Firefox

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Igen, itt is írnak erről!
(New firefox update remove npapi and alsa support. Now it works just with pulseaudio on youtube and many other sites.)

Esetleg ezek nem segíthetnek?

apulse-0.1.10-i686-wz.pet 26-Apr-2017 07:53 36K
http://smokey01.com/OscarTalks/apulse-0 ... 686-wz.pet
apulse-0.1.10-x86_64.pet 26-Apr-2017 08:19 34K
http://smokey01.com/OscarTalks/apulse-0.1.10-x86_64.pet
pulseaudio-2.1-lucid.pet 11-Aug-2014 10:00 1.0M
http://smokey01.com/OscarTalks/pulseaudio-2.1-lucid.pet
pulseaudio-2.1-wheezy.pet
http://smokey01.com/OscarTalks/pulseaud ... wheezy.pet
pulseaudio-2.1-i486-w5.pet
http://smokey01.com/OscarTalks/pulseaud ... 486-w5.pet

Amúgy a puppy csomagkezelőjében ott van, igaz, egy régebbi PulseAudio csomag, és nem vészes a mérete, meg a kellő függőségek sem. Elvileg együtt tud működni egy gépen az alsa-val, annak a mixerével.

Van még egy lehetőség, ez pedig a pulseaudio-4.0-tahr606-i386.pet telepítése lenne.
Itt erről írnak.
Alatta meg OscarTalks ír arról , hogy egy Dpup Wheezy-n feltelepített Frefox 52 ESR verzióra az első linken szereplő (apulse-0.1.8pet, - ez a link már nem él, de van helyette egy frissebb, apulse-0.1.10-i686-wz.pet link, az még igen) csomagot feltette, majd ezután a yuotube videónak újra lett hangja.

Amúgy a Firefox-ból puppy alá a legutolsó, 51.0.1(32bit) verziót érdemes még feltenni, -de ehhez már kell a gtk-3!- ezzel nincs gond az Alsa hangokkal, van a yuotube-nak is hangja, és a legújabb, nemrég megjelent 25-ös flash-verzió is simán megy vele, az egyik puppyn nekem is ez van fenn, semmi gondom még eddig, hogy ezután mi lesz?
Kisebb, és régebbi gépekre a Firefox (ESR) verziókból kell olyat feltennni, amihez még nem kell a gtk-3, elvileg az esr verziók még talán egy évig frissülhetnek biztonsági szempontból, utána meg sajna a Firefox menni fog a süllyesztőbe, úgy tűnik.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.06.03. 11:08-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Az volt a furcsa, hogy van a gépen skype, ami pulseaudióval megy.
Tahr 6.0.5.3 és a pulseaudio-4.0-tahr-i686 van rajta ha minden igaz.
Amit adtál murgás oldalt ott említik a pulseaudio --start illetve
pulseaudio --kill konzokba írva.
csináltam egy scriptet a /root/Startup mappába, ez van benne és jó:

#!/bin/sh
pulseaudio --start


Kipróbáltam ezt is és jó:
apulse-0.1.10-i686-wz.pet
http://smokey01.com/OscarTalks/apulse-0 ... 686-wz.pet


Más.
Firefox 52 kijelzi a NEM biztonságos weboldalakat is:
biztonsag.jpg
biztonsag.jpg (83.71 KiB) Megtekintve 6710 alkalommal
Csatolmányok
nincsbiztonsag.jpg
nincsbiztonsag.jpg (82.68 KiB) Megtekintve 6710 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Időközben én is abból indultam ki, hogy nekem is egy apulse-os skype csomagom van LX7-es puppyban, de azzal nem jött össze a legújabb firefox, és a smokey-es linken az adott csomag már nem elérhető. A poén az, hogy egy raspberry pi-s fórumon írtak erről és ott volt egy githubos link az apulse forrásához, hát vettem a devx-et és a kernel forrást, és kipörgettem, így lett belőle egy i686-os pet csomag. Ha valakit érdekel...

az /usr/share/applications mappában a firefoxhoz tartozó .desktop menübejegyzést átszerkesztettem úgy, hogy az ikon elérése helyes legyen, és az Exec=apulse /usr/lib/firefox/firefox -ra módosítottam.

Továbbá az /usr/local/bin/defaultbrowser -ben pedig az exec mozilla "$@" részt írtam át, apulse mozilla "$@" -ra.

Készültem ennek örömére egy új NOS LX7 - Trim kiadással is, mint remaszter, erről majd még később írok a fórumban a megfelelő helyen.
Csatolmányok
apulse-1.0-i686.pet
nem volt verziószáma így adtam neki 1.0-t
(49.47 KiB) Letöltve 279 alkalommal.

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

nocsak írta: 2017.06.02. 22:51.... és a smokey-es linken az adott csomag már nem elérhető. ...
Javítva!
Lásd a fenti, -meg az ide bemásolt- javított, frissebb smokey-es verziójú linkeket!

apulse-0.1.10-i686-wz.pet 26-Apr-2017 07:53 36K
http://smokey01.com/OscarTalks/apulse-0 ... 686-wz.pet
apulse-0.1.10-x86_64.pet 26-Apr-2017 08:19 34K
http://smokey01.com/OscarTalks/apulse-0.1.10-x86_64.pet

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv ismét!

Rövid leszek: KuLuSz-szal második napja küzdünk firefox+YouTube Live műsor+html5.
A következőkkel értem el a sikert:
  1. ffmpeg 3.3.4 forrásnál amikor kipörgettem, a configure résznél opcióként alkalmaztam az --enable-shared kapcsolót.
  • az így petet készített csomagot telepítvén a legújabb ff-fel elérhetővé váltak az élő műsorok is.
Mi kell hozzá:
  1. legújabb ff-hez a libgtk3 és én a dev csomagot is telepítettem frissített PPM-ből.
  • Az LX7-ben így a gtk3-masított ff-fel frissítettem önmagát natív módon ahogy felkínálta és telepítetem az apulse-1.0-i686.pet csomagomat.
majd

Kód: Egész kijelölése

/usr/local/bin/dfefaultbrowser
átszerkeszt:

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/sh
exec mozilla "$@"
-ról

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/sh
apulse mozilla "$@"
-ra.


majd

Kód: Egész kijelölése

/usr/share/applications/firefox.desktop
átszerkeszt:

Kód: Egész kijelölése

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=Firefox web browser
Name[hu_HU]=Firefox webböngésző
Comment=Firefox web browser
Exec=apulse /usr/lib/firefox/firefox
Icon=/usr/lib/firefox/browser/icons/mozicon128.png
Categories=X-Internet
MimeType=
Type=Application
-ra.



a sikerhez vezetett pet letölthető innen: libike-3.3.4-i686-0000001.pet

Ja igen. Miért libike xyz az ffmpeg-3.3.4 neve, röviden azért mert a fordításnál nem lehetett két azonos nevű könyvtárat egymás mellé kreálni meg amúgyse lehet ilyet.... lázadásomba ezt a nevet adtam neki.

A pet csomag LX7 alapokon készült!

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

gratula , nagyot alkottál ;) aki nem akarja a gtk3 és pulse audiot telepítni az tőccse le az ff 45-ös verziót , azzal is működik a cuccos , nameg a seamonkey új verziójával is , letölthető a honlapjáról .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

hm tegnap az ff 45 lefagyott majd vitte magával a rendszert is "lx7v2" . lehet buffer probléma , nemtom :? de seamonkey tutkóra megy :)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nocsak-tól kérdezném meg, hogy az az említett, átnevezett ffmpeg-3.3.4.pet, az LX7-es puppyban lett fordítva, ahhoz a rendszerhez lett illesztve, -csak azon használható- vagy ez az átnevezett pet csomag egy általánosan, minden puppy verzión használható csomag lett?
Továbbá, miért nem volt neked jó az ffmpeg-statikus csomagja, én pl. már azt használom egy jó ideje, egészen pontosan a ffmpeg-3.2.2-32bit-static csomag óta, és nálam hibátlanul működik a tahrpuppyban meglévő, telepített régebbi verziójú ffmpeg mellett. A statikus ffmpeg csomag egy külön könyvtárba kibontva érhető el és használható, csak az azt használó proginak kell az ffmpeg static verzió könyvtárat betallózni.

Az ffmpeg.static verziója, a ffmpeg-3.2.2-32bit-static csomag így néz ki, kibontva:
Kép
A fenti, linkelt oldalról már az újabb, ffmpeg-3.3.4-32bit-static csomag szedhető le, de az is ugyanígy néz ki kibontva, csak annak a kibontott mérete lett már nagyobb, az bíz 141 MB lett, kicsit meghízott. A static ffmpeg csomagot nem kell telepíteni, egy üres könyvtárba bemásolod a fájlokat, és onnan is működik.

Az új ffmpeg-3.3.4-32bit-static csomag abból is különbözik pl. a tahr-puppyba lévő régebbi, 2-es telepített ffmpeg sorozattól, -a 2-es tahr verziót lásd a képen-
Kép
hogy az újabb fffmpeg már tudja a HEVC/H-265 codeck encodot, és decodot is, -ezt mondjuk a ffmpeg-3.2.2-32bit-static csomag is tudta már-
Kép
de ebben az újabb ffmpeg-3.3.4-32bit-static csomagban kicsit javították a H-264-es és a H-265-ös használatát. Ez a H-265 pl. akkor jön majd jól, ha a HEVC/H.265 codeck már teljesen általánosan használt megoldás lesz, és a youtube is jobbára már csak ilyen, kevesebb sávszélt igénylő codeckkel készült videókat fog tartalmazni, többféle felbontásban.
Jól láthatóan a 3.2.2-es és az újabb, 3.3.4-es statikus ffmpeg csomag kevesebb libcodeck filét tartalmaz, mint a Te általad fordított libike-3.3.4 csomag, viszont használható egymás mellett az egyes puppy verziókhoz kiadott, ahhoz lefordított, verzió specifikus ffmpeg csomag, és a statikus ffmpeg csomag is.
-mint pl. nálam a tahrpup-6.0.5-nél, ahol a verzió specifikus ffmpeg telepítve van, a statikus csomag meg egy külön könyvtárba kibontva érhető el és használható, (csak azt azt használó proginak a könyvtárat be kell tallózni)-

Én ezt a statikus ffmpeg-et egy Firefox pluginhoz használom, (a plugin jó a Palemoonhoz is, kitűnően működik vele!) a plugin neve: Complete YouTube Saver 5.7.36
A pluginról, annak működéséről többet a honlapján lehet olvasni:
http://www.cys-audiovideodownloader.com/
a program egy nagyon jó, és free Firefox kiegészítő: remek videóletöltő és online, valós időben convertáló program, ami képes többféle formátumban menteni a youtube-ra feltett videókat, illetve azokból letöltés közben kinyerni a hangot, és átkonvertálni akár mp3 formátumba, és azt menteni. Saját DASH formátumnak nevezett formátumba képes átalakítani, és menteni a youtube-ról a videókat:
-that downloads videos in 3GP, WebM, FLV, MP4, HD, Full HD, 3D, and 4K formats (includes DASH formats 480p/1080p, etc). Convert audio track from videos to MP3, or save audio track in native format (Ogg Vorbis, AAC/M4A, MP3)-
és ehhez a művelethez használja a plugin az ffmpeg-et, amit a program oldaláról is le lehet tölteni, igaz, még ott a régebbi, 3.2.2-es statikus ffmpeg verzió érhető el, úgy a Windows-ra, mint a Linuxra.
Noha a Linux-ra való használatnál a puppy linux nincs megemlítve -vajon miért is nincs?- ettől azonban még remekül működik a dolog puppy linuxon is , én pl.a már említett tahrpuppyn használom, sikerrel. Továbbá a kiegészítő Linux-os weboldalán az ismertető végén lévő képek nem jók, azok a windows-hoz valóak, valószínűleg nem csináltak erről külön linuxos képeket, sebaj, a lényeg erről a pár, tahpup alatt készült képről is átjön, íme:
Kép
Kép
Kép
Kép
A kiegészítő plugin alapesetben egy gyárilag meghatározott könyvtárba dolgozik a Linux alatt, ez pedig a /root/Complete YouTube Saver nevű könyvtár, na én a kibontott ffmpeg-static verzió fájljait ebbe a könyvtárba másoltam be, és a plugin beállításában ezt a könyvtárat tallóztam be neki, ami megmutatja a kibontott, és azonnal futtatható, statikus ffmpeg helyét. Tehát nem a már a tahrpuppyn lévő, telepített régebbi 2-es verziójú ffmpeg helyét adtam meg, ami ugye az /usr/bin-ben tanyázik, hanem a statikus ffmpeg csomag kibontott helyét tallóztam be a kiegészítő beállításában. Így a két ffmpeg verzió simán tud egymás mellett élni, és dolgozni. A második képen látható, hogy a kiegészítő mennyiféle verzióban képes menteni egy youtube-ra feltett videót, és a videóból többféle minőségben képes kinyerni a hangfájlt, amit több hangformátumra is képes átkódolni. Ez utóbbi esetében egy videónál az mp3 formátumot választva, minőséget kijelölve egyszerre két letöltési szál is indul ugyanarra a videóra, így ezért van az a fura helyzet, hogy egy mp3-ra is ugyanannyi méretet ad meg letöltésnek, mint a videó fájl letöltésekor. Ez érthető is, hiszem előbb le kell töltenie a videót, majd a letöltött anyagból kinyeri a hangrészt, és azt átkódolja a kívánt hangformátumba, és minőségbe.
Még egy fontos dolog ehhez, az említett DASH formats 480p/1080p, etc. videók nem minden médialejátszóval játszhatóak le, így jöttem rá, hogy a sokak által istenített SMPlayer ilyen videóknál vagy meg sem mukkan, vagy legjobb esetben is csak a hangsávot játssza le, lásd a két képet:(640x360 illetve 1280x720 és nincs kép, csak hanglejátszás, pedig még csak h-264-es codeckes fájlról van itt szó, mindkét esetben)
Kép
Kép
míg az öreg, de kiválóan működő MPlayer és a Rosa player viszont ilyen gondoktól mentesen játssza le az ilyen fájlokat. Ez azért kissé elgondolkodtató.
Kép
Persze az is sokat segít a dolgon, hogy a MPlayer codeck könyvtárába én azért jópár + kodecket is belevarázsoltam. Viszont az SMPlayer is az MPlayer motort használja, így kissé érthetetlen a viselkedése, mindenesetre emiatt nálam kiesett a pixisből egy időre.
Szóval én az ffmpeg static verzióját főleg erre a feladatra vetem be, lévén a static verzió sokkal újabb, mint ami a tahrpupban van gyárilag, illetve letölthető hozzá a tahr tárolóból.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.09.16. 18:57-kor.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A csomag a legújabb ffmpeg az összes kodekkel (ami linuxra elérhető) és hardveres támogatással bekonfigurálva lett lefordítva , ezért ekkora a csomag .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Firefox

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Volt egy adott probléma amire megoldást kerestünk és ez volt a legkézenfekvőbb a két nap google-zés után. Több oldalon találkoztunk böngésző beállítással, de az fabatkát se ért. A kérdésre pedig, hogy LX7 alatt lett e fordítva pirossal próbáltam utalni, hogy igen. Nem tudom, hogy más verziókkal kompatibilis e.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”