Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Szoftverek, alkalmazások - játékok, böngészők, driverek, videó lejátszók, ablakkezelők, témák
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hogyan hasznalhatjuk a Mega 50 giganyi ingyenes tarhelyet minel kevesebb problemaval?
A régebbi fórum idején, mikor ott publikáltam ezt-azt nagy lelkesen, kezdetben a cuccaimat a Mega nevű tárolóról linkeltem - erre az érdeklődőktől elkezdtek jönni olyasfajta visszajelzések, hogy nem tudnak a Megáról letölteni, se így, se úgy... Akkor nem tudtam erre mit tanácsolni, de azóta gyűlt már egy kis tapasztalat a Megával kapcsolatban - s ezek a következők:
1. Opera böngésző Puppy linux alatt jelenleg elérhető verzióival ne is kísérletezzetek, nem támogatott.
2. Seamonkey böngésző 2.19-es verzió: feltöltésnél jó, letöltés néha működik, de többnyire nem (?).
3. Mega-kezelés ügyben nekem a Chromium böngésző bizonyult a leghasználhatóbbnak, de még annál sem volt mindegy, melyik verzió; konkrétan a 29-es viselkedik a legjobban! Precise Puppykon úgy tölt le vagy föl a Megáról/-ra, mint kisangyal.
4. Amit - ha Megát is szeretnénk puppylinuxosként használni, feltétlenül tudnunk kell: feltöltésekkor e tárolónak nem - de letöltésekkor BAROMI NAGY A TÁRHELY-IGÉNYE! - pl. ha van egy becsomagolt 2Gb-os játékunk a Megán és le szeretnénk tölteni, álljon rendelkezésre nagyjából 4,5 Gb szabad tárhelyünk, ellenkező esetben - Chromium ide vagy oda - nem valószínű, hogy be tud majd fejeződni a letöltés!
5. Végül feltétlenül megemlítendő a Mega sikeres használatával kapcsolatban, hogy a Mega, mikor letöltesz róla, a jóisten tudja milyen okból kifolyólag - készít egy ideiglenes fájlt a rendszerben baromira eldugva, ezen az "ösvényen": /root/.config/chromium/Default/File System/ezen belül már változó a mappanév de szóval itt kell keresgélni olyan, a befejeződött letöltések után visszamaradt nagy méretű szemétfájl után, melynek mérete a letöltött fájlunkkal pontosan megegyező méretú, de a Chromium mégsem törli automatikusan! És a Bleachbit rendszertakarító sem törli. Szóval ezt kézzel kell megtennünk néhány letöltés után, ha nem akarunk a rendszerünkön drasztikus méretű helycsökkenésnek tanúja lenni...
Kérdezheti valaki ezek után, hogy minek ennyit vesződni, más ingyenes felhőtárhelyek is vannak? A válaszom: igaza van, én magam jelenleg 3 félét is használok - DE: 50 giga azert csak 50 giga... az utobbi idoben nott a tarhely-igenyem - egyszeuen szukseg van ra. Es ekkora tarhelyet egy egyszeru regisztracioert meg mindig nem sokan kinalnak.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hogyan jatszhatunk regebbi fajta CD-s jatekokkal, ha van wine-unk, es nem valodi CD-korongrol akarjuk futtatni?
- nos, rendelkezzunk a jatek iso formatumu image fajljaval.
Ha az megvan, tutorial video itt:
http://www.solidfiles.com/d/8e8f27dbe2/ ... hWine.mpeg

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: azami »

Ügyes :idea: :!:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Helló, készítettem egy kis tutorial videót az Imagination nevû app kezdõ szintû használatáról. A következõrõl szól:
Van egy kedves zeneszámunk, fel szeretnénk tolni a jutyúbra - micsinájjunk?
Kiderül a videóból. Két dolgot azért tudni kell:
Az Imagination nem "kajálja" az mp3 zeneformátumot, csak ogg-ot meg asszem wav-ot.
A másik: csak dvd video azaz *.vob formátumba exportálhatsz vele videót, de ez talán nem olyan nagy probléma.

http://www.solidfiles.com/d/277c50e167/ ... inten.mpeg

(egyébként nekem is ez az elsõ így készített videóm, most dolgoztattam meg elõször ezt az Imagination-t... :) )

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Jól ment a feltöltés - itt a hallható végeredmény :) :

https://www.youtube.com/watch?v=FMpHCPOMQlk

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: azami »

NÁLLAM így ment...
Új kérése és legyen Flv a kimenet


Kép

Így már jó az mp3

Kép

Exportálásnál is megadható pár érték..

Kép

És a végeredmény mérete is türhető feltöltésnél nem mindegy ;)

Kép

A kép minősége ebben az esetben nem mérvadó....

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

A többiek nevében is kösz az infókat, azami - hiszen te ezt vágod :o ! - Ezek szerint én jóval kezdõbb vagyok ehhez... :oops:
:)

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: azami »

Valamikor nagyon sokat tömörítettem filmet stb.... :D
Én egy érdekes kérdést teszek föl :!:
A Youtube videók elméletileg 15 perc lehet amit föl tehetsz.Ha hosszabb a videód darabolni kell, Adódik a kérdés mivel és hogyan a legegszerűbb Linux alatt?
Ez csak olyan házifeladat :D perpillanat én sem tudom a választ :roll:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szánom-bánom, azami házi feladatát még csak most olvastam el, majd keresgélek az ügyben, de most jöjjön a mai napi sikerélményem:
Nem tudom, hányan jártatok már abban a cipõben, hogy egyes jó kis programok egy saját puplet összehozása közben régebben még elindultak, aztán egyszer csak már nem! - hiába kérdezitek le a függõségeket, nem tudtok meg semmit...
Nos, van két olyan minõségi progi, amely már többször járatta velem a bolondját, ezek a mypaint, meg az openshot. Akinek ezzel a kettõvel promlémája lenne, az próbálja ki feltelepíteni ezt:
Python27-for-Openshot143.pet
http://www.solidfiles.com/d/f89b76383c/
Vagy ha sfs-párti, akkor csatolja föl ezt:
Python27-for-Openshot143.sfs
http://www.solidfiles.com/d/e91f1a70b8/
Nekem ez precíz öthetvenegy retrón gatyába rázta az openshot-ot, meg a mypaint-et is! :)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Megsúgom neked, a Bleachbit is ilyen python-.-es függő. ;)
Amúgy miért nem a teljes verzió linkjét adtad be?
openshot-1.4.3_precise.pet -57.04MB-
openshot-1.4.3_precise_5.4.sfs -56.52MB-
Ezekben a full csomagban meg QT4-es és Perl-es dolgok is vannak, nem csak a python-2.7

Amúgy az 571 Precise-ben csak python-minimal-2.7 és 2.7.2-minimal python van csak alapból.....tudtommal.

Amúgy meg, kibontva a Python27-for-Openshot143.pet csomagodat, semmi különös nics benne, van benne egy teljes Python-2.7-es csomag, ami még ki van egészítve pár fájllal, amik pedig a python-2.7.3-i686-os python verzióból valók, mondjuk ez utóbbi önmaga 17MB, de, ha azt vesszük, hogy feltelepítem a teljes python-2.7-est, és a teljes python-2.7.3-as verziókat a gépre, akkor nem csak az openshot és a mypaint fog normálisan futni, hanem a többi, pythont-2.7 illetve python-2.7.3-at igénylők is. Ennyit meg megér az a pár mega többlet mérettel bíró python-2.7.3 feltelepítése, szerintem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.06.06. 17:49-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Szoftverek, alkalmazások”