Flash Player

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »


NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Hála istennek, talán ezután a hír után már végleg megszabadulhatunk a gyűlölt Flash-től.....épp itt lenne az ideje már!

Google: felejtsük el a Flash hirdetéseket
Gálffy Csaba, 2015. június 05. 11:35

Bombát robbantott a Google, a Chrome közvetkező kiadása szelektíven játssza majd le a Flash-tartalmakat. Ezzel várhatóan a cég beviszi a végső döfést a Flash-alapú display hirdetéseknek, és az iparág egységesen átállhat HTML5-re. Az egyoldalú döntés azonban komoly versenyügyi aggályokat is felvet - a piacon a Google is hatalmas szereplő, a lépés pedig a versenytársak alól húzza ki a szőnyeget.

Nem játssza le azokat a Flash elemeket a Chrome, amelyek nem "központiak" egy weboldalon - jelentette be a bombahírt a Google tegnap este. A Chrome blogon közzétett bejegyzés szerint a lépést a cég azzal indokolja, hogy a webes Flash túlságosan energiapazarló, ezért a böngésző következő kiadásában alapértelmezetten letiltja ezek lejátszását asztali környezetben is. A bejegyzés szerint a Google és az Adobe, a Flash fejlesztője együttműködött a műszaki megvalósításban.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »


Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Ha valakit érdekel esetleg : viewtopic.php?p=2284#p2284
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Időközben kissé megváltozott a kedvenc flash letöltő szoftver, a getflash új 1.5.6-os verziójának ablaka, pár újabb lehetőség jelent meg benne.

Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »


Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

kérdés Ntamas : te mindig új getflash-t telepítesz ?
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta:kérdés Ntamas : te mindig új getflash-t telepítesz ?
Igen, bár tudom, hogy csak a flash állomány webes tároló címét kellene ki-átjavítani a régebbi getflash-ban, de egyszerűbb a komplett csere.
Ha kevés az időm, vagy nincs kedvem a flash telepítéssel bajlódni, akkor a flash-t is ebből frissítem a gépemen.
Nem mindig, de volt már olyan eset is, hogy a régebbi flash-verziót kellett visszatenni, -az új verzióban jelentkező videólejátszási hiba miatt - ebben például segítség a fent megemlített getflash is, de legjobb, legtisztább megoldás a flash kézzel való telepítése, törlése.
Lényegében ugyanazt csinálom én is, mint a Te valóban jól működő scripted, csak éppen az automatizálási részt és az új verziók napi keresését hagyom ki belőle. Vagyis letöltöm a Flash legújabb, Linux-os csomagját kézzel, ezt kibontom, először is belenézek, mi van esetleg új benne, -ha van - majd a letöltött, és kibontott csomagból elkészítem magamnak a pet-telepítős verziót. Ezt a pet-et , elteszem jó helyre, majd a flash csomagból a tényleges lényegi részt, állományt bemásolva felülírom a mozilla-plugins-ben lévő régi libflashplayer.so-t az újabb verzióval, ezt lepróbálom, ha jó, és nem problémázik a flash videók lejátszása, akkor a komplett régi flash verziót leszedem a gépről, és a biztonsági okokból félretett, új készítésű pet csomagot ezután a takarítás után felengedem a gépre.
Igen, tudom, ez kissé plusz munkának tűnhet, de nem az, ugyanis csak így lehet megtudni, hogy egyrészt az új libflashplayer.so file méretváltozása okán eleve tartalmazhat valami újítást, javítást, -emiatt is célszerű azt először lepróbálni - illetve a mellékes állományokban is lehetnek változások, pl. a.desktop filékben rengeteg felesleges nyelvi név, és comment beírás van, ami például engem erősen irritál, ezeket ki szoktam venni -nem mindig van hozzá türelmem, van, amikor az eredeti fájl marad a pet telepítőben, mint pl. a mostani verzió esetében is - és csak az angol név, meg a hu-s név-comment bejegyzés marad a .desktop-ban, ez is egyfajta méretcsökkentés, bár ez nem jelentős.
Nem beszélve arról, hogy ezzel a belenézős módszerrel lehet jó eséllyel rájönni arra, hogy mint a mostani verzióváltás gyakorlatilag csak a verziószám átírását jelentette, ugyanis a most megjelent, 468-as verzió fő állománya, a libflashplayer.so fájl bájtra azonos a régi, 466-os flash verzióval, vagyis csak verzió-átírás történt jelen esetben, szerintem.
A pet csomag készítést meg egyfajta biztonsági megoldásként én kézzel végzem el, -tudom, az automata megoldás is legyártaná ugyanezt - de így legalább nem jövök ki a gyakorlatból. :)

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A méret megtartás nem biztos hogy azt jelenti hogy csak átnevezték a régi állományt ... pl ha megváltoztatnak bármilyen sort pl törölnek majd hozzáadnak ugyanannyit , akkor sem változik a méret illetve ez a karakterek függvényében változik ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Frissítve: Kritikus hibákat szabadított a világra a Hacking Team
Voith Hunor, 2015. július 08. 14:33

Két, egyelőre javítás nélküli nulladik napi sérülékenység is forgalomba került a Hacking Teamtől kikerült adatokkal. A hibák közül a Flash lejátszót érintőt bűnözők máris elkezdték alkalmazni, az Adobe várhatóan még ma kiadja a biztonsági frissítést.

Az időközben elérhetővé tett rendkívüli flash frissítés miatt elkészült egy újabb pet csomag: flashplayer11.2.202.481-i386.pet

Válasz küldése

Vissza: “Internet”