Slimboat

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Slimboat

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Telepítettem a slimboat böngészőt . Nagyon bejön , bár angol , de ezzel együtt tudok élni annak ellenére , hogy nem tudok angolul . Viszont van egy problémám amit valszeg a nyelvtudás hiánya miatt nem tudok beállítani .
- Nem találom hol kell beállítani , hogy kínálja fel a webhely jelszavak mentését .
A Tools,options menüpontban próbáltam , de sehol nem találtam pasword vagy hasonló beállítási lehetőséget . Kérnék egy kis segítséget egy nálam jobb angolostól .

Köszi előre is '
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Amennyiben ezt a verziót tetted fel,
http://kepfeltoltes.hu/view/140726/slim ... es.hu_.png
ezt át lehet állítani magyar nyelvűre, talán úgy már könnyebb.

Amennyire én kivettem, ez a böngésző -helyesen!- nem menti el a weboldalakhoz tartozó jelszavakat, űrlapok esetében viszont van lehetőség az ezekbe beírt felhasználói adatok mentésére, ezek megnézésére, szerkesztésére.
http://kepfeltoltes.hu/view/140802/slim ... es.hu_.png
Van benne egy érdekes lehetőség, bizonyos tétlenségi idő után a böngésző automatikusan lezárja magát, és csak egy mesterjelszó megadása után lehet a böngészőt újra használni. Ez az automatikus lehetőség a menöből elérhető, bekapcsolható, a mesterjelszó úgyszintén.
A beállításokban pedig megadható az az időintervallum percben, ami után ez az automatikus lezárás érvénybe fog lépni.
http://kepfeltoltes.hu/view/140802/slim ... es.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/140802/slim ... es.hu_.png
------------------------------
Más.
Ugyanezen cégnek tegnap megjelent egy másik böngésző verziója is a neve: Slimjet.
Letölteni a még csak windows-os verziót innen lehet,
Windows Version ( 1.1.1 , 40.24MB, 2014-08-1)
de van portable mód, (usb-kulcs) lehetőség is, a letöltési oldalon a portable szó alatti link egy zip-et mutat, de nekem mégis csak egy exe file töltődik le onnan, ez egy 7zip önkicsomagolós exe file, a mérete kevesebb, mint a normál setup.exe-s telepítőé, ez csak 38.5 MB méretű, szemben a windows-os 40.2 MB-os telepítővel, nem tudom ez a portable+Windows-os böngésző verzió milyen, még nem próbáltam ki!) mivel annyira új-tegnapi- a dolog, de egy figyelmeztetés már van a portable verzióhoz:
Important Notice about the Portable Version
Szerintem ez sem lehet olyan rossz böngésző, a portable cuccot meg a Wine-s Puppy-k alá szerintem be lehetne gyúrni.

És, hogy teljes legyen a Slim-verzió család, megemlíteném még a szintén napokban frissített SlimBrowser böngészőt is.
Letölteni innen lehet, és ennek is van portable verziója. :)

Kép

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: ati5 »

NTamas írta:Amennyire én kivettem, ez a böngésző -helyesen!- nem menti el a weboldalakhoz tartozó jelszavakat, űrlapok esetében viszont van lehetőség az ezekbe beírt felhasználói adatok mentésére, ezek megnézésére, szerkesztésére.
Köszi a segítséget Tamás !

Átállítottam magyarra a böngészőt .

A fenti idézetet meg ha jól értelmezem , akkor ebben a böngiben szándékosan nem lehet elmenteni a webhwlyekhez tartozó jelszavakat ? Az ürlapok nekem nem mondanak semmit , ugyanis én nem emlékszem , hogy valaha akartam volna menteni ürlapadatokat . Vagy ezt azért említetted meg , mert ezt a funkciót lehetne valahogyan használni a webhelyjelszavak elmentésére ? Ha igen akkor ezt légyszi részletezd nekem .
Mert én nem vagyok a biztonság megszállotja a neten . Ugyanis semmi olyan adatot , jelszót stb . nem használok a neten , ami akármilyen módon kárt okozhatna nekem . Nem bankolok csak személyesen , ha meg a facebookomat feltöri valaki , legyen vele boldog , ugyanis csak ritkán megyek oda , mert annyira nem érdekel . Talán egyedül az email címemet sajnálnám , de az helyett is percek alatt csinálnék másikat . Ott sem tartok semmi fontosat .
Tudom az én internetezési szokásaim helytelenek , de nem félek , mert én kettéválasztom a virtuális , és a való életemet . Minden ami a valós kárt okozhat ,az nekem nincs fenn a neten , sőt bank és hasonlók , olyan szolgáltatások is tiltva vannak amik bármilyen netes felhasználást lehetővé tennének . Én gyarló módon elballagok , és személyesen intézem az olyan ügyeket .

Bocsi ha hosszúra sikerült '
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szerintem szándékosan nincs kimondott -és a többi webböngészőhöz hasonló- jelszómentő-tároló funkció beépítve.
Űrlapok...
Bocs, most nincs időm magyarázni, csak egy(két) linkelt oldal erejéig, lehet ebből is kapsz némi segítséget, fogódzót.
HTML űrlapok — az alapok
webes űrlap/google keresés
------------------
Amúgy, ha esetleg valamikor szükséged lenne egy jó password-ra, akkor próbáld ki ezt a password generátort puppy alá, pet-es csomag.
passwd_gen-1.411.pet 19-Apr-2014 05:14 17K
Így néz ki feltelepítve a program ablaka, az indítható bejegyzés a Puppy személyes menükategóriájába kerül, onnan tudod elindítani.

Kép

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: azami »


NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ha már a webböngésző letöltési oldaláról levehető .deb csomagból készítetted el a Puppy-hoz való .pet telepítőt, talán nem lett volna egy hátrány a deb csomagban eredetileg is benne lévő controll filében lévő dolgokból a pet fájlod mellé hozzámásolni a függőségek listáját sem, hátha esetleg ezeknek a hiánya miatt nem fog valakinél elindulni a slimboat. Itt a controll fájl tartalma:

Package: slimboat
Version: 1.1.50
Installed-Size: 55608
Architecture: i386
Maintainer: FlashPeak Inc<support@flashpeak.com>
Homepage: http://www.slimboat.com
Depends: libc6 (>= 2.7), zlib1g(>=1:1.1.4), libgcc1 (>= 1:4.1.1), libstdc++6 (>= 4.1.1), libssl0.9.8(>=0.9.8), libjpeg62(>=6b-15ubuntu1)
Provides: www-browser
Section: web
Priority: optional
Description: Fast, secure and powerful internet web browser based on QtWebkit.
SlimBoat is a free internet web browser that is fast, secure & loaded with powerful features. It is fast to start up and fast to open your favorite web sites. SlimBoat helps you surf the internet safely and securely by incorporating multiple layers of strong protection measures. SlimBoat also includes tons of powerful functions and flexible options so that you can reach your favorite destination on Internet in the most convenient way while avoid unnecessary distractions and annoyances.

Amúgy, ha már a deb filéből készítetted a pet csomagot, legalább nevezted volna át az a könyvtárat, -/extracted-debian/- amibe a deb csomagot eredetileg kibontottad, ez felesleges, és zavaró is, viszont így ebből látni, hogy miből is készítetted el Te a pet telepítőt! /lebuktál!/

Amúgy a böngésző weboldalán ott van a Puppyhoz ajánlott megoldás is leírva, igaz, abban a tar.xz tömörítményben nincs opt és usr könyvtár, de viszont leírják, hogyan kell a Puppy-khoz szükséges kiegészítő Gstreamer lib fájlokat a telepítőbe beépíteni.

Kép

Ezután a Puppy-hoz ajánlott tar.xz 32bit csomagot kibontva , és ebbe bemásolva az említett Gstreamer libraries tartalmát, már csak az opt és az usr könyvtárakat és azok tartalmát kell létrehozni, ehhez viszont ott a deb csomag szerkezete, mint mintapélda. Ha mindent jól csináltál, jöhet a pet készítése, ez nekem a GSTreamer lib-eket is beleértve így sikerült, innen leszedheted. /Letöltőlink/

Persze az így elkészített pet-es Puppy telepítő csomag még nem fogja megoldani a szükséges, fentebb már kivastagított függőségek hiányát, így ha ezek valakinél eleve hiányoznak, akkor nekik ezeket kézzel kell utólag összevadászniuk, és telepíteniük. Ez a nagy hátránya egyéb iránt a szimpla deb csomagból való pet telepítő készítésének!
Én szerencsés voltam, mert a megjelölt függőségi fájlok más okok miatt, -más csomagok telepítése okán- már a gépemen voltak, így nálam nem kellett függőségvadászatot indítani.
Kép
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.10.02. 21:52-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: azami »

Ha már a webböngésző letöltési oldaláról levehető .deb csomagból készítetted el a Puppy-hoz való .pet telepítőt, talán nem lett volna egy hátrány a deb csomagban eredetileg is benne lévő controll filében lévő dolgokból a pet fájlod mellé hozzámásolni a függőségek listáját sem, hátha esetleg ezeknek a hiánya miatt nem fog valakinél elindulni a slimboat.
Nem lett volna jobb előbb megnézned aztán fórumozni :roll: :?:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Megnéztem, kibontottam a pet fájlodat, és hiányoznak belőle fájlok, a lib könyvtárból 4darab GSTeamer lib-ben megadott fájl hiányzik, nézz utána, mit hagytál ki belőle!!! :!:
Ez a 4darab fájl hiányzik, ezek nincsenek benne a Te pet csomagodban!
libcrypto.so.0.9.8
libssl.so.0.9.8
libpng12.so.0
libjpeg.so.62
Mielőtt lebaltázol másvalakit a te hibád miatt!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.10.02. 21:35-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: azami »

Mint a képen látható a hozzá ajánlott lib fájlok az általam összerakott pet csomagban megtalálható :idea: :!: :!:
Hogy te mit néztél..... :roll: :roll: :roll: :?: :?: :?:

Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Slimboat

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Fent már leírtam a hiányzó fájlok nevét, itt a kép is hozzá!
Kép
Az ajánlott csomagban ez a hiányzó 4 fájl is benne van,

libcrypto.so.0.9.8
libssl.so.0.9.8
libpng12.so.0
libjpeg.so.62

ha nem hiszel nekem, töltsd le újra, bontsd ki, és látni fogod te is.
Az eredeti és a kiegészítő lib-ek összesen 18 fájlt kell hogy kiadjanak, nálad csak 14 van meg ebből, hogy miért hiányzik ez nálad, azt neked kéne tudni, nem nekem, ne velem veszekedj! Én csak jóhiszemüleg szóltam a hiányról! De úgy látszik, Neked sem lehet szólni, ha hibázol, te is ugyanúgy felkapod a vizet,ha valaki figyelmeztet a hibádra, ahelyett, hogy örülnél, hogy más kijavítja azt!

És végül még mindig megvan az a hibád is, hogy az eredeti deb fájlban közölt - a nálad a pet csomagodból szintén hiányzó control fájlban leírt - függőségi fájlokat nem közölted a pet csomagod linkje mellett! Ennek a hiányát, és a fontosságát már fent leírtam, nem ismétlem újból el.
Közben felment a Data.hu-ra az én fordításom, töltsd le a pet-et, és bontsd ki, hasonlítsd össze a tiéddel, látni fogod a különbséget.

Ha esetleg még mindig nem értenéd a helyzetet, akkor röviden a lényeg:
a debian csomagban a lib alkönyvtárban eredetileg 7db lib file van, a slimboat weboldalról letölthető kiegészítő csomagban szintén 7 darab lib van, ez összesern 14darab file, és ez van a Te pet csomagodban is!
DE!!!
A weboldalon külön bejegyzést szenteltek a Puppy-ra dolgozó fejlesztőknek, és az ott ajánlott tar.xz csomag lib könyvtárában viszont már nem 7, hanem 11 fájl van!!! És ehhez jön hozzá a kiegészítő csomag 7 fájlja, így jön ki a 18 darab lib file, remélem így már jobban érthető! És némi magyarázat, de szerintem már innentől teljesen érthető a dolog, hogy a Debian Linux-ra ajánlott deb csomagban miért van csak 7 fájl, és a Puppy-ra ajánlot verzióban miért van több, 11 file./a puppy-ból alapból sok minden hiányzik/
Itt a kép, ha nem hinnél nekem, felül van a Te deb-es pet csomagod lib könyvtárának a tartalma, jobboldalt az eredeti debian csomag és a kiegészitő GSTreamer tar.xz csomagban lévő lib könyvtárak látszanak, bal oldalt alul van a Puppy-ra ajánlott slimboard csomag lib könyvtárának a tartalma.
http://kepfeltoltes.hu/view/141002/slim ... es.hu_.png
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.10.02. 22:32-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”