Midori

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Én csak annyit mondok, hogy bár amúgy érdeklődtem az informatika meg a linux iránt, de itt, ezen együttműködő közösségben ragadt rám, amit tudok. Nyilván utána is mentem ennek-annak, sőt, már mások munkáit is át tudom kicsit alakítani.
A windows alatt is dologozok, a munka, meg a kvázi-szabvány Office sajnos köt is oda. De ilyen hiperszuper DVB-T szoftveres megoldásra ott sem tudnék azonnal példát mondani, szodtvert meg semmit sem, amit látok, az eszközfüggő. Talán többen így lopják a Digitv-t, s sprórolnak vele havi 2 ezer forintot, ami sem illegalitása, sem más ok miatt, nem izgatott fel: ez nem alapigény.
A készülő pupleteknek három-négy vonulata van. Vannak az alig átalakítottak, szinte csak magyarítottak. Vannak az online felhasználásra szánt, jól működő böngészővel ellátott rendszerek. Vannak a nagyobbak, több célra, itt a kisebb az office, a nagyobb a Csipesz-féle vonulat, és ezek között van valahol a Kulusz által gyártott LX7 is.
Én az egyszerűbb, de mindig működő rendszerek híve vagyok, de amúgy meg csodálom Csipesz mérhetetlen programgazdagságát, hogy mennyire utánamegy ezeknek, és használható Puppykat kalapál össze.
Ezen a fórumon most még kevesen vagyunk, ha lesz megfelelő igény, nyilván el lehet menni valamilyen irányba, de amúgy azt meg Watcher írta le hajszálpontosan.
Ha építeni szeretnél, többet, mást, abban - ha tudok - segítek.

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Tőlem kevesebb telik sajnos csak :( A puppy építésben segíteni nem tudok , de ha alkotsz valamit azt kipróbálom , tesztelem , és ha tetszik használni is fogom . És természetesen a tapasztalataimat megírom . Az itt készült puppyk szinte mindegyikét kipróbáltam , és mondhatom nagy örömet okoztak . És csipesznek egy régebbi komentjéhez csak annyit , hogy a dicséret sem maradt el , csak egy kicsit feledékeny vagy :D Például az indián ma is az egyik kedvencem az alkotásaid közül .
Szóval sok sikert mindannyiotoknak , és várom az alkotásokat !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: kzprog »

NTamas

Az általad elképzelt puplet olyan combos gépet igényelne, amire már inkább Lubuntut raknék!
Nem látom sok értelmét egy ilyen összetett (speciális) puppynak. Arról nem is beszélve, hogy ehhez az illető készítőnek polihisztornak kellene lennie.
A tesztelés csak használat közben lenne megoldható (vagyis jönne a nyavajgás, ami igencsak kedvétszeghetné a javításkor).
Én csináltam - sok fórumos segítséggel - puppyt magamnak, amit a hardver miatt már nem lehet továbbfejleszteni, elszállt az idő felette.
tapasztalatból mondom, hogy ha elég erős egy gép, akkor Lubuntut (többfelhasználós!) rá és nem puppyt. A puppy ott rughat labdába, ahol a többi még nem.
Visszatérve a midorira: érdemes lenne kikutatni azokat a beállításokat!
Bár nekem a kedvencem még mindig a Slimboat (Qt alapú).

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:Tudod Tamás a hozzászólásaidat olvasva az embernek olyan érzése támad mintha itt senki nem csinált volna semmit de ha csinált valamit azt meg rosszul. Én magam egyetlen Puppyt sem készítettem de sértve érzem magam a helyükben is, különösen Csipesz nevében akinek megkérdőjelezted a munkáját, nagyon helytelenül. Eggyik mondatodban a sok függőségre panaszkodol a másikban azt kérdőjelezed meg aki az összes függőséget összeszedve készít egy nagy Pupletet. Talán át kellene gondolnod amit írsz és ahogyan írod mert valaki keményen oda fog szólni aztán kész a harag...
Ami meg ilyet kellene meg olyat kellene dolgot illeti, tessék- csináld amiben tudunk segítünk...
Rosszul látod a kérdést, vagy nem olvastad el figyelmesebben azt, amit leírtam!
Nem a munkáját kérdőjeleztem meg, azt elismerem! - bár megkérdőjeleztem, illetve azt tettem szóvá, hogy szükség van e egyáltalán ennyi (és nem rendesen dokumentált-mi mire való) program bezsúfolására egy oprendszer - Puppy - esetében, a kettő nem ugyanaz!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta:... De ilyen hiperszuper DVB-T szoftveres megoldásra ott sem tudnék azonnal példát mondani, szodtvert meg semmit sem, amit látok, az eszközfüggő. Talán többen így lopják a Digitv-t, s sprórolnak vele havi 2 ezer forintot, ami sem illegalitása, sem más ok miatt, nem izgatott fel: ez nem alapigény. ...

Ezen a fórumon most még kevesen vagyunk, ha lesz megfelelő igény, nyilván el lehet menni valamilyen irányba, de amúgy azt meg Watcher írta le hajszálpontosan. Ha építeni szeretnél, többet, mást, abban - ha tudok - segítek.
Szintén nem jó a megközelítésed, senki nem beszélt itt rajtad kívül Digitv-lopásról, annál inkább, mivel a DVB-T a földfelszíni (hazánkban a MindigTV alapesetben ingyenes szolgáltatása!!!) digitális sugárzását jelenti, és nem a Digi-kábelest, vagy a műholdas platformot. Mivel nem kracker-kalóz oldal vagyunk, ezért eszembe sem jutott illegális megoldást kívánni, annál inkább, mivel magam is előfizetős módon tévézek, amire gondoltam az az lenne, hogy amennyiben már van egy szabad, és megfelelő teljesítményű géped, akkor a fizetős oprendszert kiváltandó, ingyenes linux, jelen esetben egy olyan Puppy Linux használatával elkészített házimozinak, de inkább házi műsorszolgáltatónak, streamernek, lejátszónak az alapját képező verziót is elő lehetne állítani, amibe az usb-s DVB-T vevők által vett ingyenes csatornákat tudod venni, (nem az online tv-zésre gondolok) nézni- és akinek igénye van erre, az szintén usb-s kártyaleolvasót alkalmazva erre a fizetős szolgáltatások műsorát is venni tudja egy DVB-T kezelő (és az adást menteni is tudó)szoftverrel, - van ilyen már, orosz weboldalakon egyszer már belefutottam ilyenbe, csak szerencsétlen módon nem mentettem el, ez van, talán még egyszer meglelem valamikor - ezt ki tudod(dlna szerver) sugározni a lakásban lévő összes valamilyen módon a Pc-hez csatlakozott eszközre, (teljesen legális, több tv-zésre alkalmas megoldás, és nem lopott tv-zés!!!) továbbá a Pc-n tárolt, esetleg a Pc-hez csatolt médiatárolón lévő saját médiatartalmaidat is a lakásodon belül át tudod vinni a saját, csatlakoztatott eszközeidre! Továbbá, mivel a médiaszerver, streamer, és film-zene lejátszóként is funkcionáló Pc eleve már a Net-re van kötve, így olyan úgymond buta TV-k csatlakoztatása esetében is el tudod érni a Net-et, közösségi oldalakat, stb, ezzel azemlített médiaPC-s megoldással, amikre a buta tv-k önmagunkban eleve képtelenek lennének. És mivel a régi Pc-khez hasonlóan elég sok régi, de jól működő buta tv van még közforgalomban, ezeket ilyen, legális módon be lehetne vonni a családi médiamegosztás, és fogyasztás körébe, teljesen legális, erre egy speciálisan összeállított (Puppy?)Linux-ot használó módon, és nem az esetleges fizetős tartalmak lopását segítendő kalózszoftvereket alkalmazó módon. Erre gondoltam én, csak nem részleteztem ennyire...most leírtam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.07.26. 20:05-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kzprog írta:NTamas

Az általad elképzelt puplet olyan combos gépet igényelne, amire már inkább Lubuntut raknék!
Nem látom sok értelmét egy ilyen összetett (speciális) puppynak. Arról nem is beszélve, hogy ehhez az illető készítőnek polihisztornak kellene lennie.
A tesztelés csak használat közben lenne megoldható (vagyis jönne a nyavajgás, ami igencsak kedvétszeghetné a javításkor).
Én csináltam - sok fórumos segítséggel - puppyt magamnak, amit a hardver miatt már nem lehet továbbfejleszteni, elszállt az idő felette.
tapasztalatból mondom, hogy ha elég erős egy gép, akkor Lubuntut (többfelhasználós!) rá és nem puppyt. A puppy ott rughat labdába, ahol a többi még nem.
Visszatérve a midorira: érdemes lenne kikutatni azokat a beállításokat!
Bár nekem a kedvencem még mindig a Slimboat (Qt alapú).
Eltérő a véleményünk ezügyben, szerintem a Puppy helyzetén, itthoni jobb elismertségén nagyot tudna dobni egy ilyen speciális Puppy-verzió elkészítése, a gép teljesítményének persze passzolnia kellene az elképzelt feladathoz, ebben maximálisan egyetértek veled!
A Slimboat -nekem ez a pet-es verzió van fenn a gépemen- valamiért kimaradt a böngészők felsorolásából, nem jutott rá idő, leragadtunk a Midori-nál, a skami-nak küldött válaszomban van egy kép, amiben látható, hogy nálam is szerepel a menüben, nekem is az egyik kedvencem.
http://kepfeltoltes.hu/view/140726/slim ... es.hu_.png

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Alaposan elolvastam a kros54-nek írt válaszod. Érdekes elképzelés. Egyáltalán nem rossz. DE!
Nálam (és még bizonyára sokaknál) az egész elbukik a "hálózat" kiépítésénél (hogyan vegyem a DVB-T adást? jó, Budapesten elég egy kis USB-be dugott kütyü, de vidéken már csak kábelről/antennáról mehet (velünk ki akarták tétetni az antennát a tetőre, nem tetszett, így végül kábelesek lettünk, de van ahol nincs ilyen lehetőség).
Még a win98 idején próbáltam összekötni a TV-met a számítógéppel. Nem sok sikerrel. Végül csak annyit értem el, hogy az adásokat mpg formátumban tudtam menteni közvetlenül az antennáról, de a TV-re nem tudtam kivinni a monitor képét).
Tegyük fel, hogy valaki(k) elkészíti(k) ezt a puletet! Hányan fogják tudni kiépíteni a használatához szükséges "hálózatot"?
Ha valami nem működik, honnan lehet majd tudni, hogy az az operációs rendszer (puppy) vagy a "hálózat" hibája?
Az a gyanum - ha elkészül - ez lesz a legproblémásabb puplet!
(Részemről erről az elmélkedést ezzel le is zártam (nem is itt lenne a helye).)

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: azami »

az usb-s DVB-T vevők által vett ingyenes csatornákat tudod venni, (nem az online tv-zésre gondolok) nézni- és akinek igénye van erre, az szintén usb-s kártyaleolvasót alkalmazva erre a fizetős szolgáltatások műsorát is venni tudja egy DVB-T kezelő (és az adást menteni is tudó)szoftverrel,
A Vlc képes erre!
a Pc-n tárolt, esetleg a Pc-hez csatolt médiatárolón lévő saját médiatartalmaidat is a lakásodon belül át tudod vinni a saját, csatlakoztatott eszközeidre! Továbbá, mivel a médiaszerver, streamer, és film-zene lejátszóként is funkcionáló Pc eleve már a Net-re van kötve, így olyan úgymond buta TV-k csatlakoztatása esetében is el tudod érni a Net-et, közösségi oldalakat, stb, ezzel azemlített médiaPC-s megoldással, amikre a buta tv-k önmagunkban eleve képtelenek lennének. És mivel a régi Pc-khez hasonlóan elég sok régi, de jól működő buta tv van még közforgalomban, ezeket ilyen, legális módon be lehetne vonni a családi médiamegosztás, és fogyasztás körébe,
Ha "okos" a Tv: HDMI vagy a gépre teszel egy szervert Pl:Opera böngésző Unite alkalmazás link: http://www.guidingtech.com/5686/opera-u ... rge-files/ stb...Én a HDMI és (vagy) Usb-re rá másolom/majd megnézem megoldást alkalmazom.
Ha "buta" a Tv, a videó kártyád legyen Tv-kimenetes.

Slimboat! Szép, okos, gyors, jó funkciók, de olyan hibákat ejtett aminek delete lett a vége... :|

Paradox
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.08.30. 20:52

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: Paradox »

Térjük inkább vissza a Midori webböngészőre.
A Vivid csomagkezeléből ,probáltam telepinteni,mint mindig sohasem nem sikerül ottan telepitenem.
Valaki adna egy SFS mentést ewddig szinte még mindig minden müködik rajta.
Furcsa Vivid ,de ettöl el tekintve jó.
Nwkwm még a gépből még a hárdiszket is kikapcsoltam.
Csak két puppy flast használok:
1.Lucid Puppy 5.4.3(nagyon jó,az ujabb verziokat nem akkarja a gépem elinditani,vga zöld,piros képet kapok).8 Gb
2.Vivid 16 Gb(hátránya szinte semmilyen pet filet nem tud kezelni,sem a pet csomag készitőében sem ,csak SFS ismer fel rendesen müködik vele).

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Midori

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Egy ilyenem van, ha ez kisegít téged:
midori-0.2.4-Lucid.pet 20MB
Este még gyártottam belőle egy sfs csomagot:
midori-0.2.4-Lucid.sfs 21MB
majd felcsatoltam a Precise Puppy-ra, és nálam elindult a midori.
Kép
Kép
Ez valószínűleg azért lehet, mert régebben is volt már a gépemen, így a hozzá esetleg még kellő függőségek nálam még a gépen voltak!
Ezért nem valószínű, hogy nálad a Vidid-en el fog indulni, de lehet mégis....
Azért jobb lenne előbb a Te Puppy-d csomagkezelőjéből megpróbálni a telepítést, mert akkor a szükséges függőségeket is lehozza neked a csomagkezelő.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”