Sylpheed levelező program

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Sylpheed levelező program

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Sylpheed levelező program

Kép

Kisméretű, GTK+ grafikus könyvtárra (Sylpheed works with GTK+ 2.4 or later (2.6 or later is recommended)) épülő, egyszerű és ingyenes levelezőkliens, melyben a hagyományos szolgáltatások mellett számtalan extra funkciót találunk. Kinézetében a 3ablakos Windows Outlook Express-re hasonlít, az alap levelező szolgáltatásokat simán hozza, alapvető POP3, IMAP4rev1 and SMTP, NNTP protokollokat természetesen ismeri.
Szolgáltatásairól ezen az oldalon tudhatunk meg többet. A levelező program verziószáma jelenleg a 3.5.1-es verziónál tart, a programból van Windows-os, Linux-os és Mac OS X versió is. Puppy Linux alá is portolták, egy régebbi Puppy5.28 Lucid-hoz való Sylpheed-3.1.2-lucid528.pet verzió innen tölthető le.

Amiért ez most téma lett, és elő kellett vennem az a már szinte szokássá-hagyománnyá vált, és a mai napig is tartó Web-es Freemail.hu bekrepálása volt. Már több hete akadozik, sőt néha szünetelt a webes elérés, -állítólag elromlott egy szervergépük???- így nem maradt más lehetőség a beérkező levelek megnézésére, mint egy POP3-as levelező cliens feltevése a Precise 571 Puppy-ra. Ebből szerencsére a csomagkezelőben volt ajánlat, letölthető program, lásd a képen.

Kép

De időközben megtaláltam ennek a verziónak az utólag, csomagkezelő nélkül is telepíthető pet-es csomagjait is, ezeket:

sylpheed-3.2.0-i686-up.pet 2012-Aug-21 09:05:09 670.5K
sylpheed_DEV-3.2.0-i686-up.pet 2012-Aug-21 09:06:48 1.3M
sylpheed_DOC-3.2.0-i686-up.pet 2012-Aug-21 09:07:49 166.8K
sylpheed_NLS-3.2.0-i686-up.pet 2012-Aug-21 09:08:54 1.3M

Mivel nálam két puppy is fut frugall módban, így volt rá lehetőségem a kétfajta elérésből telepíteni, mind a két verzió hibátlanul megy, és magyar lett a kezelőfelülete is.(már amennyiben az nls csomagot is feltelepítjük a gépünkre) Így néz ki nálam:

Kép

Igaz, ez a csomag nem a legfrissebb verzió, de hibátlanul kezel több postafiókot, címet, és nekem most jelenleg ez volt a lényeg.
Ezért aki hasonló cipőben jár, puppy linux alatt, annak tudom ajánlani kipróbálásra. A magyar nyelvű felület okán a programban már nem okozhat nehézséget az újabb fiókok létrehozása sem.

Kép
Kép
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Internet”