Tippek-trükkök

Szoftverek, alkalmazások - játékok, böngészők, driverek, videó lejátszók, ablakkezelők, témák
NTamas

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: NTamas » 2016.02.01. 21:51

Ez lemaradt az előző magyarázat végéről.
DESCRIPTION
xgamma allows X users to query and alter the gamma correction of a mon-
itor
via the X video mode extension (XFree86-VidModeExtension).
Kép
Ez a program alapvetően nem a fényerő szabályozására való, az igaz, hogy a gamma értékének változtatásával csökken, vagy növekszik a fényerő valamennyit, de ezzel együtt elállítódik a kép természetes egyensúlya is, amit viszont korrigálni kell. Ha csak a gamma értékét variáljuk a kép természetellenes halvány világosba, illetve szőrös , csúnya feketés képbe megy át, ez tehát semmiképp nem való a monitor tényleges fényerő szabályozására. Túl sok gamma értéket beállítva meg szélsőséges esetben akár még károsodhat is a megjelenítő.

KuLuSz

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: KuLuSz » 2017.01.08. 12:37

Buék Ma baranogoltam a neten , és nemtom hogy keveredtem oda ahol leírják hogy a xev paranccsal megtudhatunk sok dolgot a használt beviteli eszközökről ... kiemelném itt a billengyűzetet , amiről megtudhatjuk hogy melyik gomb hanyas kóddal szerepel a rendszerben (keycode) . Igen nyomásra kiírja élőben ha fut a parancs . Hogy ez miért jó ? mert ha van pl multimédiás billentyűzetünk , akkor be tudjuk állítani az ablakkezelőn keresztül ( pl jwm > /root/.jwmrc ) hogy az adott billentyű megnyomására mi történjen , így akár böngészőt, imélt, vagy bármit indíthatunk vele .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
---------------------------------------
Általában megtalálható vagyok az Angol irc csevegőn KuLuSz néven.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftverek, alkalmazások”