörölnie, és a program alapbeállítását a beállításokban az alapra visszaállítva megkapja a program kezdőbeállítását, amit azután a saját elképzelése szerint módosíthat!
A program elvileg módot ad egy hozzávaló regkulcs ellenében a regisztrálással elérhető plusz funkciók használatára, ezen funkciók mutatása a free verziót használva a Beállításokban kikapcsolható, -úgysem működnek a free verzióban- illetve ugyanott a megfelelő regkulcs hozzáadható, a regisztrálás elvégezhető.

Válasz küldése

Vissza: “Irodai szoftverek”