Mumble

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Mondjuk sajátgép?

http://www.hostinger.hu/forum/utmutatas ... se-de.html

Messengerrel mi van amit küldtem?
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszi az infókat ! A Messengert kb. 1 hónapja próbáltuk ki , és nem volt hang . Azt azért nem próbáltam újra .
Ha jól értem a leírást amit linkeltél akkor a teamspeak szerverért fizetni kell , még akkor is ha a saját gépen futtatom .
Na mindegy is . Ezen kalandozásom alatt azért az kiderült , hogy ingyenes , kis rendszerigényü , skype-ot helyettesítő program egyenlőre nincs a piacon .
Egy kicsit bosszantó , de úgy látszik a trend arra mozdul , hogy ha már ingyenes akkor fizessen az ember a hardware-ért .
Akkor egyenlőre marad a skype .
Próbáltam én a sima , fizetős VOIP-ot is (BrowserCalls) , de a hangminőség ott is csapnivaló volt , pedig azért fizettem is :D
És nem csak az én gépemről , hanem annál sokkal jobb gépről is .
Azért próbálkozok , és ha találok valami jót akkor megosztom itt . Ha van még ötleted az is kipróbálom .
Köszi még egyszer a segítséget !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: S-kami »

A mumble szerver is ingyenes és telepíthető, meg a teamspeak is, úgy látom, a ts3 -nak csak annyi baja van, hogy az ingyenes az 32 férőhelyes maximum...

Itt a szerver és a kliens is:
http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.12/

Kód: Egész kijelölése

[ ]	TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.0.12.run	09-Sep-2013 10:32 	32M	 
[ ]	TeamSpeak3-Client-linux_x86-3.0.12.run	09-Sep-2013 10:32 	32M	 
[ ]	TeamSpeak3-Client-win32-3.0.12.exe	09-Sep-2013 10:37 	29M	 
[ ]	TeamSpeak3-Client-win64-3.0.12.exe	09-Sep-2013 10:37 	31M	 
[ ]	teamspeak3-server_freebsd_amd64-3.0.12.tar.bz2	21-Jan-2016 12:46 	5.5M	 
[ ]	teamspeak3-server_freebsd_x86-3.0.12.tar.bz2	21-Jan-2016 12:45 	5.4M	 
[ ]	teamspeak3-server_linux_amd64-3.0.12.tar.bz2	21-Jan-2016 12:39 	6.6M	 
[ ]	teamspeak3-server_linux_x86-3.0.12.tar.bz2	21-Jan-2016 12:39 	6.5M	 
[ ]	teamspeak3-server_win32-3.0.12.zip	21-Jan-2016 12:41 	5.3M	 
[ ]	teamspeak3-server_win64-3.0.12.zip	21-Jan-2016 12:41 	5.7M
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszi S-kami !

Nyilván az én figyelmetlenségem miatt átsiklottam azon az aprócska , de nem lényegtelen mondaton , hogy 32 férőhely felett fizetős . Most már csak , a nem létező szerver ismereteimet kellene csiszolni és akkor nekilátnék egy debian szerver összerakásának . Vagy van esetleg puppy szerver is ? Egy ilyen szerver gépnek minimum milyen erősségű gép szükségeltetik ? Más nem igen futna rajta , csak napi 1-2 órát a TS . Esetleg valami tűzfal , és vírusvédelem . A gép összerakását megoldom , van vagy 6 kiselejtezett gép itthon , talán akad köztük valami P4 körüli is , annál erősebb biztosan nincs . Ami nagy kérdés pl. , hogy ha szervert akarok , kell e fix IP ? Meg biztosan lesz még kérdés ,
de az majd nyilván csak akkor derül ki ha már a gépet összegányoltam . Sosem hittem volna , hogy egyszer egy ekkora projekten fogok agyalni az én koromban . :D
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Egy puppy linux megteszi valami 256 mb ram, arra amire kell, bőven elég.

Simán futhatna a saját gépeden is háttérben, nem is értem, miért nem arra teszed, mindegy...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Letöltöttem, kicsomagoltam és alapbeállításokkal fut a saját gépemen, amiről éppen írok, már lehet is csatlakozni hozzá...
Amit meg kell tanulni, az a konfigurálás, alapbeállítások, azokat még én sem tudom, meg hogy a netről elérhető legyen, ehhez tudni kell, hogy pl. ha router mögött vagy, akkor portforwarddal ki kell engedni a netre a szervert...
ts3server.jpg
ts3server.jpg (337.51 KiB) Megtekintve 5209 alkalommal
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Közben kiderült, hogy a kliensem nem volt elég jó neki, úgyhogy azt innen kellett letölteni
http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.19.1/

a legújabbat kérte,
szóval mostmár akár hiszed, akár nem,
bár eddig életemben nem is próbáltam, hacsak nem még 15 -16 éve játszhattam TS -en, szóval mostmár működik a saját gépemen, Tahr Puppy 6.0.5 32 bit és semmi cicó, kicsomagoltam és futtattam...
csak alapbeállítás minden...

Annyi, hogy amikor először csatlakozol a szerveredhez, akkor kérni fogja a privilege key -t, amit akkor kapsz meg, amikor először futtatod konzolban a TS3 minimal server -t, ott látod az első képen, amikor a szervert indítom, azt onnan be kell másolni a kliens ablakába...
ts3_privilege.jpg
ts3_privilege.jpg (143.92 KiB) Megtekintve 5208 alkalommal
ts3_privilege2.jpg
ts3_privilege2.jpg (173.73 KiB) Megtekintve 5208 alkalommal
ts3_2.jpg
ts3_2.jpg (149.23 KiB) Megtekintve 5208 alkalommal
ts3_3.jpg
ts3_3.jpg (147.39 KiB) Megtekintve 5208 alkalommal
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Húúú !

Kérlek ne nézz hülyének , de rá kell kérdezzek néhány számomra nem alapból érthető dologra !

Telepítetted a szerver progit a gépedre ...
Utána ugyanazon számítógépről a kliens programmal fel is mentél a szerverre ?
Az IP címet a szerveren te állítottad be , vagy azt a routeren kellett állítani ?
Magyarán az a kérdésem , hogy a gépeden van a szerver , a gépeden van a kliens , és te a klienssel először kimész a netre , majd IP-vel csatlakozol a szerverre ami ugyanazon a gépen van ? Nem tudom milyen erős a géped , de az nem terheli le nagyon ? Meg még az a kérdésem , hogy neked fix IP-d van , vagy dinamikus ? Ill. azt még hogy az én netem le 5 mega , de fel csak 0,5 . Így is mehet a szerver és a kliens ugyanazon a gépen a feltöltési sebesség ellenére ? Mert ha igen az lényegesen egyszerűbb volna mint egy külön gépet összeraknom . Bár ha belegondolok a feltöltési sebességem akkor sem lenne több , de szóval elég ennyi neki , hogy működjön ?
Hirtelen ennyi csak ..... és bocs ha nem voltam összeszedett , de mindíg beugrott egy kérdés írás közben .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: S-kami »

ati5 írta: Telepítetted a szerver progit a gépedre ...
Utána ugyanazon számítógépről a kliens programmal fel is mentél a szerverre ?
Igen, korrekt...
ati5 írta:Az IP címet a szerveren te állítottad be , vagy azt a routeren kellett állítani ?
semmit... :-D ...tényleg semmit, ez a gépem. Nem állítgatom, amúgy is routerem van és T-home -os.
ati5 írta:Magyarán az a kérdésem , hogy a gépeden van a szerver , a gépeden van a kliens , és te a klienssel először kimész a netre , majd IP-vel csatlakozol a szerverre ami ugyanazon a gépen van ?
Nem, elindítom a szervert, majd a klienst, amiben beírom gépnévnek, hogy localhost. Ezzel a névvel szoktunk csatlakozni olyan szerverre, ami azon a gépen fut, amin a kliens is, ez a név ezt a célt szolgálja.
ati5 írta: Nem tudom milyen erős a géped , de az nem terheli le nagyon ?
Hát ez egy gyenge gépecske... de a célnak megfelel, mivel nem játszok, nekem a puppy linux a játék. :-D
ati5 írta:Meg még az a kérdésem , hogy neked fix IP-d van , vagy dinamikus ? Ill. azt még hogy az én netem le 5 mega , de fel csak 0,5 . Így is mehet a szerver és a kliens ugyanazon a gépen a feltöltési sebesség ellenére ?
Kb 8K az össz fogyasztása az egész csevegőnek, szinte az egyik legerősebb a csevegőprogik között, szinte bármilyen fos internettel megy...
Dinamikus, DHCP, T-home... de ez nem számít. Ki kell forwardolni a portot a netre és a haveroknak azt kell megadni, amit a router kap IP címet, a router azt a portot fogja befelé, a géped felé továbbítani.
ati5 írta:szóval elég ennyi neki , hogy működjön ?
Bőven... Mások brutál 3D játékkal terhelik csutkára a gépet és közben simán beszélgetnek...
;) :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Bocs, hogy belekotyogok a témába, de egy ilyen oldalt találtam, igaz ez a Windows-os cliens verzió beállításához készült segítség, képekkel.
TeamSpeak 3 Letöltési/Telepítési/Beállítási/Csatlakozási útmutató.
Ugyancsak találtam két youtube-s oldalt, ahol jó kis videók vannak a beállításokról.
Teamspeak 3 Szerverkészítés (2014) + Server Query [TUTORIAL]
TeamSpeak 3 | Konfigolás - 1.rész [Alapok][HUN]
------------------
Amúgy a Precise Puppy 571 Lite csomagkezelőjében is van ilyen cucc, igaz, az még a 2-es széria, de talán a Puppy-ra még az is jó lehet, nem tudom.
Kép

Sőt, a Mumble-ból is van ott letölthető verzió.
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Internet”