Tippek-trükkök

Szoftverek, alkalmazások - játékok, böngészők, driverek, videó lejátszók, ablakkezelők, témák
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Az első linked alatti hsz :
Download the 2 files put them in a folder and click on the delta file to produce the lupusuper2-5.2.8.6-k3.2.48-savefile.iso.
Use the iso either for a fresh install or to manually update your installation replacing the initrd.gz and sulu_002.sfs files.
"replacing the initrd.gz and sulu_002.sfs files." - szerintem elég világos :D
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Az utóbbiban pont az van beleírva hogy mit kell szerkeszteni az initben , sőtt a csomag szerkeszti is az initrd.gz fájlt autómatikusan... de még vizsgálom mi a szitu . Ez az utóbbi linkelt csomagod tartalma .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Leforditottam magyarra az utóbbi csomagot és átirtam benne a lucid prefixet , elvileg müködnie kell precisen is majd. Ez a csomag annyit csinál hogy szerkeszti az initrd.gz fájlban az init szkriptet , és az aktuálisan használt mentésfájlunkból készít könyvtárat, majd a következő indulásnál ha minden rendben zajlott, akkor már a könyvtárat fogja mentés-nek hasznaláni.

Még nem próbáltam ki, majd ma estefele megnézem mit alkot . :lol:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Leteszteltem . Nem müködik . A könyvtárat létrehozza szerkeszti is az initrd.gz-t de rebootnál nem adja be hogy könyvtárat akarok-e betőtni ... :)

Majd még megnézem mit lehet tenni az ügy érdekében .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: nocsak »

ZRAM - LX7 Puppy Linux alatt:

Javított szkript + readme: LINK
Videó: LINK

---
Eredeti hozzászólás:

LINK

Alapja az ott letölthető rc.zram.tgz amit javítani kellett pár helyen. (Videóból kiderül.)
A .tgz kiterjesztést szedjük ki a fájlból, hogy rc.zram nevet kapjunk.
Tegyük az /etc/init.d/ mappába, rendszerújraindulást követően alapértelmezetten alkalmazásra kerül.
Tesztelni első újraindítás előtt:

Kód: Egész kijelölése

/etc/init.d/rc.zram start
Megállítani:

Kód: Egész kijelölése

/etc/init.d/rc.zram stop

---

És bizony jó, hogy említettem a videó végén, hogy érdemes tesztelni, ha van valami hiba akkor lehessen javítani. Szerencsére viszonylag időben észre vettem, hogy a szkript elején amikor betölti a modult, ott is nagyon hamar várakozás nélkül futnak le ezek a parancsok, így megint két várakozásra szóló utasítást kellett iktatni oda eléjük. Az így kapott fájl neve ezúttal test.rc.zram.tgz, értelemszerűen nevezzük át rc.zram -ra. Továbbá javítottam benne a swap prioritást vissza 100-ra, ugynais itt: LINK említik, mind a swappiness mind a priority esetében mely értékek mit okoznak. Tévedtem, és a magasabb érték hatására használja a rendszer jobban a swap-et mindkét esetben:

"The system will use swap areas of higher priority before using swap areas of lower priority."


"Swappiness can have a value between 0 and 100, the default value is 60. A low value causes the kernel to avoid swapping, a higher value causes the kernel to try to use swap space."

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Én régebben próbáltam a ZRAM-ot puppyn. Egy pet telepítésű verziót.
Egy 4 GB RAM-ot tartalmazó gépen, 4-1=3GB valós ram plusz 1GB 3 szoros tömörítéssel=3GB
virtuális memória. Azaz 6 GB memória.
Működött, de a kétmagos processzort jobban terhelte.

Kipróbáltam 256MB RAM 550MHz CPU gépen. Tudom, nem sok értelme van, de ez volt
kéznél.
Itt 256-128=128 MB valós RAM plusz 128 háromszoros tömörítéssel=384MB virtuális memória.
Azaz összesen 512MB.
Eredmény rosszabb mint a valódi 256 MB-tal. Processzor terhelve maximálisan, a puppy igen lassan
működött.

Valószínű egy min P4-es processzor, 1-2 GB RAM amin igazán ki lehet használni a ZRAM-ot.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Nos ma utána akartam nézni hogy mér szarik be a szkenner a mentésfájllal használt rendszerem , míg szűz rendszeren hibátlanul müködik . Ahogy bekapcsolom a szkennert felugrik a pmount , gondolom azthiszi hogy valami usb meghajtó érkezik , de nem jelez semmit , mivel nem is kéne elő jönnie . Néztem az autó csatolást a pmount-on de ki van kacsolva az nem lehet rossz. na mondom akkor biztos az usbmodeswitch kavar be , de nem . viszont amikor nézegettem az usbmodeswitch.conf fájlt az etc könyvtárban láttam 1 /var/log utvonalat hogy ha modeswitch van akkor ír oda 1 logot , na mondom megnézem mivan ott , hát usbmodeswitch a fasorba se, ...
(más téma)...
DE találtam ott egy nvidia-install.log fájlt ami a forrásból telepített csomagomnak a teljes fordítási logja . Benne van minden hogy milyen kernellel fordult, milyen opciókkal, milyen fájlokat használt fel a fordításhoz, milyen fájlokat készített és a többi ... Itt jelezném nocsak-nak hogy ez alapján lehetne telepítési log fájlt írni a törléshez is... skaminak pedig annyi hogy te erről tudtál ? :D no szóval bármit fordítunk a rendszerbe akkor a hozzá tartozó log fájlból megtudunk mindent a fordításról és következményeiről .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Szia!

Igen, van make clean, make remove, make uninstall parancs is általában, persze nem mindenhez nyilván, ez alkalmazástól függ, amivel le tudjuk szedni, kvázi uninstallálni tudjuk a make paranccsal, forrásból telepített programunkat.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Csak azé írtam mer ha beteszünk valamit a rendszerbe forrásból akkor lehetne neki 1 konvertált log-ot írni a csomag kezelőnek vagy a csomag eltávolítónak .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Tippek-trükkök

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Mostanában a laptopomra telepített új puppykban beállítom a
menü- beállítások- egér billentyűzet varázsló- advanced configuration-
- keyboard model alatt kiválasztható laptopomra jellemző billentyűzetet.
Újabban több a választási lehetőség és közöttük van az enyém is,
illetve a nagyon hasonló.
Talán így több laptop billentyű működik.
Így például tudok már billentyűvel lapozni a böngésző oldalai között.
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (77 KiB) Megtekintve 6687 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Szoftverek, alkalmazások”