Opera 30

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Opera 30

Hozzászólás Szerző: S-kami »

No kérem, végre, itt a 32 bites új verzió is!

Nem próbálta már valaki?

http://blogs.opera.com/desktop/2015/04/ ... bit-linux/
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Opera 30

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nekem ezt az oldalt ajánlja fel Linux-ra.
Opera 12.16 for Linux x86-64

Ebből a listából még pár nappal ezelőtt leszedtem a 32 bites Ubuntus-s filét, és csináltam belőle egy pet-es csomagot, feltettem a Precise 571 PAE-s Lite-re, szépen működik, magyar a felület, kissé fapados kinézet, de legalább nem eszi a gépet. A Firefoxtól jóval kevesebbet eszik, és közel azonos a sebessége. A bal felső sarokban van fenn a menü, de ezt régi Operások már tudják, kirívó hibát nem találtam még benne.
Opera 12-16.pet(32bites)
Frissítések keresésére azt írja ki, ön a legfrissebb verziót használja!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.10.06. 12:34-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Opera 30

Hozzászólás Szerző: S-kami »

az nem az lesz...

ez az:
http://www.opera.com/download/guide/?os ... 47&local=y

de úgy tűnik rossz az oldaluk...
letöltés:
http://get.opera.com/ftp/pub/opera-deve ... 5.6/linux/
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Opera 30

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ezt lehetetlen nálam futtatni az én gépemen, hely van, függőség ellenőrzés oké, mégsem működik nálam!
Törlés, ezerrel.... :(

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Opera 30

Hozzászólás Szerző: azami »

Csak tipp :!:
Mivel a Chrome-ra épül lehet újabb rendszer kell hozzá...
Valamely verzió fölött(talán 36-39) a Chrome sem futott a 5.7.1-es puppleten.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Opera 30

Hozzászólás Szerző: S-kami »

igen, slacko 5.7 vagy tahr puppy kellett hozzájuk, most felrakom a tahr -t és megnézem
MX-14 alatt indul pöccre.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Opera 30

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Tahr puppy 6.0.
Első indulás telepítés után.
opera30.jpg
opera30.jpg (114.51 KiB) Megtekintve 6113 alkalommal
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Opera 30

Hozzászólás Szerző: NTamas »

S-kami írta:igen, slacko 5.7 vagy tahr puppy kellett hozzájuk, most felrakom a tahr -t és megnézem
MX-14 alatt indul pöccre.
Nos, igen, az lehet, hogy ez a hiba, és újabb rendszer, vagyis újabb kernelre épülő rendszer kell már ez alá is.
Az említett Slacko vonulat pedig az én kis gépemen már az indulásakor sem szerepelt valami fényesen, lásd ezt a fórumszálat, és az abban leírt, a rendszerrel szerzett akkori tapasztalásaimat.

Feltelepülni feltelepült ugyan, -ez a kép is a feltelepült rendszer alatt készült, és onnan való, és én töltöttem még fel annó ide, a fórum képtárába- de hardverfelismeréssel, és működéssel kapcsolatos problémák jöttek elő vele az én gépemen, ezért ezen maradt a még jól működni képes 571-es Precise, és abból is a Lite-verzió, amit persze már a saját igényeimre formáltam.

Kép

Azami megjegyzése is helyénvalónak tűnik, ugyanis a Chrome-vonulatzból az újabbak, és abból is a legmacerásabb 36-os verzió már valóban nem működött az én gépemen mai napig hibátlanul üzemelő 571-es Precise verzión, ha jól emlékszem akkor pont Azami-val vitáztunk erről egy jót a Chrome-telepítése Puppy-ra kapcsán. Ami akkor nála a megoldást jelentette, a nálam már nem működött, sajnos.

Ezért érzem én úgy, hogy helyes volt az a meglátásom, hogy kros54 felvetésére, miszerint gyártsunk saját alap Puppy-verziót, olyan kiegészítő javaslattal éltem, hogy oké, de ezt a még létező hardverek figyelembe vételével oldjuk meg, és az alap Puppy-ból ezek miatt készítsünk el három verziót, úgyis mint a legegyszerűbb, leggyengébb gépekre való alap Puppy-t, a Lite-re is elnevezhető saját Puppy-verziót, mely már a nevében is jelezné, mire, és hova lett szánva, majd az erősebb, középkategóriás gépekre való, Standard-elnevezéssel is illethető, modernebb kernellel bíró Puppy-verziót, és ezen már jó eséllyel futtathatóak lennének a Lite-ben alkalmazott, régi, minimál Puppykban meglévő, szokásos, szinte alapkövetelményként jelen lévő, egyszerű, kevés erőforrást igénylő programokon kívül már komolyabb, nagyobb, grafikailag is jobban kinéző programok is, végül a legerősebb gépekre pedig a legmodernebb kernelt használó, modern Puppy-verziókból készült, és a legmodernebb programokat is már futtatni képes Puppy-Max, vagy Pro névvel is jellemezhető verziót kínáljunk felhasználásra.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Opera 30

Hozzászólás Szerző: azami »

Ntamás írta
Nekem ezt az oldalt ajánlja fel Linux-ra.
Opera 12.16 for Linux x86-64
Így keresd...a proci miatt ad 64 bitest
o1.png
o1.png (30.18 KiB) Megtekintve 6089 alkalommal
o2.png
o2.png (27.92 KiB) Megtekintve 6089 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Opera 30

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:
Ntamás írta
Nekem ezt az oldalt ajánlja fel Linux-ra.
Opera 12.16 for Linux x86-64
Így keresd...a proci miatt ad 64 bitest
Kedves Azami!
Mivel a topic nyitó alaptémának -Opera 30- számomra eleve az volt a legnagyobb újdonsága, hogy végre megjelent a 32 bites!!! új Opera webböngésző program, továbbá eleve amúgy is csak 32 bites procival bírok, úgy az asztali, mind az ősöreg laptopomban, ezért nyilvánvalóan azt a 32 bites verziót kerestem, amit meghirdettek a Web-es híradások.
Az Opera oldalán volt egy kis zavar éppen, amikor én töltöttem volna le az új, 32-bites fejlesztést, -az Opera weboldala, az utolsó, stabil, 32-és 64 bites böngészőverziót, a 12-16-os verzióból ajánlotta fel- ezért írtam, hogy nem találom a friss, 32 bites, új verziót- ezt skami is tapasztalta, mivel pont vele folytattam beszélgetést, és ő ajánlott egy ftp-s könyvtárat, ahonnan le lehet tölteni a még fejlesztői státusban lévő 30-as verziót. Úgy 5 hozzászólással feljebb ott van a közvetlen link is, ha megnézed, láthatod, itt egy kép a linkelt ftp könyvtárról, látható benne az új 32-bites 30-as devenloper verzió, és a már eddig is megszokott 64 bites verzióból szintén az új, 30-as kiadás.
Kép
Innen sikeresen letöltve a 32 bites .deb csomagot, azt megpróbáltam telepíteni a gépemre, negatív sikerrel, ezt utána meg is írtam skaminak, erre jött tőle a válasz, hogy valószínűleg kevés a rendszerem ehhez már. (Precise 571Lite Puppy, kernel:V3.9.11)
Ebben maradtunk, meglepődve láttam most, hogy Te nekem javaslod a 29-es verzió letöltését, ez két dolog miatt nem jó nekem:
1. nem erre -a 29-esre- vagyok kíváncsi
2. nincs 64 bites processzorom.
Ugyanis én úgy tudom, -lehet, rosszul tudom- de az Opera FTP-könyvtárában is úgy látom, hogy a 29-es devenloper-ből csak 64 bites verzió létezik.
Kép
Továbbá, ahogy elnézem, a 29-es Beta-verzióból is csak 64 bites verzió van, létezik, ezek meg nekem eleve nem jók, a 32 bites processzoromhoz.
Kép
Kép
De azért köszi a segítséget!
---------------------------------
Utóirat....hogy teljes legyen a kép!

Azami, ha az általad képileg is alátámasztott letöltési metódust választom, akkor erre jutok ki....ami megint zsákutca!
Kép
Kép
és a kőr bezárult!
Megsúgom, már az elején ezzel a módszerrel kezdtem én is el a letöltést, de a 12-16-verziónál kötöttem ki, mint felajánlott, i386/32 bites stabil, utolsó verzió.Ha meg az utolsó kép alján lévő Show other versions-ra kattintok, az utolsó előtti képet adja vissza az Opera weboldala.
Erre írtam, hogy némi gond van, mert nem találom az újat, a többit meg már leírtam.[/quote]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.05.04. 16:42-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”