Unified Remote Server

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Unified Remote Server

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Mi is ez? Egy olyan alkalmazás, amely wifi vagy bluetooth technológián keresztül képessé teszi androidos telónkat arra, hogy az ő érintőképernyőjéről vezérelhessük asztali számítógépünkön az egeret, onnét írhassunk be szöveget az asztali gép szövegszerkesztőjébe, végül onnét vezérelhessünk bizonyos médialejátszókat. E rendszer működése vindóz alatt fullos - no és Puppy Linux alatt? - nos, saját tapasztalatok szerint bluetooth-on, bármilyen elérhető "blutyi"-val kapcsolatos szoftvert kipróbáltam, nem volt hajlandó szinkronizálni a helyes működéshez szükséges dolgokat; annál inkább wifin! Tehát ha vagy olyan szerencsés, hogy valami tisztességesebb, wifi routert sem nélülöző neted van, akkor a telóddal távirányítgathatsz dolgokat a puppy-s asztalodon is! 2 dolog kell hozzá, az egyik egy apk-s installer a telódra, a másik egy deb végű fájl a puppylinuxodra:
http://www.solidfiles.com/folder/c3aa3859f5/
Mikor a puppy-n elindítod az alkalmazást, felnyitja az alapértelmezett webböngésződet, ahol ezt kell látnod:
Screenshot_2015-11-04_10_27_34.jpg
Screenshot_2015-11-04_10_27_34.jpg (107.46 KiB) Megtekintve 2633 alkalommal
Aztán a telón is indítsd el, ahol igen hamar meg fogja találni a puppis gépnevű szervert. - Jó ismerkedést!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Unified Remote Server

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ez oké, de van valamiféle biztonsági lépés beleépítve a puppy szerver részébe, vagy wifi-n, és bluetooth-on is bármilyen idegen külső géppel, telóval bele lehet nyúlni így engedélyezés nélkül a saját puppy rendszerembe?
Mert ez így nem ok!
Ennek légy szíves nézz utána, és pontosítsd a leírást kérlek, mert ez így -ebben a leírásban- egy féllábas szoftver addig, szerintem.
/nincs most wifi-képes droidos teló, amivel kipróbálhatnám/
Amúgy rákeresve a program nevére , megtaláltam a program linux-os verziójának a gyári letöltési oldalát, itt elérhető a 32 bites -az általad belinkelt deb file!- és a 64 bites deb file is, meg egyéb más formátumok is.
Az Arch Linux weboldalán egy régebbi sorozatszámú ugyanezen alkalmazáshoz ezen függőségeket említik meg, jó ha tud rólunk az ember.
pkgname=unified-remote-server
pkgver=3.3.3.732
pkgrel=2
pkgdesc="Unified Remote Server"
arch=('x86_64')
url="http://www.unifiedremote.com/"
depends=('libxext' 'libx11' 'bluez-libs')
optdepends=('bluez' 'bluez-utils')
license=('freeware')

Az .apk-ra meg találtam egy weboldalt, ahol részletesen írnak róla, mit lehet vele távirányítani, van egy videó is, ha az jobb segítséget ad, mint a száraz leírás, és van egy közvetlen apk letöltő link is: -ez a Full verziós apk linkje!-kipróbálás nélkül, fenntartással közreadva!!!-
Name: URF v3.2.1.rar
Size: 6.19 MB
Uploaded: 15-03-2015 04:34
Last download: 04-11-2015 11:00
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.11.04. 12:43-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Unified Remote Server

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Kedves ntamas, írtam már máshol is, hogy engem biztonsági kérdések már vindóz alatt sem foglalkoztattak különösebben, mivel nem vagyok akkora nagy kaliber, hogy rám bárkinek kíváncsinak kellene lennie, puppy liux alatt meg pláne nem ... De azzal egyetértek, hogy "féllábasak" a linuxok blutooth támogatási szoftverei, s akik ilyenek programozásához érthetnének, azért már összedobhatnának egyszer végre egy fullos bluetooth-support szoftvercsomagot, még mielõtt az egész technológia kimenne a divatból... Szóval még egyszer: sosem voltam paranoiás, én csak elõveszek ügyes alkalmazásokat, használom õket, ha mennek és örülök nekik, ha jól mûködnek.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Unified Remote Server

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Értem én a Te szempontodat, de ez mit sem változtat azon a tényen, hogy a leírásodban nem közölted, a szerver alkalmazásban van e legalább egy jelszóval való hozzáférés gátlás gyárilag beépítve - mivel Te már kipróbáltad az alkalmazást, így ezt tudnod kéne! - és nagyon sportszerű lett volna a Te szempontjaidat félretéve ezt azért közölni a nagyérdeművel, mert netán esetleg még vannak olyan felhasználók is, akiket esetleg zavarhat az a tény, hogy egy alkalmazással az engedélyük -minimum jelszó kellene - nélkül valaki netán babrál az oprendszerükben. Ez még egy szűk baráti körben is váratlan, és kellemetlen problémák okozója lehet, jobb erre előbb érdemben felkészülni.
Lásd a janugsa féle samba mini szerver leírást, ott ez meg lett említve, helyesen.
Végül, tettem fel egy Full verziós, újabb apk linket, és annak ismertető weboldal linkjét, hátha jól jön ez még más Android használónak is....
/továbbra sincs droidos telóm, így ezt nem próbáltam ki, -csipesz apk-ját sem- ezért ezt a Full linket csak fenntartással mertem közzé tenni!!!/

Utóitrat.
Szerencsére, hasonló módon, mint a szintén webböngészőn keresztül használható mediatomb szerver esetében, itt is van lehetőség a kapcsolatokat jelszóval levédeni az illetéktelen felhasználás megakadályozására. Sőt, advanced szinten, -jelszavas rész harmadik, utolsó sorát választva ki- még felhasználóra lebontva is meg lehet a jelszavakat adni!
Erről beszélek.
Kép
A webcliens használatakor pl. a Firefox ilyen vezérlőelemekkel távirányítható.
Kép
Amennyiben feltelepítetted a puppy-ra a deb fájlt, és a menüből elindítod a szervert, majd a baloldali Setting menübe belépve, és jobbközépen, az ott látható web-based cliens címre elugorva(új ablakban nyílik meg) pl. a Firefox ezekkel az irányító elemekkel onnan is vezérelhető, pl. a + jelre kattintva a Firefox nyit nekünk egy új webablakot, vagy a oda-vissza jelre szépen lépked a megnyitott oldalak között android cliens nélkül is, de persze ez így önmagában sok értelemmel nem bír, de a funkciók kipróbálásaként jó móka.
A szerver gyárilag előre beállított port értékekkel működik, ami a Settings-ben a saját igényeinknek megfelelő módon átconfigolható.
Ahogy nézem, a szerver a webböngészőben alapesetben a http://localhost:9510 címen érhető el, ennek a címnek a megváltoztatására való lehetőségig még nem jutottam el az alkalmazás tanulmányozása közben, de valószínűsítem, hogy a mediatomb szerverhez hasonló módon itt is van lehetőség más http://localhost: xxxx portszám használatára.
Ja, igen, Puppy linux 571 Precise Lite alatt, 3.9.11-es kernelszámmal, semmilyen függőségi igény nem lépett fel, de ez lehet azért is, mert az én általam használt verzió kissé fel van bővítve, így a fent megemlített függőségek - a bluetooth driverek kivételével! - már megvannak.
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Internet”