Flash Player

Böngészők, üzenetküldők, levelezők, stb...
NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

A hiba libavcodec
Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ennek ugyan mi köze van a flash playerhez?
A hibaüzenet arra figyelmeztet, hogy régebbi verziójú, vagy netán hibás a libavcodec a gépeden.
Telepítsd fel a linuxodnak megfelelő libavcodec csomagot, és egy lib-H264-es csomagot, és annyi....
Windows esetében meg az FFdshow vagy a K-Lite csomagot érdemes feltenned, ami már tartalmazza a Libavcodeck-H264-es verziót.
Érdekes, nálam ilyen hiba nincs, lásd a képeket.
Kép
Kép
Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2017.03.22. 19:59-kor.

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Az about:config -ban átálitottam libavcodecet TRUE értékre.Majd telepíttem még a Facebook Player Addons a firefoxba.Majd bezártam.Ujra inditottam a firefoxot,ami közben frisült ,majd uj hibát adot ,nem találja a Pulse Audio addont.
Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

NRLD181 írta: 2017.03.22. 19:38 ,nem találja a Pulse Audio addont.
Nagyon szépen megkérlek, a flashplayer topicot ne szemetelt össze ide nem való témákkal.
A Firefox problémáddal menj eggyel lejjeb, a Firefox topícba, ott választ kaphatsz a kérdésedre pulseaudió ügyben!
/ apulse-0.1.8-i686-wz.pet - http://smokey01.com/OscarTalks/apulse-0.1.8-i686-wz.pet /

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Újabb verzió lett elérhető a flash-playerből.
flash_player_25.0.0.171_npapi_linux.i386.pet
Size: 8 MB

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Megérkezett a Flash player legújabb frissítése, a 32 bites Firefox_npapi pet csomagot innen tölthetitek.
flash_player_26.0.0.126_npapi_linux.i386.pet Size: 8 MB 13.06.2017
A 64 bites verziót OscarTalk oldal jóvoltából tölthetitek le:
flashplayer-26.0.0.126-x86_64.pet 13-Jun-2017 11:35 5.9M (azért kisebb a mérete, mert ebben -és az OscarTalk féle 32 bites pet-ben- nincsenek benne az original kde4-es fájlok)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ma kiadtak egy biztonsági flash-player frissítést, töltse mindenki, akit érint a dolog.

Kép

Az Adobe behozta a múltheti elmaradását, így már minden platformon azonos a aktuális flash-player verziószáma.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Úgy látszik az Adobe nem bír magával, ismét frissítette a flashplayer verziókat.
Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Flash Player - újabb getflash verzió

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Kissé kihalt lett ez a topic, mióta leszoktunk arról, hogy külön-külön minden újabb flashplayer verzió megjelenésekor automatikusan legyártsuk hozzá az újabb flashplayer telepítőket, pet csomag formájában. Ez egyrészt annak is betudható, hogy már nem sok értelme van külön-külön pet csomagokat gyártani, elég csak az új verzió tömörített csomagját leszedni az Adobe oldaláról, majd azt kibontva a benne lévő újabb flashplayer állományt a puppyba a megfelelő helyre kézzel bemásolni, az egész művelet pillanatok alatt megvan.

Másrészt viszont még ez a művelet is gyorsabbá, sőt automatizálhatóvá vált a klf. getflash letöltők megjelenésével, amik az egyes puppy verziókba is előszeretettel bekerültek, a hasznosságukhoz nem fért kétség. Viszont az idő múlt, az Adobe meg alkotott, és az egyes getflash verziók szépen kezdtek kihalni, hiszen a bennük lévő flashplayer letöltő címeket az Adobe elkezdte változtatni, így a klf. getflash verziókat is ezután kellett korrigálni, és javítani. Ezt megunva sokan inkább a jól bevált, fent említett kézi letöltésre-telepítésre álltak át, viszont van olyan puppy fanatikus felhasználó, aki követte a változásokat, és gyártott pár újabb verziós getflash programot.

Ezek közé tartozik a francia Argolance, aki pont a mai nap jelentette be a legújabb kreálmányát, a GetFlashPlayer 1.7.2.pet csomagot. Noha a belinkelt oldalon a program nyelve francia, a letölthető pet csomag viszont tud angolul is! :)

Én egy kísérleti FluxPup-1.6.1 puppy verzióra tettem fel, -azért kísérleti, mert én kiműtöttem belőle a Fuxbox-t, és csak a jwm felület maradt meg- és ezen a program szépen működik. A képeken is látható, hogy induláskor felismeri a rendszerben lévő előző havi flashplayer verziót, és jelzi, hogy van újabb, letölthető verzió. A színes ikonú Download and reinstall gombra kattintva előbb kitörli a régi flashplayer verziót a puppyból, majd letölti a netről az újabb csomagot, és telepíti annak tartalmát a rendszerünkbe. Egy újabb ablakban jeleníti meg a művelet végeredményét, majd az OK gombra kattintva a program kilép. A telepítővel megkapjuk a jól ismert, régi Adobe flashbeállító lehetőséget is, -lásd a harmadik képen- a program úgy lett megírva, hogy a flash letöltő és a flash beállító is egy menüpontba került, ez így a korrekt megoldás. Remélhetőleg ez a getflash-letöltő verzió sokáig ki fog minket szolgálni.

Kép

Kép

Kép

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Flash Player

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Köszi Tamás az infót, így van, ahogy írtad, már könnyebb ezen a módon frissíteni és idővel teljesen nyugdíjba küldik a flash-t , a főbb helyeken html5-öt használnak már, ezért is csendesebb ez a rész. Persze kisebb oldalak még használják tehát addig lesz létjogosultsága.

Válasz küldése

Vissza: “Internet”