Midori

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Midori

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Pusztán a próba kedvéért, megnéztem a Midorit a Precise571Lite verzióban.
1. Azzal kezdődik, hogy a korábbi linken ajánlott, legfrissebb fejlesztés (ubuntu, 386-os platform) persze települ, de nem indul, mert sok függőség kéne hozzá.
2. A Puppy saját csomagkezelője egy jóval korábbi (3 éves) verziót ajánl, igaz, összeszed hozzá függőségeket. Így az önmagában 2-3 MB-os böngésző egyből 72 MB-ra hízott... Ez magyarul is tud, 0.4.3 a verziószáma. Próbáltam egy java+flash tesztet, na, ezen már helyből kiakadt, mert a keresőhöz való bővítmény már nincs benne a 72 MB-ban, azt külön kéne levadászni. TLS/SSL support not available; install glib-networking Mindezekből következik, hogy "természetesen" gmail, facebook sem érhető el, stb.
3. Erre a rendszerre telepítettem rá az új ubuntu csomagot - gondolván, hogy a függőségeket az előbb már automata módban szépen összeszedte magának. Igen, ez igaz - de a 0.4.3-ra nézve, ehhez megint lehetne kezdeni a vadászatot.
(Szeretném jelezni, hogy valószínűleg, ha nagyon akarnám, meg tudnám keresni a függőségeket, de most csak próbát csináltam.)

Summa-summárum, lehet, hogy maga az alap böngésző kicsi is meg fürge is, de hozzáértést igényel a telepítése a sok-sok függőség miatt. Továbbá, ha a szükséges függőségeket is figyelembe vesszük, akkor ezt már kicsinek nem lehet nevezni, mert akkora, mint egy Chrome.

Nálam változatlanul a Firefox és a Seamonkey maradt a leghasználhatóbb, legtestreszabhatóbb. Az erőforrásigény (RAM-használat) szintén ezt támasztja alá. (Nyilván azért is, mert ezeket folyamatosan gondozom, s pl. a Chrome-mal nem foglalkozok, igaz, azzal eleve kevesebbet is kell.) Ez nem zárja ki azt, hogy akár önmarcangolásból -büntetésből, akármi más okból is valaki Dillózzon, sőt, van még ennél spártaibb böngésző is.

A mai felhasználói igények alapnak adják (teljesen mindegy, mit gondolunk mi erről) a flash, java, stb. használatát. Sok-sok júzer a fészbukon lóg nap mint nap, nekik olyant kell adni alapból, ami ezt viszi.

Tehát a Midori - szerintem - akkor lenne a többivel versenyképes, ha
- tudna magyarul a legfrissebb verziója is (lehet, hogy tud: ezt nem ellenőriztem)
- folyamatosan lehetne automatikusan frissíteni, vagy ezt legalább engedélyezni
- e frissítések nem lőnék ki a korábbi függőségeket
- mindezt egyetlen csomagban lehetne beleépíteni a célpupletbe
- RAM-használata és processzorterhelése szignifikánsan jobb és alacsonyabb lenne a többinél. (Ezt nyilván minden böngészőgyártó eleve fejlesztési célként adhatja a kódmestereinek...)

Egészen eddig biztos, hogy nem tenném be.
Kivétel is van: a CUPS működtetéséhez nyilván bőven sok, ezért találkoztam már vele jónéhány pupletben, másodlagos böngészőként.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: azami »

A mai felhasználói igények alapnak adják (teljesen mindegy, mit gondolunk mi erről) a flash, java, stb. használatát. Sok-sok júzer a fészbukon lóg nap mint nap, nekik olyant kell adni alapból, ami ezt viszi.
Ez a lényeg, ebből kell kiindulni,és kár róla vitatkozni.....

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:
kár róla vitatkozni.....
Szó nincs erről!
Igenis érdemes vitatkozni, egy felmerülő problémán, mert csak így jönnek elő a különvélemények, amikből azután kialakul a követendő álláspont.
Akár a beépítendő böngészők esetében, de másban is.
Azért, mert - Sok-sok júzer a fészbukon lóg nap mint nap, nekik olyant kell adni alapból, ami ezt viszi - az még nem azt jelenti, hogy most minden Puppy verziót ennek kell alászentelni, és ennek kell a fő követendő vonalnak lennie. Rendben van, és persze figyelni kell erre is, és az igényt ki kell szolgálni, de ne már ennek rendeljünk alá mindent. Talán lehetne emiatt összedobni egy külön csak közösségi Puppy-nak nevezett verziót, amiben ennek a vonalnak a követelményei domborodnak ki markánsabban, és akkor a sok közösségi portálokon lógó, gyakorlatilag ott élő (Facebook, iwiw, Myvip, Twitter, Myspace, Google+) júzer bagázs is megkapná a magáét! Persze a Puppy-ból! :)

Amúgy meg ezt a tegnap kitett cikket érdemes elolvasni, és a cikk alján a bemutatót végignézni.
Kép

kros54-nek:
Értem az álláspontodat az általad megszeretett, és megszokott Seamonkey esetében, a Firefox-nál már ez nem egyértelmű, csupáncsak azért, mert a rókakoma néha képes hajmeresztően belassulni, és szabályszerűen megfogja a rendszert, ezt én Windows( XP és W7) és Linux alatt is naponta tapasztalom. Igen oda kell rá figyelni, mert a Frugall-os, memóriában dolgozó verziójú Puppy-kat bizony képes kiakasztani, és ebben nagy segítségre lel a nyamvadt flash rendszerben, amit egyesek annyira imádnak. Hála istennek, már nem sokáig fog köztünk lenni, a HTML 5 végleg a süllyesztőbe fogja küldeni. A Midori egyéb iránt támogatja a HTML5-öt, és még egy megjegyzést engedj meg, ha a napokban megjelent Linux másként - Elementary OS rendszer megalkotóinak megfelelt, beépített, fő böngészőnek, akkor az azért nem olyan rossz lehet. Persze nyilván javítottak rajta, és pár, általad is hiányolt dolgot is beletehettek, de az már szerintem jelzésértékű, hogy egy új, mai disztróban hekyet kaphat fő böngészőként a sokak által érdemtelenül lefumigált Midori böngésző!
Az Elementary OS alapját az Ubuntu Linux disztribúció adja, ebből is a hosszan támogatott LTS-változat. Az Elementary az alapértelmezett szoftverkínálat tekintetében is eltér az alap Ubuntutól: a böngésző Midori névre hallgat, a levelező a Geany, irodai programcsomag pedig alapjáraton nincs installálva. Ezt a látszólagos hiányosságot -akinek fontos, hogy a gépén mindig ott legyen egy Office csomag(az online office-k korában)- az Ubuntuból örökölt Szoftverközponttal lehet a legegyszerűbben orvosolni. A szoftver ingyen letölthető a készítő weboldaláról.
http://kepfeltoltes.hu/view/140725/capt ... es.hu_.png

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: azami »

Azért, mert - Sok-sok júzer a fészbukon lóg nap mint nap, nekik olyant kell adni alapból, ami ezt viszi - az még nem azt jelenti, hogy most minden Puppy verziót ennek kell alászentelni, és ennek kell a fő követendő vonalnak lennie.
NTamás azért (is) szeretjük a Puppyt mert egyszerűen készíthetsz akár te is rendszert a saját kedved szerint Flash/Java nélkül.
Egy képlet az így elkészült érdeklődőkről: Kb 5% Linux fölhasználó a világon, ebből a mondjuk 5% Puppyt használ, annak a 0,05% Magyar, ezen felhasználók talán 1%-nak nem kell a flash/ Java na ez lesz a te felhasználói bázisod..
Puppy-kat bizony képes kiakasztani, és ebben nagy segítségre lel a nyamvadt flash rendszerben, amit egyesek annyira imádnak.
Nem szeretem-nemszeretem kérdés! Mivel sokan használják sok mindenre KELL!

Ja és még valami! A böngészőkben ki/be lehet kapcsolni a java/flash plugint!
És nem csak azt lehet megadni egy felhasználónak hogy hogyan telepíthet valamit egy rendszerre, hanem azt is hogyan távolíthat el valamit amire úgy érzi nincs szüksége ;) :!:

Avatar
watcher
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:16
Kapcsolat:

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: watcher »

Azért, mert - Sok-sok júzer a fészbukon lóg nap mint nap, nekik olyant kell adni alapból, ami ezt viszi - az még nem azt jelenti, hogy most minden Puppy verziót ennek kell alászentelni, és ennek kell a fő követendő vonalnak lennie.
Nekünk nem kell, ezt az eredeti Közösségnek kell eldöntenie - esetenként Barry Kauler "áldásával" - de ha van egy magyarul beszélő és a közösségi oldalakat "támogató" puplet, az jó "reklám" lenne itt. (olyasmi mint a browserlinux van/volt?) Főleg, hogy most a JoliCloud OS kiesett a piacról mert chrome(ium?) alapú volt.
A Fox valóban képes kiakasztani a puppy-t, tekintve, hogy kevés RAMmal operál és a Fox ezt képes gyorsan felzabálni de ez vagy a SeaMonkey a legjobb választás arra, hogy olyasmit nyújtsunk a Windowstól érdeklődők számára amit már ismernek és elvárnak.
topic off -
Ha esetleg ez Téged zavarna, el kell, hogy mondjam: Ez a magyar Közösség azt a célt "tűzte" ki (próbálja elérni) maga elé, hogy a minél több átlagos magyar felhasználóval ismertesse meg a puppy-t, tekintve, hogy még mindig találhatók olyan régi, ámde oprendszer nélküli gépek kis hazánkban (néhány ált. iskolában is) amelyeknek ez az oprendszer lehet a megoldás az internethez való használathoz. Mint ez a régi fórum sok hozzászólójától kiderült.
Volt aki csak ezt akarta kipróbálni (régi gép a netfüggő rokonnak - már akkor is iwiw, Facebook, sőt MSN volt a fő sláger - Fel a kezekkel, hányan rendeltek MSN-hez hackelhető kütyüt Kínából ? :D ), volt aki fejlesztgetett magának programozói munkához, gyerek-, feleség-, anyós - pásztornak, oktatási célra, volt aki megpróbálta asszimilálni a puppy-t és minket (GOBOLinux ;-) ) és volt.... de ezt hagyjuk.
Tekintve, hogy nem ez a főállása senkinek és nem tudunk 7/24-es helpdesket, konferenciákat tartani, sem szakmai körökben hatásosan lobbyzni, úgy tudunk komoly újságban megjelenni (évente Kros54 munkásságának köszönhetően), a neten létezni/élni (ellenpélda: UHU-linux) ha piacképesek vagyunk.
Ettől még mindenki "kockulhat" magának saját pupletet (hiszen van is bőven) de ha csak kockulunk, le is húzhatjuk a redőnyt. :-( Kevesebb lesz az érdeklődő, főleg máshol tanult kockák akik inkább visszatérnek ahhoz amit tanultak minthogy itt átrágják magukat és alkossanak. Persze tisztelet a kivételeknek.
- topic on.
Midorit annak idején még Ubuntu alatt is néztem, de mint 1.0-ás felhasználóként két problémám volt vele, annak ellenére, hogy gyors volt: a) nem állt kézre a felülete; b) nem volt Youtube.
Ez már rég volt azóta biztos sokkal jobb lett.
Muszáj lépést tartani a tömegek kivánságával és szem előtt tartani a Puppy-séget is: kicsi, gyors, könnyű és egy CD-n is elférjen a régi vasak miatt.
Az Elementary az alapértelmezett szoftverkínálat tekintetében is eltér az alap Ubuntutól: a böngésző Midori névre hallgat, a levelező a Geany, irodai programcsomag pedig alapjáraton nincs installálva.
Ez biztos?
Ezt az Elementary-t bezavarom az Unetbootinomba.

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A levelezője az a Geary, igen betűhiba, elírás, jól láttad..
Kép
/a túl sokat kellett a klf. Puppy-kban használni a Geany-t, automatikusan azt írtam, bocs/
Azért a Puppy Linux ismertségének, az ismertségen sokat lendítene, ha többféle feladatra, célfeladatra kompletten megcsinált, elkészített, kulcsrakész példányok lennének, úgy mint régen volt ez így, -browserlinux, meg a sulipuppy-széria, ma legfeljebb a kernel változik, esetleg egy másféle ablakkezelő van beletéve, nem az alap, megszokott, és az alapprogramkészlet is sok sok esetben ugyanaz, mint az eddig megszokottak, sőt azokból sem frissülnek általában, pedig vannak már belőlük frissebb darabok. Esetleg böngésző és flash csere van, azután más nem nagyon. A másik véglet a megalomán, mindent bele csomagok szintén eléggé megkérdőjelezhető megoldása, nem biztos, hogy jó megoldás, de mindenesetre látványos. Így azután, aki a saját céljára keres megfelelő Puppy-t, az végül arra az elhatározásra jut, mint én is, hogy saját maga próbálja meg összehozni a keresett verziót. Ebben csak annyi a hiba, hogy sokan, mint pl. én is, nem vagyunk képzett, Linux-ot tanult emberkék, igaz, sokan, pl. én is, hobby szinten már ezekkel foglalkoztunk régebben is, de a saját képünkre formált verzió összehozása az azért kissé tovább fog tartani, mint azoknak, akik ezt tanulták, ezzel kelnek, fekszenek. És mivel a saját verzióban már más, újabb csomagok kellhetnek, nem csak a megszokott alapdolgok, itt már belép az a régebben is megvolt, és ma sem változott és idegesítő csomagfüggőségi probléma kérdésköre. Amúgy gyanítom, lehet emiatt sem nagyon vannak az újabb Puppykban újabb, modernebb csomagok. Engem elsősorban ezek zavarnak, és nem az, amit Te tévesen leírtál, a célkitűzéssel egyetértek, és ez régebben sem volt másképp, talán azt még el lehet árulni, hogy egy eléggé közismert windows-al foglalkozó fórumon is próbáltam népszerűsíteni az akkor épp megjelenő Suli Puppy-kat, képes ismertetővel, a saját telepítéseim tapasztalatának leírásaival, aránylag sok érdeklődő mellett, ami azért egy windows-os fórumon már jó eredménynek számít. És bizony ott is jelentkeztek az általad is említett, és azóta is meglévő hardveres problémák köre, hiszen nem mindenkinek jut a legújabb hardverekből, sokan levetett gépekkel küzdenek még ma is, sok oktatási intézmény is, de ez már közismert téma.

Avatar
watcher
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:16
Kapcsolat:

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: watcher »

Azért a Puppy Linux ismertségének, az ismertségen sokat lendítene, ha többféle feladatra, célfeladatra kompletten megcsinált, elkészített, kulcsrakész példányok lennének, úgy mint régen volt ez így, -browserlinux, meg a sulipuppy-széria, ma legfeljebb a kernel változik, esetleg egy másféle ablakkezelő van beletéve, nem az alap, megszokott, és az alapprogramkészlet is sok sok esetben ugyanaz, mint az eddig megszokottak, sőt azokból sem frissülnek általában, pedig vannak már belőlük frissebb darabok.
Volt/Van sokféle pupletünk az általad felsoroltakon kívül is de sajnos a legtöbb nem érte meg a befektetett időt, ár/érték arányt. (nem pénzügyi, hanem kihasználtság, visszajelzés szempontjából)
Volt időszak, amikor szinte már megrendelésre készültek pupletek, fórumon elhangzottak a sóhajok és a tagok már építették is. Aztán ment a "fitymálásuk" meg "akkor már inkább Ubuntut használok, mert ebben nincs 3D-s kocka", volt olyan verzió amely ezáltal DVD-re hízta magát. Sajnos sok pupletnek nincs megoldva a nyelvi támogatás beillesztésének lehetősége ezért nem tudtuk honosítani, pedig jó ötlet volt. (Choicepuppy(?) - ami minden egyes nagyobb modult *.sfs-ből csatolt fel (office, web, házimozi, dj-set, programozói....stb.)
Sok tagunknak sok szabadideje, kapcsolata ment rá, ezért kellett nemet mondani a sok verzióra. Oda jutottunk, hogy a hivatalosan kiadott puppykat honosítjuk, ezenfelül minden egyéb puplet fakultatív.
Habár a Slax újra itt van a nyomunkban továbbra se a magyar Közösség szolgálja a számítógépet, hanem fordítva.
Azt hiszem azt már azért láttad, hogy egy-egy felvetett kívánságra (hardver) még mindig adtunk pár pupletet javaslatnak.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Te Tamás - téged voltaképpen mi bánt, mi frusztrál, mi feszít? - Ritkán fogalmazol konkrétumokban... Írhatnál például egy listát arról, hogy te milyen Puppyt látnál szívesen, mik lehetnének abban, milyen célra orientálódjon?
Más: Írhatnál pár KONKRÉT példát arra, hogy hol szembesültél azzal, hogy egy Puppyban alapszerelék alkalmazás jajjdenagyon elavult már?
írod: "ma legfeljebb a kernel változik..." - erre én azt mondom: hova kéne annyira rohannunk? Én még így is túl gyorsnak érzem a fejlődést...
Mi szükség volna hetente újabb szoftver-verzióknak megjelenniük?
De azért írok én is egy konkrét példát: puppyra készült szoftvereknél egyetlen egy esetben szembesültem azzal, hogy hát igen, ez a régebbi bizony nem hozza azt, amit a legújabb: éspedig a wine esetében! Plö: tegyük fel, half lájf 1-est akarsz játszani, de már végigtoltad az alapjátékot, és most már a hozzá megjelent rengeteg mod egyikét nyomnád inkább... Igenám, de hiába raktad be a modot oda, ahova kell, ha csak wine 1.4-et raktál fel, a "custom game" menüben mégsem látsz majd semmit! - ellenben ha frissíted legalább 1.7-re, akkor érdekes módon már minden rendben.
Szóval, írd meg te is konkrétabban, mit hiányolsz annyira, mi nem ment úgy régebbi progi létére, ahogy pedig kellene, ha pedig te magad változtatni próbáltál ezen, mi fuccsolt be vele, ami aztán elkeserített? S ha így történt(infók híján csak találgatni tudok), ne szégyellj soha a többiektől segítséget kérni.
Ha valaki ugyanis csak felületesen viszonyul sok írásodhoz, soxor az az érzése támadhat, mintha te csak magáért a cancogásért cancognál...
Pedig biztos nem így van - ezért is kérdezlek, hogy jobban érthesselek.
Végül még egy: mit vétett neked az a szerencsétlen fészbúk, hogy annyira haragszol rá?
végül még még egy: én a helyedben mellőzném egyes közösségi oldalak kedvelőinek ilyetén minősítését mint pl. "bagázs" - mert ez sokak számára sértő lehet, még ha te ezt nem is veszed észre. Tudj különbséget tenni arrogancia és szenvedélyesség között. Az előbbi ugyanis rendkívül unszimpatikus, az utóbbival meg semmi baj. Uff.

NTamas
Hozzászólások: 1873
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: NTamas »

watcher írta: Volt időszak, amikor szinte már megrendelésre készültek pupletek, fórumon elhangzottak a sóhajok és a tagok már építették is. Aztán ment a "fitymálásuk" meg "akkor már inkább Ubuntut használok, mert ebben nincs 3D-s kocka", volt olyan verzió amely ezáltal DVD-re hízta magát. Sajnos sok pupletnek nincs megoldva a nyelvi támogatás beillesztésének lehetősége ezért nem tudtuk honosítani, pedig jó ötlet volt. (Choicepuppy(?) - ami minden egyes nagyobb modult *.sfs-ből csatolt fel (office, web, házimozi, dj-set, programozói....stb.)
Nem tudom, és a régi fórum hiányában már nem emlékszem, ezek a klf. verziók miként lettek kidokumentálva a felhasználók felé, talán ennek a nem eléggé részletes volta miatt lehettek azok a fanyalgások, amiket említettél.
Ezért is volna például jó, ha skami a tervezett Puppy tárolójába a verziókat felsorolandó, külön alkönyvtárszerű elérést gondolna ki, valósítana meg, úgy hogy az egyes verziók mellé pár soros ismertetőt tenne, amiben az éppen aktuális Puppy verzió legszükségesebb dolgai felsorolásszinten lennének megemlítve. A géptípus rövid leírása, amire a Puppy készült, ajánlható, a kernel verziója(bár ez kezdőknek semmit nem mond) az ablakkezelő típusa, ehhez beépített (alap)csomaglista, nyelvi (honosítási) esetleges problémák, a verzióval esetleg szerzett tapasztalások, időközben előjött (ha vannak) hibák, és annak kivédése, kb. ezekre gondolok.
Így az általad említett fanyalgásoknak simán elejét lehetne venni, és a kutakodó leendő felhasználó nagyjából képbe lenne, mire számíthat, ha kipróbálja azt a Puppy verziót. Így aki saját lehetőségeinek ismeretében keres verziót, jobban el van igazítva a valóban sokféle elkészült Pupy verziók tömegében, esetleg tud egy olyan összeállítást találni, ami szerencsés esetben teljesen megfelel neki, vagy némi kis kiegészítéssel alkalmassá tudja tenni a saját felhasználói szempontjainak kielégítésére.

...(office, web, házimozi, dj-set, programozói....stb.)...

Igen, valami ilyesmire utaltam, gondoltam, annál is inkább, mert a közösségi dolgok után ezek a főbb kategóriák, amik még megmozgatják a szélesebb rétegek igényeit, gondolj bele például milyen nagy lehetőség lenne egy olyan Puppy verzió megalkotása, és hány embert vonzana, tudna megnyerni magának a Puppy-Hu csapata, ha például összehozna egy olyan házimozis verziót, amin ugye alapból egy megfelelő Puppy verzió fut, és a házimozizás minden részletét le tudná fedni, kezdve a DLNA szervertől a lejátszószerveren át a letöltést, webes böngészést, közösségi dolgok kiszolgálását is nyújtó, saját DBV-T szoftverrel, esetlegesen az adást felvenni és szerkeszteni kívánó réteg igényeit is kiszolgálandó, ehhez beépített programokat is tartalmazó verzióval megspékelt spéci Puppy-val. Ugyanezt elő lehetne adni a zene szerető-előállító-szerkesztgető felhasználói réteget kiszolgáló verzióval is, (pl.studió Puppy) és a még általad említett egyéb felhasználásokra speciálisan megírt dolgokal, illetve ha ilyenek már vannak, vagy még elérhetőek, akkor azok aktualizálásával, felfrissítésével.
Frissítéskor nem csak a böngésző és a flash frissítésére gondolok, hanem a programcsomagokra, irdatlan meló lenne, ez tagadhatatlan, és a hírnéven kívül más jutalom nem valószínű, hogy lenne érte, de aki esetleg nagyon ráérne, az megpróbálhatna ilyet összedobni./nem feltétlenül wine-s megoldásban kéne gondolkodni, de, ha van jó win-es program, akkor annak beépítése sem az ördögtől való ötlet lenne/

... Oda jutottunk, hogy a hivatalosan kiadott puppykat honosítjuk, ezenfelül minden egyéb puplet fakultatív. ...

Igen, ez sajnos várható volt, és ahogy elnézem, meg a jelenlegi körülmények sem kedveznek a Puppy-fejlesztgetéseknek, az okokat nem írom le, azokat anélkül is tudja, ismeri szinte mindenki.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: azami »

Tudod Tamás a hozzászólásaidat olvasva az embernek olyan érzése támad mintha itt senki nem csinált volna semmit de ha csinált valamit azt meg rosszul. Én magam egyetlen Puppyt sem készítettem de sértve érzem magam a helyükben is, különösen Csipesz nevében akinek megkérdőjelezted a munkáját, nagyon helytelenül. Eggyik mondatodban a sok függőségre panaszkodol a másikban azt kérdőjelezed meg aki az összes függőséget összeszedve készít egy nagy Pupletet. Talán át kellene gondolnod amit írsz és ahogyan írod mert valaki keményen oda fog szólni aztán kész a harag...
Ami meg ilyet kellene meg olyat kellene dolgot illeti, tessék- csináld amiben tudunk segítünk...

Válasz küldése

Vissza: “Internet”