Mumble

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Sajnos nem megy még mindig . A belső hálózaton fel tudok csatlakozni másik gépről , működik rendesen , de sajnos a külsőről nem sikerült az ismerősömnek . Arra gondolok , hogy valamiért a router kintről nem engedi be a partnert . Átnéztem minden beállítást úgy van ahogy a linkeken . de valamiért nem megy mégsem . Esetleg lehet a routernek saját tűzfala , amit szintén konfigurálni kellene ? Más ötlet így hirtelen nem ugrik be .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Te routerednek nincsen a hagyományos értelemben vett szoftveres tűzfala, ezért, emiatt ilyen Firewall beállító menüpont sincs benne.
De!
A beállításokban vannak olyan + funkciók, amiket bekapcsolva kvázi tűzfal működést tud a router produkálni,
Most fejből hirtelen nem tudom, mik ezek, de Te is összehasonlíthatod a Te routeredet egy PL. TP-LINK router Firewall menü beállításával, Közben megnéztem, a routered képes IP Adress Filtering módban működni, ez pl. egy kvázi IP Firewall hatást jelent, ha a beállításokban bekapcsolva van ez a funkció. És ehhez van benne egy jó kis Management rész is, ahol további tiltásokat lehet eszközölni ezen menüpontban.

Persze nem ártana nálad a Puppy-ban megnézni azt, hogy a Puppy tűzfala kívülről jövő kérést átenged e a Ts3 szerverre, mert az hogy a router átengedi a 9987-es porton a befelé jövő kérést, attól még a Puppy tűzfala blokkolhatja azt. És ezért nem tudnak téged kívülről elérni. A belső hálón meg ez ugye nem probléma, hiszen írtad is, hogy ott működik a dolog.

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Sajnos megvan a hiba oka . Valószínűleg nem is tudom megoldani , csak a szolgáltatóm . Fel kell vennem vele a kapcsolatot .
Ugyanis amiről én nem tudtam , hogy a szolgáltatóm ( externet ) alapból NAT-olt IP címet biztosít . Eleve azt sem tudtam , hogy a dinamikus IP-n belül is van kétféle , a un. publikus IP ( ami nekem kellene ) , valamint a NAT-olt IP .
Nos nekem ez utóbbi van . Nem tudom , hogy pontosan ez mit is jelent , de valahogy úgy magyarázták nekem el , hogy ez olyan mintha a szolgáltatómnál is lenne egy eszköz ( ami úgy működik mint egy router ) , és ezen eszköz kifelé csak egy IP címet mutat , de ezt mutatja több 10-100 vagy 1000 más felhasználónak is . Tehát amikor én az IP.com oldalon lekérdezem a külső IP címem akkor én valójában ezt a közös IP-t látom .
Annyit sikerült kinyomoznom , hogy a szolgáltatóm havi plussz költségért hajlandó csak publikus IP-t biztosítani . Vagy a másik lehetőségem az , hogy IPv4-ről IPv6-ra váltok . Azt ugyan nem tudom , hogy az IPv6-hoz kell e cserélnem eszközöket (modem , router , hálókártya , stb .) , illetve az jár e plussz havidíjjal , esetleg felhasználói szempontból van e valamilyen egyéb hátránya , és egyáltalán akkor publikus IP-t kapok e .
Azt hiszem fel kell vegyem a kapcsolatot a szolgáltatómmal , vagy ha a váltás nagyon macerás , drága , le kell mondjak arról , hogy bármilyen szervert létesítsek .

Addig is köszönöm mindegyikőtöknek a sok segítséget !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Basszus....na, igen, ma már ilyesmi is előfordulhat, sajnos!

Hogy ez a NatoltIP-cím mit takar talán ez a két pdf fájl segít megvilágítani a helyzetedet.
NAT – hálózati címfordítás
Számítógép-hálózatok-12. gyakorlat

Nem csak Te vagy ebben a cipőben, a (nagy?) T-Home-nél is voltak ebből már problémák, lásd ezt a két cikket.
Jobb, ha tudja: megbuherálják a Telekom internetszolgáltatását
IP kamera nem érhető el T-Home előfizetés alól

Bár itt egyszerű a javítás, ugyanis a T-Home-nál azért külön kérésre "javítanak a kialakult helyzeten", azaz kiveszik a NAT-olt hálózatból az ügyfelet és máris lesz ismét dinamikusan változó IP az IP kamerák távoli eléréséhez a modem és router újraindítását követően. És ezt mind külön díjfizetés nélkül! - teszik.
A Te szolgáltatód egy szemét cég, ha ezt a kiléptetést csak pénzfizetés ellenében végzi el számodra!
Ugyanis, arról, hogy téged áttettek Natolt hálózatba, arról nekik bizony Téged értesíteni kellett volna, és ezt Te vagy elfogadod, vagy nem, de, mivel Te ilyen értesítést nem kaptál, emiatt jogosan verheted az asztalt, hogy Te az Internet előfizetést nem Natolt hálózatra kötötted, hanem dinamikusra, tehát jogtalanul kérnek pénzt a visszaállításért!
Ha nyöszörögnek az ügyfélszolgálaton, akkor említsd meg, hogy mész a Hírközlési Felügyelethez panaszt tenni ellenük, és ez a figyelmetlenségük -nem értesítettek Téged arról, hogy a dinamikus IP-t átváltották önkényesen!!! a Natolt IP-re- sok pénzbe, büntetésbe fog kerülni! Ekkor talán megúszod a pénzfizetést, de ez a díjkérés szerintem eleve törvénytelen, mivel Téged nem értesítettek a váltásról, így neked nem volt módodban erről tájékozódni, a részedre történt hátrányos módosításról, és ezért az eredeti, szerződéskori állapotra való visszaállításért nem kérhetnek plusz díjat! Verd az asztalt, ne hunyászkodj meg! Sok sikert a reklamációhoz!
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.06.06. 19:39-kor.

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszi a linkeket , és az infókat a váltásról ! Első körben egy szép hangvételű emailben kértem a szolgáltatómat , hogy tájékoztassanak arról , hogy mi szükséges ahhoz , hogy publikus IP-m lehessen . Megvárom , hogy mit reagálnak , és utána mehet az asztalcsapkodás ha kell . Bár eddig nem volt a szolgáltatómmal semmi gond , gyors hibaelhárítás , segítőkész hozzáállás amit tapasztaltam tőlük . Egy barátom azt mondja , hogy ha publikus IP-t kérek akkor az IPv6 típust fogják ajánlani . Ami nem is lenne gond ha nem járna hátrányokkal ( eszközök cseréje , vagy a NET-en nem tudnék valamit elérni amit eddig gond nélkül ) . Mindenesetre amíg megjön a válaszuk , én utána keresgélek az IPv6 nak is a neten .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Esetleg próbáld meg meglépni azt, hogy közlöd a szolgáltatóddal, hogy Te az otthonod védelme érdekében IP-kamerát használsz, (most az nem lényeges, hogy te épp nem azt használsz, hanem éppenséggel a Ts3 szervernek kéne a publikus IP, ezt viszont ne áruld el nekik!) és az ip kamera miatt szükséged lenne publikus ip-re, talán ekkor könnyebben visszatesznek a Natolt-ról dinamikus ip-re.

Az IPv6-ra átállás elsősorban a hálózati kártyád cseréjét igényelheti, a meglévő Netis routered meg úgy láttam IPv6 képes, de ezt azért mégegyszer megnézem, igen, én emlékeztem rosszul, ez a gépezet még csak IPv4 képes, de a nagyobbik testvére, a Netis DL4322D 300Mbps Wireless-N ADSL2+ Modem Router, az már IPv6 képes cucc.
Amúgy meg Teszteld az IPv6 kapcsolatod. :)

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Ez a válasz a kérdésemre .

"Tisztelt Partnerünk!

IPv6 szolgáltatást díjmentesen igényelhet, ekkor egy /56-os tartományt routeolunk a szolgáltatására, amelynek címeiből egyet a routere kap meg, a többi mind egyedi fix IP-ként a routerben osztható ki 255 saját egyedi eszközének. Ezek mindegyike publikus statikus IP. A használatához IPv6-ot kezelni tudó routerre, és az IPv6 protokoll ismeretére van szükség. IPv6 esetében nem létezik az IPv4-ben szokásos NAT.

Jelenlegi szolgáltatásánál IPv4 ből NAT-olt IP-t használ, ez helyett opcionálisan igényelhet publikus dinamikus 4.-es IP-t is. Ez havi 300 Ft+Áfa költség mellett igényelhető. ( ezzel azonban már a hagyományos routerekkel is külső IPv4-es IP-t kaphat, amelyet fel tud használni mondjuk a dyndns-hez hasonló szolgáltatásokkal."


Nos felmerül azért néhány kérdés :
Egy IPv6 képes router 8-9 ezresnél kezdődik . Jól hangzik a megszerezhető fix IP-k lehetősége , de .....

- Lesznek e kompatibilitási problémák ?Ha váltok akkor minden oldalt gond nélkül elérek e , nem okozhat e problémát mondjuk néhány régebbi oldalhoz történő csatlakozás , vagy a Skype , a Ts3 tudja e , hiszen azzal indult az egész cécó ?

- Tényleg elég e a routert cserélni ? PL az én régi Fujitsu Amilo M7405-ös laposomban lévő hálókari mit szól hozzá ? Meg az asztali gépben lévő , ill pl a gyerek androidos okostelója ?

- Valóban olyan extra tudás kell a router belövéséhez ? Mi van ha nem jön össze ? Még ide sem tudok feljönni hogy segítsetek .

- Valaki használt már IPv6-ot ? Előnyei , hátrányai ? Inkább a tapasztalt dolgok érdekelnének , nem a leírás . Abból többet is elolvastam . Sok mindent meg is értettem . Eszerint csak előnye van ami gyanús nekem . ilyeneket írnak . Mivel másképpen kezeli a csomagokat nagyobb adatmennyiségű csomagokkal képes dolgozni ezért gyorsabb és megbízhatóbb . Meg hogy előbb-utóbb úgy is megtörténik az átállás . Ezek igazak ?

Mind ez elég bizonytalannak , és macerásnak tűnik . Ráadásul az nagyon gyanús , hogy ha tényleg jobb , akkor miért adná a szolgáltatóm felár helyett ingyen ? A Mercedest sem adnak egy öreg Lada helyett ingyen .

Ha van tapasztalatotok , rálátásotok , szívesen olvasnám a véleményeteket .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Visszatérni skypehoz, kideríteni miért szaggat.
Most gondolom 4-es skype-ot használsz.
Talán régebben a gépeiden használtál skype 2.2 vagy hasonlóan régi verziót. Akkor is szaggatott a hangod?

A murgán írnak olyant, hogy: régi skype 2.2 használata most.
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=95202
Nem próbáltam ki.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ati5 írta:Ez a válasz a kérdésemre .

"Tisztelt Partnerünk!

IPv6 szolgáltatást díjmentesen igényelhet, ekkor egy /56-os tartományt routeolunk a szolgáltatására, amelynek címeiből egyet a routere kap meg, a többi mind egyedi fix IP-ként a routerben osztható ki 255 saját egyedi eszközének. Ezek mindegyike publikus statikus IP. A használatához IPv6-ot kezelni tudó routerre, és az IPv6 protokoll ismeretére van szükség. IPv6 esetében nem létezik az IPv4-ben szokásos NAT.

Jelenlegi szolgáltatásánál IPv4 ből NAT-olt IP-t használ, ez helyett opcionálisan igényelhet publikus dinamikus 4.-es IP-t is. Ez havi 300 Ft+Áfa költség mellett igényelhető. ( ezzel azonban már a hagyományos routerekkel is külső IPv4-es IP-t kaphat, amelyet fel tud használni mondjuk a dyndns-hez hasonló szolgáltatásokkal."
Nos, csak kibújt a szög a zsákból!
A Te szolgáltatód egy roppant szemét cég,
Az egy dolog, hogy lassan elfogynak az IPv4-es címek, inkább úgy mondanám, hogy a szolgáltatódnak igénybe vehető IP-s címtartománya.
Emiatt elvileg jogos lenne az IPV6-ra való átterelés, igen, ingyenesen, mert ehhez a váltáshoz ez szükséges, képzeld el, mi lenne akkor, ha az új, és elvileg tényleg korszerűbb IPv6-os protokoll-ra való áttérést még plusz díjfizetéssel is megterhelné, valószínűleg senki nem akarna majd áttérni rá.(amúgy is lesz ennek + technikai költsége az ügyfélre nézve, sajnos!)
Pedig lassan ez lesz a trend, ugyanis vészesen fogynak az egyes szolgáltatók rendelkezésére álló IPv4-es címek, ezért új fix IP-ket csak akkor tudnak a rendelkezésedre bocsájtani, ha a régi ügyfelek kilépnek, vagy eltűnnek, és a felszabaduló IPv4-es címük esetleg rendelkezésre áll a régieknek, akik ilyen címet igényelnének.
Viszont az új IPv6-ra való áttérés feltételez egy olyan oprendszert, ami ezt alapból, natívan támogatja, továbbá a hálózati eszközök közül a hálókártyák(ha IPv6-os router mögött vagy, akkor nem biztos, hogy ezt cserélni fog kellened) és/vagy a régi, IPv4-es routerek cseréje lehet szükséges.
Azért szemét a netet biztosító céged, mert ahogy terjeszkedett, felvásárolt más cégeket, így hozzá került azok ügyfélállománya is, és ezeket is ki kell szolgálnia IPv4-es címekel, abból meg ugye neki csak egy adott mennyisége van. Jobb esetben hozzá kerülhet a felvásárolt cég IP-tartománya is, ez javíthat a dolgon, de érdemben nem változtat, a növelvő ügyféllétszámot Ipv4-el kiszolgálni egyre nehezebb lesz.
Ezért vezeti be a Natolást, mint egy mentőeszközt, de ugye ennek az ügyfélre nézve káros hatásai is vannak, úgymint a voip szolgáltatások, az ftp és egyéb szerverek üzemeltetési problémái, hogy csak a Téged érintő dolgokra koncentráljunk.
Persze az ügyfeleket erről értesíteni kéne, hogy márpedig a mai (?-mikortól is-?) naptól ezután már a T.Ügyfél Natolt címet kap, és ha ez nem jó neki, milyen lehetősége van ez ellen lépni.
Most igazából az a kérdés nálad, hogy Te, amikor megkötötted velük a Net-szolgáltatási szerződésedet, akkor már a szolgáltató eleve Natolt IP-címet adott Neked, vagy ezt csak a szerződés kötésed után tette meg, illetve erről az átállásról Téged időben, megfelelő módon tájékoztatott e, és megemlítette e a reád váró, a Natolásra való átállásból rád károsan jelentkezni fogó tényeket is.(pl. a szerverproblémák stb.)
Ha nem, úgy simán perelhető a cég! És követelhető, hogy az elmaradt tájékoztatás fejében külön díjfizetés nélkül biztosítsák neked a régi IPv4-es, publikus IP-címedet.
Persze az asztalveregetés előtt azért nem árt megtudni, hogy a Szolgáltatói Szerződésben erről mi áll, mert ha ez benne van, mármint, hogy a Cég jogában áll módosítani, vagy áttérni a Natolt IP címadásra, akkor sajnos gond van.
De még akkor is lehet reklamálni, hogy az elmaradt tájékoztatás miatt - amennyiben erről Téged érdemben nem tájékoztattak megfelelően- Téged sérelem és hátrány ért, és emiatt jogos a külön díjfizetés nélküli Natolásból való kivétel, és a régi állapot részedre való visszaállítása.
Minden attól függ, hogy a Net-szerződésed megkötésekor mi volt az alapállapot, illetve utána a Cég Natolásra való áttérésekor Téged egyáltalán értesítettek e erről megfelelő módon, lehetőséget adva neked annak elfogadására, illetve a visszalépésre!
Szerény véleményem szerint meg ha nem jársz sikerrel a visszaállításban és ragaszkodnak a díjfizetés elleni IPv4-es publikus IP-cím visszaadására, akkor simán ott kellőket hagyni a szarban, és lépni kell más szolgáltatók felé, sokkal jobban jársz.
Amúgy ez az IPv6-os probléma nemsokára nagyon sok embert fog érinteni, nemcsak Téged!

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Mumble

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Janugsa !
Visszatérni skypehoz, kideríteni miért szaggat.
Most gondolom 4-es skype-ot használsz.
Talán régebben a gépeiden használtál skype 2.2 vagy hasonlóan régi verziót. Akkor is szaggatott a hangod?

A murgán írnak olyant, hogy: régi skype 2.2 használata most.
http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=95202
Nem próbáltam ki.
Nem emlékszem , hogy régen ennyire szaggatott volna , de az új skype teljesen rossz . A murgán olvasotthoz nem tudok mit szólni , próbáltam angolul , és a fordítóval is , és gondolom értem , de attól félek ez a rossz minőségen nem segít . Most éppen nem is puppy van fenn a gépen , gondolom , hogy a Mint-en is meg lehetne buherálni , de nyilván ott kicsit másképpen van . De ha lessz egy kis időm felrakok egy puppyt megint , és kipróbálom majd , hátha . Csak a mai progikat futtató puppy-k
már nem túl jól futnak az én gépemen . A régiekben meg elavult szoftverek vannak és mindíg buherálni kell . De majd keresek egyet . Mondjuk a Mint sem fut valami sebesen , tehát nem nagy veszteség .

Tamás !
Pedig lassan ez lesz a trend, ugyanis vészesen fogynak az egyes szolgáltatók rendelkezésére álló IPv4-es címek, ezért új fix IP-ket csak akkor tudnak a rendelkezésedre bocsájtani, ha a régi ügyfelek kilépnek, vagy eltűnnek, és a felszabaduló IPv4-es címük esetleg rendelkezésre áll a régieknek, akik ilyen címet igényelnének.
Viszont az új IPv6-ra való áttérés feltételez egy olyan oprendszert, ami ezt alapból, natívan támogatja, továbbá a hálózati eszközök közül a hálókártyák(ha IPv6-os router mögött vagy, akkor nem biztos, hogy ezt cserélni fog kellened) és/vagy a régi, IPv4-es routerek cseréje lehet szükséges.
A Mint-ben a hálózat beállításánál van olyan hogy IPv6 protokol beállítása , talán mintha a puppykban is lenne de abban most nem vagyok biztos , a fiam Win hetet használ azt nem tudom , de majd megnézem , de az androidos telón például fogalmam sincs , hogy van e . Nekem sosem volt okostelefonom , és nem is tervezek venni , de a fiam használja . Szóval van itt kérdés bőven . A szolgáltató váltásról meg sajnos rosszak a tapasztalataim . Először is egy kis faluban nem nagy a választék . Azután meg akik itt szolgáltatnak azok közül csak az externet volt hajlandó hűségidő nélküli szerződést kötni velem . Igaz hogy 6 rugót fizetek egy 5 MB/s csupasz ADSL-ért . de legalább ha nem vagyok elégedett lelépek és kész . Mi a biztosíték , hogy a T-home , vagy a Nordtelekom , ha ad is publikus IP-t az úgy is marad . Ráadásul mikor a szerződésem kötöttem másfél éve , hűség nélkül senki sem akart kötni . Nekem pedig az előző magenta színű szolgáltatómmal elég rossz tapasztalataim voltak . Hiba hiba hátán , lassú net , és mindíg az én berendezésemben volt a hiba :D Már úgy jelentettem hibát hogy mondtam : Van két modemem , 2 routerem , 3 garnitúra kábelem , próbáltam laptopon , PC-n és kértem kölcsön még egy laptopot is , és a hiba mindegyikkel fennál . És tényleg mindenből van több , és mielőtt hibát jelentek mindíg ki is próbálom több eszközzel . És akkor is csak 72 óra végén csináltak valamit , általában lezárták a hibát azzal , hogy a szerelő nem tudott bejutni ( ami nem volt igaz ) , de újraindult a 72 óra . Szóval csak ha nagyon nem lesz más lehetőségem akkor váltok szolgáltatót . Itt csak egyszer volt hibám , de nem trükköztek hanem gyorsan intézkedtek , és az ő bejelentésükre a T-home is gyorsan reagált (övék a hálózat) .

A szerződésemben semmi sincs arról , hogy NAT-olt IP-t kapok vagy sem , de nem is foglalkoztam ezzel , mert nem is tudtam , hogy van ilyen . Pedig figyelmesen elolvastam akkor is . De azért megint szétnézek a szolgáltató váltó oldalakon , hátha már van jobb ajánlat hűség nélkül .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Válasz küldése

Vissza: “Internet”