seamonkey

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

seamonkey

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Sziasztok !

Tudnátok egy magyar seamonkey pet csomag linket nekem ? Előre is köszönöm !

ati5
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Ezen a helyen ha rányomsz a hungarian linkre a Language Packs alatt, akkor elvileg fel kell ajánlania telepítésre a magyarítást, vagy ha nem akkor letöltésre (amit megnyitással tudsz telepíteni) . Ez csak akkor kell ha már van 1 angol seamonkey-d . Ha nincs akkor nemtom honnan tudsz beszerezni magyar verziót pet csomaggal :D Egyébként letölthető tar.bz2 formátumban a honlapról a magyar verziós. Ezzel csak annyi a dolog hogy ki kell csomagolni valahova a rendszerben és a seamonkey fájllal tudod indítani. Érdemes csinálni 1 linket a /usr/bin könyvtárba , vagy megadni alapértelmezett böngészőnek .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: S-kami »

itt található a webböngésző
/usr/lib/seamonkey

itt kell kicserélni.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszi !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: S-kami »

szívesen... egy apró megjegyzés.
vagy törlöd a linket és a seamonkey-2.akármi könyvtárat és egy seamonkey könyvtárat csinálsz, vagy figyelj a linkelésre, hogy a seamonkey.-akármi verzió és a helyes symlink legyen ott a könyvtárra...
ugyanaz a megoldás, én az elsőt szoktam csinálni.

ez természetesen nem érinti a a /root mappában lévő profilodat, meg a bővítményeket.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Rendben , így tettem én is .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Seamonkey webböngésző új, 2.29-es Hu-verziója pet és sfs formában is elkészült, letölthető, ha érdekel.
Ajánlott/recomended/ az előző verziók teljes letakarítása a gépedről, természetesen előtte a könyvjelzők, jelszavak mentésével.
SeaMonkey 2.29-Hu
A Yandex mappában az ott lévő seamonkey-2.29.tar.bz2 eredeti, gyári fájl, ez már eleve magyar nyelvű, ez a hivatalos, magyar csomag, mellé még feldobtam külön a magyar nyelvű xpi állományt is, hátha kell valakinek alapon.

Megjegyzés.
SeaMonkey 2.27 and 2.28 Skipped
The SeaMonkey 2.27 and 2.28 releases were skipped due to technical problems with the build architecture. The next stable release after SeaMonkey 2.26.1 is expected to be SeaMonkey 2.29.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: csipesz »

megnéjjük, mittyud ! :)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Apám, egy pillanatra megijedtem, mert mikor túl voltam a lecserélési műveleteken, és a /usr/share/applications-ból megnyitottam az új seamonkey-mozilla-build.desktop nevű dolgot, először ez fogadott:
Screenshot_2014-09-19_14_55_53.jpg
Screenshot_2014-09-19_14_55_53.jpg (24.14 KiB) Megtekintve 8348 alkalommal
s aztán semmi. Hú, mondom, micsinájjak? Na, eszembe jutott az alapértelmezett alkalmazás-választó - vegyük csak elő!
Screenshot_2014-09-19_15_02_52.jpg
Screenshot_2014-09-19_15_02_52.jpg (58.77 KiB) Megtekintve 8348 alkalommal
S mikor itt beállítottam a szímankit, utána rögtön faja volt minden.
Tanulságul írtam ezt, hogy nem kell azonnal bepánikolni, ha nem megy rögtön valami...
Ja és klassz a cucc, jópofa a "fórum-színű" témája is. Már ebből a böngészőből írok most.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: seamonkey

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta:Apám, egy pillanatra megijedtem, mert mikor túl voltam a lecserélési műveleteken, és a /usr/share/applications-ból megnyitottam az új seamonkey-mozilla-build.desktop nevű dolgot, először ez fogadott:
Screenshot_2014-09-19_14_55_53.jpg
s aztán semmi. Hú, mondom, micsinájjak? Na, eszembe jutott az alapértelmezett alkalmazás-választó - vegyük csak elő!
Screenshot_2014-09-19_15_02_52.jpg
S mikor itt beállítottam a szímankit, utána rögtön faja volt minden.
Tanulságul írtam ezt, hogy nem kell azonnal bepánikolni, ha nem megy rögtön valami...
Ja és klassz a cucc, jópofa a "fórum-színű" témája is. Már ebből a böngészőből írok most.
Nos, igen, ez az új telepítő egyetlen hibája, és ezt akkor dobja fel, ha nem távolítod el TELJESEN! A RÉGI VERZIÓT A GÉPRŐL!!!/az alkalmazás-választó-ból is!/
Azért írtam oda, mert én is megjártam, és mire erre rájöttem, majdnem kitéptem a hajam! Olvasd el az sfs topicban leírtakat, ott bővebben írtam róla! Az sfs és a gyári targéza csomag is ezt a hibaüzi-ablakot dobja fel, ha a régi verzióból talál fenn valamit, vagy ahhoz vezető érvényes simlinket!
Én nem a könnyebb -általad leírt - módszert választottam a hiba leküzdésére, hanem a macerásabb utat, a kézi teljes eltávolítás macerásabb voltát, de ez a biztosabb! Ami a lényeg ebben, a teljes régi verzió minden porcikájának eltávolítása után nincs ilyen hibaüzenet! Ha az sfs verziót úgy csatolod fel, hogy a régiből van valami a gépen, -simlink, vs.régebbi program - akkor az sfs felcsatolásakor is ezt a hibaablakot fogod kapni, ezt most, utólag még ide írom, mert ez még lemaradt az ismertetőből! -sorry-! /hja kérem, nem véletlen van odaírva, a régi verziót teljesen eltávolítani az új verzió telepítése előtt!/
Örülök, hogy azért az infarktus közeli pillanat után már jól működik nálad is./az sfs verzió is?/
Érdekességképpen nálam az új SeaMonkey telepítése előtt, is, és utána is a Firefox volt(van még) az alapértelmezett böngészőként beállítva......hmmm?
Én nem nyúltam az alkalmazás választóhoz, se a telepítés előtt, -pedig akkor még a régi, 2.26-1-es Seamaki fent volt a gépen! - sem utána, így néz ki nálam az alkalmazásválasztó ablak:
Kép
látható, hogy a webböngésző alapban a Firefox, HTML-megjelenítő-szerkesztő ablaka időközben az eltávolítás hatására üres lett, viszont az E-mail-ban megváltozott a teljes SeaMonkey eltávolítás miatt a levélkezelő beállítása, és ezt pedig nem én írtam/jelöltem ki, ez a teljes eltávolítás hatására lett ilyen, és ezért nem volt a régi verziós teljes Seamonkey csomag eltávolítás után már ilyen, fent látható hibaüzi ablakom, előtte viszont még igen!

Megjegyzés
A teljes, kézi eltávolítás alatt az összes gépen levő bejegyzés alkönyvtár eltávolítását értem, a cashe-kkel egyetemben, minden ami a SeaMonkey-hoz köthető, el kell távolítani, profilt, könyvjelzőket, jelszavakat előtte lementeni, ezek utóbb visszatölthetőek, a könyvjelzők és a jelszavak biztosan, ezt én is így csináltam, a profil az új, telepítéskor jött létre.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”