Mumble

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Igen, mind a három helyre annak a gépnek az IP címe kell, amelyiken fut a szerver, amit ki kell engedni a netre.

A routert be lehet úgy állítani, hogy mindig ugyanazt az IP címed adja az adott gépeknek, tehát soha nem változtat rajta, hanem statikus marad, ezzel elkerülhető, hogy megváltozzon bármikor a géped címe.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

A routert be lehet úgy állítani, hogy mindig ugyanazt az IP címed adja az adott gépeknek, tehát soha nem változtat rajta, hanem statikus marad, ezzel elkerülhető, hogy megváltozzon bármikor a géped címe.
Erről egy kicsit bővebben írnál légyszi ! Hogyan is kezdjem ? Gondolom az első lépés az kellene hogy legyen , hogy megállapítom a laptopom MAC címét , és valahogy beállítom , hogy ez a gép ezen az IP-n keresztül csatlakozzon . Eddig jól képzelem ? Az okoz az eljárásban valami gondot , hogy ez a gép WIFI-n keresztül csatlakozik ? A laptopon a hálózat beállítását is meg kell változtatni ? És ha ezt a beállítást megcsinálom akkor a többi gépen is be kell állítani ? És most jön a neheze ...
Talán a MAC címet meg tudom nézni valahol (azzal már mintha találkoztam volna ) , de az nagy segítség lenne , ha a beállításról tudnál egy kicsit írni . Hogy kezdjek neki ? Mit keressek a router menüjében ? És ha megvan akkor a beállítások lépései mik legyenek ?
Szóval az egészről gőzöm sincs :( Ha esetleg az fontos a router típusa Netis WF 2414
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nézd meg az IP címedet és ne akard túlbonyolítani, csak írd be oda, ahogy látod.

Szívesen csinálnék videót, de sajnos nagyon el vagyok havazva és nem tudom mikor jutok el oda...

Most ráadásul elkezdtem a régi szerver anyagainak a migrációját, átmentését és nem tudom, hogy marad e még erre energiám...
Hátha valamelyik kolléga készít egy leírást, ha nem, akkor megpróbálok eljutni odáig...

Kitartás! Gyakorolgasd! Próbálkozz!
:mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ati5 írta: Hogyan is kezdjem ? ... És most jön a neheze ...Szóval az egészről gőzöm sincs :( Ha esetleg az fontos a router típusa Netis WF 2414
Ha ennyire nem mennek az alapdolgok sem, akkor az alaptudásodat lenne érdemes felfrissíteni egy kicsikét, mondjuk például ezt az igen jó, és mind a mai napig szinte oktatási segédletként is használható, igen alapos leírást -Routerek, switchek, access pointok a hálózatban- kéne áttanulmányozni elsőként. Hidd el, megéri.
Azután eleve azt kéne végre letisztázni, hogy melyik kommunikációs szoftvert is tetted fel, mert a Te válaszaidból ez sem egyértelműen derült ki. Kezdtük ugye a TeamSpeak különféle verzióival, -és az sem mindegy, hogy melyik verziót is használod, de erről kicsit később- majd jött ezután a Mumble ismertetése, beállítása, és végül a Te lelkes szavaid, hogy aszondja, sikerült beüzemelni a szervert, és sikeresen rácsatlakoztál a klienssel. Ez jó hír, DE! - melyik szerverszoftverről van is szó végül? - mert ezt még most sem tisztáztad le száz százalékosan, és ettől ugye több dolog is függhet.
Például az az alapvető tényező is, hogy minden szoftververzió más portokat használ a kommunikációra, és még az egyazon verziók -lásd a TeamSpeak!- között is vannak eltérések ebből a szempontból, lásd a TeamSpeak2 és a TeamSpeak3 szerver verzió is eltérő fő portot használ! Viszont az adatátvitelhez kellő TCP és UDP portok azt hiszem, azok megegyeznek, de ezt is a használt szerver verzió kézikönyvéből, leírásából lehet megtudni. Utána kell nézni, nézned!
Azután, az oké, hogy a most a belső hálón működő valamilyen szerveredet a helyi hálón, a local host-on eléred, de ez ugye értelemszerű, hogy nem ezt a 127.0.01:9967 címet kell majd a haveroknak odaadni, hanem a Te tényleges IP-címedet+ a :9967 portszámú címvégződést. Ugyanis a : utáni portszámon üzemel majd a szerver, és a Te IP-címedet+a szerver portszámát kell majd a haveroknak odaadni, na meg természetesen az egyes személyre szabott jelszavakat is, amivel be tudnak lépni a Te szerveredre!
Ugyanis neked, a Te TeamSpeak szervereden létre kell hozni felhasználókat, esetleg felhasználói csoportot, és az egyes egyéneknek, vagy csoportnak külön jelszót kell adni a belépéshez!
Ezeket, ennek a módját szintén a használt szerver verzió kézikönyvéből lehet megtudni.
Ha tisztázott, hogy melyik szerver verzióról van szó, és már tudjuk annak a : utáni portszámát is, akkor jöhet csak a routered beállítása!
De előtte meg kell nézni a Te valódi, külső IP címedet, (+hozzá a szerver portszámát!) mert az így, együttesen fog kelleni, ha a haverokkal a Net-en akarsz kommunikálni, és nem a belső hálózaton most lévő szervercím.(localhost:9967)

Példának okáért itt egy játékszerver beállítás a Teamspeak3 szerverhez, jól látszik benne, hogy a szervernek van egy Net-ről elérhető IP címe, amire ugye domain névvel hívatkoznak, (tehát nem közvetlenül az IP címet adják meg, nanem a domai nevet, így:

TeamSpeak3 szerverünk:
Cím: gold.voic.in
port: 8310

Így kell beírni:
gold.voic.in:8310
/Szerver jelszó: jelszót kérd a játékban a guild vezetőktől vagy a tagoktól illetve e-mailben/

Forrás: http://thsgw2.ewk.hu/teamspeak3-beallitasa/

A Te esetedben ez úgy fog kinézni, hogy a fenti példában leírt szervernév -gold.voic.in - helyett a Te tényleges, szolgáltatói IP-címed fog itt állni, illetve a példában megadott portszám helyett neked a használt SteamSpeak szwerver portszámát (:9967 - vagy amit éppen a működtetett szerverszoftver használ!) kell majd megadnod. Valahogy így fog kinézni a dolog: 95.140.35.100:8190 ahol is a kettősponttól balra eső rész a tényleges, szolgáltatói IP-cím, ide értelemszerűen a Te tényleges IP címed fog kerülni, a kettőspont utáni portszám helyére meg a Te szervered által használt portszám fog bekerülni.
A routerebe is ezt a szerverszoftver által használt portszámot kell majd elérhetővé tenni, ennek módját az fentebb belinkelt leírásban elolvashatod. Remélem, tudtam valamit segíteni.
Szia!

A SteamSpeak szerver jelszómegadásához némi infót találtam, remélem segít majd neked is.

... Teamspeak 3 szerver jelszó beállítás
A kliens programmal csatlakozz rá a szerverre, majd miután megadtad a privilege key-t és admin lettél a szerveren, kattints a szerver nevére jobb klikkel ->edit virtual server -> és ott a password mező, oda írd be a jelszót.
Illetve ha magyar a ts, akkor jobb klikk a szerver nevére -> virtuális szerver szerkesztése -> jelszó. ...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A fenti hozzászólásban említett routeres témával foglalkozó weboldalt még kiegészíteném egy másikkal, pontosabban egy weboldal három lapjával, nos ezekről lenne szó:
http://www.webmaster442.hu/router-beallitas/
http://www.webmaster442.hu/router-beallitas-ii/
http://www.webmaster442.hu/router-beallitas-iii/
Hasonlóan jól, érthetően magyarázza el a lényeget, és ahogy elnézem,neked igazából a második oldalon leközölt dolgok lennének az igazán fontosak, áttanulmányozandók, de az egész cikk nagyon jól körülírja a router beállítást.

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszönöm az információkat Tamás !

A TS3 szervert raktam fel , és a hozzá való klienst .
Akkor elsőnek tanulmányozom a linkeket amit küldtél . Addig neki sem kezdek . Nem gondoltam , hogy ilyen nagy fába vágom a fejszém , :D
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Elsőre valóban nagy munkának tűnhet, valójában a megfelelő információk beszerzése után már nem is tűnik olyan nagyon bonyolultnak, igaz, így sem könnyű elsőre jól megcsinálni.

Mivel tudjuk, melyik TS verziót preferálod, ezért elmegyünk a TeamSpeak weboldalára -Te is megteheted egyébiránt- és ott kutakodunk egy keveset. Megkeressük a szoftver által alapból használt portokat, meg is van, tessék, nézd.
Kép
Amennyiben csak hang -voice- átvitelre akarod a Ts3-at használni, akkor elég csak a default voice:9987-es portot kiengedni a puppy tűzfalán, illetve a routerben is csak azt az egy portszámot kell felvenni a virtual server-nél, ahogy skami már említette is. De, ha tovább kutakodunk, akkor a Portforward oldalon megtaláljuk a Te routeredhez illő teljes Ts3 beállítást, szépen, képekkel együtt. Tessék, itt a weboldal linkje:
Port Forwarding the Netis WF2419 Router for TeamSpeak 3 Server

A legfontosabb beállítás képekben elbeszélve.
Kép
Kép
Kép
Mint írtam, és a leírásban is jelzik, a sima hangátvitelhez -voice- elég a Ts3 alap portszámának a Puppy tűzfalán való átengedése, illetve a Netis WF 2419-es routerben a Vrtual Server résznél való bejegyzése.
A képeken látható egyéb portokat a fájl, illetve adat-átvitel esetében kell használni, azonban, ha teljes értékű, saját Ts3-as szervert akarsz magadnak tudni, akkor igenis célszerű a képeken is látható egyéb portszámok beírása a routeredbe, nehogy enélkül a haverokkal ne tudjál még a végén fájlokat cserélgetni. Remélem tudtam valamit segíteni, de ezt Te saját magad is megtalálhattad volna kis keresgélés után a Net-en, nem ördöngösség ez.

Amint már az előbb, fentebb említettem, és a belinkelt oldalakon is megemlítik, a Ts3-hoz a haveroknak a Te szolgáltatói IP-címedet kell odaadnod, csak ahhoz az IP-címhez még kiegészítésként meg kell adni a Te gépeden futó Ts3 szerver által használt portot, ezt. :9987
Még egy dolog, ha csak a haveroknak adod meg a Te IP-címedet, plusz a végén a Ts3 szerver portszámot, akkor elvileg nincs másnak lehetősége hozzátok beköszönni, de az ilyen, engedély nélküli beköszönés elkerüléséhez célszerű a már fentebb is megemlített, jelszavas hozzáférést beállítani a Ts3 szerveren. Természetesen, ha ilyen, jelszavas védelmet állítasz be, a haverokra, névre szólóan, úgy az egyes haveroknak a nevükre szóló jelszavait is oda kell adnod a sikeres szerver belépés érdekében.

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszönöm a sok infót ! Sokat tanultam .

Megcsináltam a beállításokat , azt hiszem , hogy jól . Nos kipróbálni ugyanazon routeren lévő másik gépről viszont nem sikerült . Úgy próbáltam , hogy a külső IP címhez hozzáadtam a :9987 majd a másik gépről az így kapott IP-vel próbáltam bejelentkezni . Lehet az a hiba oka , hogy mivel ugyanazon router mögül próbálok csatlakozni így a "saját" IP-met nem tudom meghívni ? Gondolom ez olyan lehet mintha egy telefonról a saját számomat hívnám fel . Vagy igy is működnie kellene ?
Ha nem akkor csak este fogom tudni kipróbálni .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Jaj istenem, azért egyet s mást már tudni kéne, legalább is azt, hogy mit jelent a külső IP-cím(tényleges IP-cím, amit ugye a szolgáltató ad neked az előfizetésedhez!
Továbbá, hogy mit jelent, ha a routerhez csatlakozott - a kettő-vagy négy LAN-portba dugott ethernet kábellel felcsatlakozott belső hálózat milyen IP címeket használ!
Mert a kettő nem ugyanaz!!!

Ha Te, -mert ugye a kérésed eleve erre vonatkozott- a haverjaiddal akarsz a Net-en -tehát külső IP címen- dumálgatni a Ts3 szerveren keresztül, akkor a haverjaidnak értelemszerűen a Te Külsős IP-címed+:9987-et kell majdan odaadnod!
Ha viszont a router mögötti (belső hálózaton lévő) gépeken próbálod ki a szervert, és a belső hálóban lévő gépekkel akarsz dumálni, akkor értelemszerűen nem külsős IP címekkel kell operálnod, hanem a jól ismert belső hálózat IP címeivel, -(192.168.x.x)- kell dolgoznod. (a routerbe továbbra is csak a portszámokat fog kelleni beírnod csak, ahogy a képen van.Ezt amúgy elég egyszer megcsinálni, és addig úgy maradhat, amíg a Ts3 szerver működni fog a Te gépeden!)

Minden belső hálón futó gépnek van saját ethernet kártyája, és annak a gépnek saját -általad- kiosztott- IP címe, valami ilyesmi: 192.168.1.10 Egy másik gépnek meg ilyesmi lehet: 192.168.1.20
Viszont annak a belső hálón lévő gépnek, ahol a Ts3 szerver fut, -és valószínűleg arról a gépről intézed a router configolását is- annak van értelemszerűen a második (vagy harmadik! - ez attól is függ, hogy külön modem és külön router van abban a hálózatban, vagy netán egy egybe modem-router combó, ugyanis az utóbbi esetben a combó gépé lesz a 192.168.1.1 -es Belső hálózati IP-cím) legkisebb végződésű IP-címe, valami ilyesmi: 192.168.1.3

Mert ugye a Belső hálón az első cím -192.168.1.1- a modemé, a routeré a következő belső hálós IP-cím, -192.168.1.2- és a harmadik legkisebb belső hálós IP-cím -192.168.1.3- pedig a szervert futtató géped címe lesz. Természetesen ez utóbbi cím a nálad beállított címtől eltérő lesz a példának megadottól. (a példában említett 192.168.1.3 csak a példa kedvéért volt leírva, ez a pirossal jelzett utolsó érték/szám minden gépen más szám lehet)

Ekkor annak a gépnek a belső hálós IP-címét kell a többi belső hálón üzemelő gépnek is megadni a csatlakozáshoz, amelyiken a Ts3 szerver fut, tehát a példánál maradva ezt: 192.168.1.3:9987
/tehát nem a valós, tényleges, külső IP-címedet+:9987/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.06.05. 18:14-kor.

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

A most leírtakat értettem , csak én mindenképpen úgy szerettem volna kipróbálni , mintha a beszélgetés máshonnan történne . Sejtettem én , hogy így nem fog sikerülni , de gondoltam , hogy hátha tévedek és ki tudom próbálni így is .

De azért köszi a türelmed , gondoltam , hogy hülyeséget kérdezek .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Válasz küldése

Vissza: “Internet”