Slimboat

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: azami »

Tamás ha annyit írtál volna röviden, hogy a deb és az ajánlot tar.xz fájl közt mi a különbség talán hamarabb megértem.... :idea: :!:
És pet fájt csak "hozott" anyagból tudok én is készíteni mint bárki más. Amúgy nálam probléma mentesen fut az ajánlott csomagok bemásolása után, előtte meg el sem indult.
De igazad van ha valahol "azt"ajánlják puppyra akkor abból érdemes készíteni :!:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:Tamás ha annyit írtál volna röviden, hogy a deb és az ajánlot tar.xz fájl közt mi a különbség talán hamarabb megértem.... :idea: :!:
Bocs, azt hittem, ezt tudtad, megnézted a pet készítés előtt.
Azért szóltam, mert azt hittem, a pet-re fordítás közben volt valami gikszer nálad.
Az jó, ha a te csomagod is hiba nélkül megy, de azért a csomagfüggőség ellenőrzést indítsd el, nézd meg, hogy az alap függőségek

Depends: libc6 (>= 2.7), zlib1g(>=1:1.1.4), libgcc1 (>= 1:4.1.1), libstdc++6 (>= 4.1.1), libssl0.9.8(>=0.9.8), libjpeg62(>=6b-15ubuntu1)

nem hiányoznak e neki. Ha nem, akkor azok már más program telepítése kapcsán felkerültek a gépedre, és akkor így neked is szerencséd van, akárcsak nekem. De ez másnál lehet, hogy nem így van!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Időközben még a tavalyi év vége felé, egészen pontosan, 2014.11.14.-én felkerült a Slimboat weboldalára a most is elérhető legfrissebb verzió, az 1.1.53-as, amiből pár nap elteltével az OscarTalks oldalon egy pet csomag is elérhetővé vált, 2014.11.17.-i dátummal./slimboat-1.1.53-i386.pet 17-Nov-2014 13:26 20M/

A probléma mindössze csak annyi ebben, hogy a pet csomag készítője a deb.es csomagból készítette el a pet csomagot, így az előző oldalon már kitárgyalt fájlok:
libcrypto.so.0.9.8
libssl.so.0.9.8
libpng12.so.0
libjpeg.so.62
liborc-0.4.so.0
ebből a pet-es verzióból is kimaradtak, így aki Puppy Linux-ra, és azon belül is deb csomagot telepíteni nem tudó verzióra tenné fel ezt a pet-es verziót, annak ezek a fájlok hiányozni fognak a rendszeréből, mivel nem mindegyik Puppy verzió tartalmazza ezeket. A Slimboat weboldalán ezért - talán nem is véletlenül - a Puppy tulajdonosoknak egy tar.xz-s csomag telepítését ajánlják, amiben ezen filék benne vannak, illetve még ezek mellé a GStreamer libraries csomag filéit is.
Ezek miatt elkészítettem egy olyan pet csomagot, -slimboat-1.1.53-i386.pet 23M- ami mindezeket magában foglalja, és ezen pet-es telepítőt egy Puppy Linux Precise571-re feltelepítve semmi függőségi hibát nem mutatott, és a telepítés után a nyelvet magyarra átállítva normális módon lehet használni.

Ezen új verzió mindössze három lényeges pontban tér el az előző oldalon tárgyalt 1.1.50-es verziótól:

1. Update adblock filter list url.
2. Belekerült a böngészőbe a kacsa-keresőmotor. - Add support for DuckDuckGo search engine -
Kép
3. Az időközben ismertté vált POODLE attack sérülés miatt alapból ki van benne kapcsolva az SSl 3.0! - Added option to disable SSL 3.0 protocol to avoid POODLE attack. SSL 3.0 protocol is disabled by default. -
Ez utóbbi jól ellenőrizhető, ha a feltelepített böngészővel ellátogatunk erre az ellenőrző weboldalra: https://www.poodletest.com/
Egy ilyet fogunk látni, remélhetőleg.
Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Slimboat-1.1.54-i386 webböngésző Puppy Linuxra.

Időközben a tavalyi év elején, egészen pontosan, 2015-02-06.-án felkerült a Slimboat weboldalára a most is elérhető legfrissebb, és egyben sajnos már a legutolsó verzió, az 1.1.54-es, (ennek a webböngésző verziónak a fejlesztését abbahagyták, a jelzett, legutolsó 1.1.54-es verzió még ma is letölthető a cég weboldaláról!) amiből pár nap elteltével az OscarTalks oldalon egy pet csomag is elérhetővé vált, 2015.02.12.-i dátummal./slimboat-1.1.54-i386.pet 12-Feb-2015 17:27 20M/

A probléma itt is mint a fenti, előző verzió esetében is mindössze csak annyi, hogy ebben a pet csomag készítője ismételten csak a deb.es csomagból készítette el a pet csomagot, így az előző oldalon már kitárgyalt fájlok:
libcrypto.so.0.9.8
libssl.so.0.9.8
libpng12.so.0
libjpeg.so.62
liborc-0.4.so.0
ebből a pet-es verzióból is kimaradtak, így aki Puppy Linux-ra, és azon belül is deb csomagot telepíteni nem tudó verzióra tenné fel ezt a pet-es verziót, annak ezek a fájlok hiányozni fognak a rendszeréből, mivel nem mindegyik Puppy verzió tartalmazza ezeket. A Slimboat weboldalán ezért - talán nem is véletlenül - a Puppy tulajdonosoknak egy tar.xz-s csomag telepítését ajánlják, amiben ezen filék benne vannak, illetve még ezek mellé a GStreamer libraries csomag filéit is.
Ezek miatt elkészítettem egy olyan pet csomagot, -slimboat_1.1.54_i386.pet 23M- ami mindezeket magában foglalja, és ezen pet-es telepítőt egy Puppy Linux Precise 571-re feltelepítve semmi függőségi hibát nem mutatott, és a telepítés után a nyelvet magyarra átállítva normális módon lehet használni.

Kép
Kép
Kép
Kép

Akár még a régebbi puppy verziókba is jó lehet, a régebbi, mára már sok helyről kitiltott, letiltott Firefox böngésző helyett. Arról nem szólva, hogy bár ez is jócskán megfogja az egyszálas procikat, azért sokkalta jobb böngészni ezzel, mint a ma már behemóttá vált böszme Firefox-al.
Időközben, a próbálgatások alatt egy-két negatívumra azért ráakadtam, az első a nagyobbik gond, a képen is látható, hogy a youtube valamiért html5-re váltott át, és ezt nem lehet flash-ra visszaváltani, (vagy csak még én nem tudom ennek a módját) bár ez sok esetben nem hátrány, sőt bizonyos weboldalaknál kifejezetten előny is lehet, mármint a flash lejátszó tartalmának nem betöltődése, a másik, a kisebbik hiba pedig az előző verzióban még hibátlanul működő időjárás előre jelző ebben a verzióban nálam valamiért most nem működik, noha ugyanazokat a paramétereket adtam meg a programnak, mint az előző, 1.53-as verzió esetében is, ennek ellenére mégsem működik a beépített időjós. Mondjuk ennyi hibával még el lehet lenni, szerintem. Főleg, hogy olyan weboldalakon is simán használható még a webböngésző, ahol a régebbi Firefox-ok már eleve be sem töltik az oldalt a nem támogatott voltuk miatt.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”