Firefox

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ok, értem, csak azt nem tudom még, hogy milyen kernelszámú Lx7-hez fordítottátok az ffmpeg csomagot, meg igazából, mivel nekem nem volt Lx7-es puppym, -ez valahogy, valamiért kimaradt az életemből- szégyen ide, vagy oda, de nem tudom, hogy az Lx7 alatt valójában milyen puppy is van, esetleg milyen Ubuntu verziót támogat az még csomagügyileg, szóval ezért kérdeztem, -és nem az ffmpeg mérete miatt- hogy pl. a Precise 571-es féle puppykra ez az általatok fordított ffmpeg csomag feltehető e. Vagyis univerzális, vagy verzió specifikus ffmpeg csomagról van szó. De, mivel írtad, hogy más verziókon nem próbáltátok, így ezt most fájó, de kihagyom.
Ugyanis a Precise puppy alatt nekem -de ezt már írtam- a Firefox-51-es verziójával sincs gondom a html5 megjelenítéssel, youtube videó lejátszással, ahogy a Palemoon és a Seamonkey-nél sem. Igaz ehhez a verzióhoz még nem kell a PulseAudió emulálás. Az általad említett böngésző beállításoknál nálam lehetett eredményt elérni, ezért is megy mindegyik böngészőben a html5 lejátszás, és egészen jó sebességgel. Amúgy pont a sokak által nem szeretett Palemoon böngésző beállításaiban lehet jól állítgatni a webm, és a html5, specifikus dolgokat, a Firefox-ban már nem annyira, ott inkább az about: config-ban kell-lehet állítgatni, de figyelni kell, milyen Firefox verziónk van, mert nem mindegyik Firefox-ban lehet az about:configban ki-be kapcsolgatni bizonyos html5-webm-es dolgokat. De ezt már valahol, valakinek egyszer megírtam, talán épp Kulusznak, már nem emlékszem rá.
Visszatérve az ffmpeg-re, a Precise-571 verziókra már a tahr puppy ffmpeg-2.2.9-es verziója sem telepíthető fel, és most nincs kedvem egy esetleg nem kompatibilis ffmpeg csomaggal megakasztani egy már jól frugall bejáratott puppyt. Esetleg, ha kell majd, akkor bevetem a bevált statikus ffmpeg csomagot.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Az lx7 a 3.2.32 kernelt használja . az alapja retro_precise_lxpup_11.12 ha jól rémlik a másik neve precise 5421 . A csomagban nincsenek kernel modulok így valószínüleg kernel független a dolog . Talán a glibc lehet eltérő verzióju más rendszerekben .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszönöm szépen a gyors infót!
NTamas.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Firefox Quantum
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/quantum/
https://www.hwsw.hu/hirek/57852/mozilla ... hoton.html
https://hup.hu/cikkek/20170927/betaba_f ... ox_quantum

Magyar Firefox 57 béta tar.bz2 tömörítés.
Kibontani, firefox fájlt elindítani, nincs ikon, menübe nem kerül,
mivel nem telepíthető.
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/rel ... x-i686/hu/
image-2.jpg
image-2.jpg (47.53 KiB) Megtekintve 6616 alkalommal
image-5.jpg
image-5.jpg (105.18 KiB) Megtekintve 6616 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Elolvastam a linkelt cikket és megtetszett a dolog. A "többszálasítás" csábítóan hangzott. Csináltam is a linkelt csomagból egy sfs-t, mégis mit tud. Hát és aztán ismét bújtam a netet mert a jelenleg használt nem LX7-es LxPup-ban, az ebbe külön fordított apulse csomag ellenére nem volt hang. Ezért:

about://config -olni kellett egy helyen és utána már indult az apulse-zal rendesen:

az

Kód: Egész kijelölése

security.sandbox.content.write_path_whitelist
értéket állítsuk

Kód: Egész kijelölése

/dev/snd/
-ra és így már indítható apulse-zal.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Sok kínlódás, semmi siker, a hangkátya jó, de nem indul a videó.
Nem szereti a TAhr pupppy 64 bitesemet, pedig ezt most nem rég raktam fel.
Mindegy.
Sparky 64 bit XFCE elég régóta megvan, most felraktam rá és hűűűűűűűűűű!
A mindenit !
Nem szoktam elájulni dolgoktól , illetve már nagyon régen forult elő, hogy így hanyatt estem.
Remélem, most nem cseszik el.
NAgyon tetszik és a munkámban is rengeteget segít.
Nagyon menő, hogy tud készíteni a weboldalakról képet, pont jól jön, az egyik kellemes meglepetés és pont szükségem van rá.
Eddig tetszik.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Update: 201710.06.

Ma, 2017.10.06.-án kiadták a Firefox-57.0b6-Quantum verziót, ebből is van 32 bites Hu-s csomag, ebből dobtam össze ezt a 32 bites pet csomagot:

Firefox-57.0b6Hu-Quantum.pet
Size: 59.2 MB
Modified: 06.10.2017 12:15

Kép

A youtube videók hangjának megszólaltatásához nekem ez vált be az általam használt 32 bites tahrpup-6.0.5-ös puppyn.
pulseaudio-4.0-tahr606-i386.pet
Size: 3.3 MB
Modified: 01.10.2017 05:41

A pulseaudio daemon indítása: pulseaudio --start -illetve pulseaudio --kill a leállítása- a konzokba írva. (ahogy már fentebb janugsa is említette)

Az új beta Firefox-ot tartalmazó, Firefox-57-Quantum.pet az /opt-ba fog települni, -így láttam jónak- a menüből való elindításhoz szükséges fájlok meg a már megszokott helyekre.
Ha van már fenn egy firefox a gépen, azt célszerű leszedni a profilbeállításokat tartalmazó /root/.mozilla/firefox könyvtárral egyetemben! (nehogy meglepetések érjenek)
A hozzászólást 11 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.10.06. 15:07-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Na, ezt majd megnézem 32 bit alatt, köszönöm!

Én a Firefox - ot elsőre konzolból indítottam a profile manager kapcsolóval. Jelenleg 3 profilom van.
palemoon, régi Firefox, Firefox quantum.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Egy kis gondom támadt, mióta az új FF-57_HU-Quantum-ot, illetve még tegnap a standard FF-56-Hu verziót tesztelgetem a gépemen.
No, nem az FF-vel van konkrétan baj, de lehet, mégis azzal, talán........nem tudom biztosan eldönteni.
Ezért ide csak a hibát, mint fellépet jelenséget írom meg, maga a hiba kitárgyalását egy mási topicban fogom leírni, ide annak a linjét fogom csak bemásolni. (ez lenne az viewtopic.php?f=52&p=5413#p5413)

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A Firefox esr, a hosszan támogatott vonal is nemrégiben újult meg, és a weboldal a múlt hónapban kapta meg a friss FF-52.4.0esr verziót.

A verzió hardverkövetelménye már a GTK3-at, és a Pulseaudio-t is igényli maga alá.
Kép
Kép

Ebből a letölthető firefox-52.4.0esr.tar.bz2 nevű Hu-s csomagból készítettem egy pet-verziót, amit innen lehet majd tölteni, ha érdekel valakit ez a verzió.

firefox-52.4.0esr-Hu.pet
Size: 48.5 MB
Modified: 04.10.2017 14:34

Az új esr verzió képe a tahrpup-6.0.5 alatt futtatva:
Kép
Kép
Kép
Kép

Jól látható a fenti képeken, hogy már ez az esr verzió is elkezdi a nem firefox-57 kompatibilis kiegészítések letiltását, illetve ezen verzióhoz is szükséges már a Pulseaudio telepítése, enélkül pl. a youtube videóknak nem lesz hangjuk.
A fenti, FF-57-Quantum leírásban szereplő pulseaudio csomag itt is működik, én ehhez gyártottam két (start-stop) indító/leállító sh parancsfilét, amit kitettem a desktopra, és rendeltem hozzá két pulseaudios ikont is.

Kép

Azért így oldottam meg, mert nem minden esetben szükséges a böngészéshez a hang jelenléte, így a hang nélküli böngészőindítás az utolsó előtti képen is látható módon, a puppy főmenüjéből indítható el, vagy simán a desktopon lévő FF ikonra kattintással.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.10.06. 12:22-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”