Flash Player

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Flash Player

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Sziasztok !

Nekem mindig gondom volt a flash player frissítésével . Egyetlen megoldást ismerek , megvárom amíg valamelyikőtök feltesz egy frissebbet . És ez nem is lenne baj , csak olyankor amikor én valami más puppyt használok mint amihez készült .
Szóval a kérésem az lenne , hogy tanítsatok meg arra , hogy hogyan tudom én magam frissíteni a flasht ! Az adobe oldaláig általában eljutok , de ott semmi olyat nem találok amit az adott puppy hajlandó volna telepíteni (tar.gz meg ilyesmi).
Valami általános (bármelyik puppyhoz jó) , és egyszerű megoldást mutassatok légyszi !
Előre is köszönöm !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Általában az esetek többségében az új Adobe flashplayer verziókból, a linuxos verziókból készülnek külön .pet csomagok is,de ezek később kerülnek közkézre, így a legjobb megoldás, ha letöltöd a Puppy-hoz készült getflash-1.5-1.pet telepítőt, majd a feltelepítés után elindítva mindig a legfrissebb verziót fogja neked lehozni, és feltelepíteni a Puppy-ra.
Kép

Az egyes, különálló telepítőket jó eséllyel meg fogod itt találni:
smokey01.com/OscarTalks
jelen esetben innen most ez a verzió szedhető le:
flashplayer11-11.2.202.424-i386.pet 03-Dec-2014 18:35 6.4M - ez az utolsó előtti verzió, tehát látható, hogy a getflash az újabb(hibajavított!) verziót kínálja már. -
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.12.16. 12:29-kor.

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszönöm Tamás !
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: azami »

Letöltöd a honlapjáról....Kibontod...... a képen létható helyre, a bekeretezett fájlt bemásolod, és mindíg friss.... :D

Kép

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Nos a problémára már én is készítettem 1 szkriptecskét , ami a targéza fájlból konvertál neked gyorsan 1 pet fájlt . Asszem a régi honlapon vagy a fészen már megosztottam (de nembisztos :lol: ).
Instrukciók a csatolmányhoz : a .tgz kiterjesztést távolítsuk el !
Ilyenkor fogunk kapni egy ifp nevű fájlt , ez tulajdon képpen mindegy hogy hova kerül a rendszerben. Ha ezzel kész vagyunk , tölsük le a legújabb flashplayer.tar.gz fájlt a honlapról, majd ezt a fájlt húzzuk rá az ifp szkriptre . Kisidő mulva kapnunk kell 1 ablakot ami jelzi hogy hova került a pet fájl (ez valószínüleg a root könyvtár lesz), és ezzel egyidőben akár telepíthetjük is azt. Ez a móccer jó a firefox , opera, és seamonkey böngészőkhöz.
MJ.: ha nem működne az ifp szkript akkor jogosultságot kell neki adnunk .
Az ifp jelentése : Install Flash Player
Csatolmányok
ifp.tgz
Flashplayer TGZ vagy TAR.GZ konvertálása PET fájlra.
(866 bájt) Letöltve 339 alkalommal.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Mondjuk, azt nem igazán értem, ha már ekkora scriptelésbe fogtál bele, miért nem univerzális telepítőt gyártottál le? /ami egymenetben lefrissíti a rendszert, és +-ban még le is gyártja a pet-et/

Ez van az ifp.sh filédben, bocs átneveztem .sh filének:

Kép

Na, akkor ha már a háttérben kibontottad a "$DLPKG_BASE".tar-ként definiált flashplayer csomagot, és ebből a lényeget, a libflashplayer.so fájlt utána átmozgatod a készítendő pet csomagnak a megfelelő könyvtárszerkezetébe, és ezután végül legyártod a pet csomagot, akkor, ott a 11.-ik sor tájékán/utána miért nem iktattál be még egy másolási műveletet is, ergo, ha már kibontottad azt a szerencsétlen flash.so filét, akkor azt miért nem lehetett azonnal a helyire(az actuális gépre) bemásolni a Puppyban? - ergó így azonnal lefrissülne a rendszered, másodjára meg meglenne a pet fájl vésztartaléknak, illetve, -ahogy azt Te is leírtad - más rendszerű pl. Opera, Seamonkey böngészőhöz is. Azt már csak utólag teszem hozzá, hogy a másolás előtt, ha nincs meg a frissítendő gépen(ami nem valószínű) az /usr/lib/mozilla/plugins/ szerkezet, akkor azt létrehozod, majd utána abba is másolsz/frissítesz, meg a pet csomag-szerkezetébe is, végül a gépen lévő flash frissülése után még legyártod a pet csomagot is.
Sőt, ha már univerzális telepítőről beszélünk, akkor, - ahogy azaminak nemrég írtál egy letöltő scriptet - úgy itt is akár a telepítőből, - az ifp.sh fájl első sorában pl. - is letöltethetnéd a megfelelő tar-csomagot is, ekkor valóban egy komplett kis frissítő-petcsomagkészítő alkalmatosságod lenne, szerintem.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: azami »

Kulusz írta:
Ez a móccer jó a firefox , opera, és seamonkey böngészőkhöz.
Így van ezek a böngészők ugyan azt a plugin könyvtárat használják,
A Chrome meg saját libpepflashplayer.so fájlt.
Opera:

Kép

Ha már lusták vagyunk kibontani/bemásolni lehet elég lenne a script kibont/másol/töröl funkciója a "pettingelés" :shock: :D elhagyható.. persze ha a pet készítés is fontos valamiért.... :roll:

Ntamás írta
Sőt, ha már univerzális telepítőről beszélünk, akkor, - ahogy azaminak nemrég írtál egy letöltő scriptet - úgy itt is akár a telepítőből, - az ifp.sh fájl első sorában pl. - is letöltethetnéd a megfelelő tar-csomagot is, ekkor valóban egy komplett kis frissítő-petcsomagkészítő alkalmatosságod lenne, szerintem.
Akkor a scriptet kellene állandóan frissíteni :D ha egyáltalán engedi a szerver az ilyen módon történő letöltést.....
Persze Kulusz írhatnál olyan scriptet is ami verzió ellenőrzést hajt végre, ha van friss letölt/kibont/cserél/töröl/plusz pet... :D csak vicceltem... :D
nem kell túl variálni... ;) :D

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

NTamas írta:Mondjuk, azt nem igazán értem, ha már ekkora scriptelésbe fogtál bele, miért nem univerzális telepítőt gyártottál le? /ami egymenetben lefrissíti a rendszert, és +-ban még le is gyártja a pet-et/
Szándékosan nem lett autómatikus a telepítés, éppen azért hogy a felhasználó döntse el még utolsó lehetőség ként a telepítést . Az autómatikus letölés túl erős dolog nekem szkriptkészítésben (ennyire nem vagyok professional). A verzió ellenörzésre is lehetne szkriptet (vagy kiegészítést) írni , de az is erős nekem egyenlőre ...
NTamas írta:- ahogy azaminak nemrég írtál egy letöltő scriptet.
Az nem egy letöltő szkript volt . Az a szkript csak 1 behelyettesítés. A zip fájl összes tartalma benne volt , majd azt beapplikálja a helyére , mindezt csomagolás nélkül. A letöltés az független a szkripttől , mint ahogy itt is .
azami írta:persze ha a pet készítés is fontos valamiért.... :roll:
A petkészítés azért fontos , mert ha esetleg meguntuk a telepített csomagot, akkor azt maradéktalanul tudjuk törölni a rendszerből.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszi mindhármótoknak !

Lementettem az egész oldalt képernyőképekben , és így remélem , hogy bármelyik puppy alatt jó leszek . :D Amúgy csak rókát használok , esetleg néha majmot .
Mást nem szoktam .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D


Válasz küldése

Vissza: “Internet”