Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Szoftverek, alkalmazások - játékok, böngészők, driverek, videó lejátszók, ablakkezelők, témák
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Egyet biztosan tudok: amilyen szoftver-környezetben a bleachbit már lazán múködött, az az imént említett 2 proginak még kevés volt. Úgy "lógott ki a lóláb", hogy most a cd méretú csipipupi tovább-bõvítésén vagyis egy dvd anyagon dolgozom, mert végre ráérek már egy kicsit... namost a cd-n szépen indult a bleachbit, de mikor ezeket is elõvettem plusz extraként beépíteni, eszük ágában sem volt múködni. No, most már mennek!
A poén kedvéért mondok még egy dolgot, amitõl kis idõre idegbajt kaptam:
Elhatároztam, az új dvd anyagban lesz egy webböngészõ-koktél, vagyis az - opera developer kivételével, mivel az olyan tetû, hogy csak tahr puppyn nyikkan meg - minden olyan böngészõt belerakok az alap seamonkey mellé, ami ér is valamit; maxthont, firefoxot meg chromiumot. Rendben, feltelepítettem õket. Aztán kis idõ múlva a következõt tapasztaltam: a vlc médialejátszó hirtelen nem tudott többé h264-gyel készült videókat lejátszani, és nem vitte többé a netes sztrímeket sem!. Ekkor csináltam egy vlc frissítést - a probléma maradt. Végül ilyen-olyan kodekek összevadászgatása a PPM-bõl nagy nehezen legyõzte ezt a gondot is. A tanulság pedig: sajnos a puppikban egyes akalmazások feltelepítése valószínûleg felülír egy-két olyan kis rendszerfájlt vagy linket, amivel bajt csinál más egyéb, korábban telepített, addig hibátlanul mûködõ alkalmazás számára.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta:Egyet biztosan tudok: amilyen szoftver-környezetben a bleachbit már lazán múködött, az az imént említett 2 proginak még kevés volt. Úgy "lógott ki a lóláb", hogy most a cd méretú csipipupi tovább-bõvítésén vagyis egy dvd anyagon dolgozom, mert végre ráérek már egy kicsit... namost a cd-n szépen indult a bleachbit, de mikor ezeket is elõvettem plusz extraként beépíteni, eszük ágában sem volt múködni. No, most már mennek!
A poén kedvéért mondok még egy dolgot, amitõl kis idõre idegbajt kaptam:
Elhatároztam, az új dvd anyagban lesz egy webböngészõ-koktél, vagyis az - opera developer kivételével, mivel az olyan tetû, hogy csak tahr puppyn nyikkan meg - minden olyan böngészõt belerakok az alap seamonkey mellé, ami ér is valamit; maxthont, firefoxot meg chromiumot. Rendben, feltelepítettem õket. Aztán kis idõ múlva a következõt tapasztaltam: a vlc médialejátszó hirtelen nem tudott többé h264-gyel készült videókat lejátszani, és nem vitte többé a netes sztrímeket sem!. Ekkor csináltam egy vlc frissítést - a probléma maradt. Végül ilyen-olyan kodekek összevadászgatása a PPM-bõl nagy nehezen legyõzte ezt a gondot is. A tanulság pedig: sajnos a puppikban egyes akalmazások feltelepítése valószínûleg felülír egy-két olyan kis rendszerfájlt vagy linket, amivel bajt csinál más egyéb, korábban telepített, addig hibátlanul mûködõ alkalmazás számára.
Ez így igaz sajnos, én ezen már túlestem, pár ősz hajszálam bánja, meg a sok ráfordított idő, mire erre én is rájöttem, és nem véletlenül a vesszőparipám a függőségek, és a puppy programtörlő mechanizmusa, ami lazán kinyír egy két fontos programot, ha egy olyan programot talál eltávolítani, ami közös fügőségi csomagokat használ. A legjobban az dühít fel, hogy előbb töröl, és utána dobja fel az ominózus ablakot, amiben nagy sajnálkozva közli, hogy ezt és azt a függőséget lehet, hogy újra kell telepíteni, de lehet, hogy megúszom!
Na, én ekkor kaptam idegbajt, milyen csomagkezelő az, ami nem képes normális működésre, hogyan írhattak meg egy olyan scriptet, ami előbb töröl, utána kérdez, vagy jelez, hogy ezt a fontos közös használatú fájl(okat) bizony ő legyalulta! Még jó, hogy egyáltalán kiírja, legalább ennyi, tudom mit kell pótolni. Komolyan mondom, ez egy nonszensz állapot.

A H-264-es codeckhez:
A legújabb Firefox-ok már saját Cisco-féle H-264-es beépített, pluginként működő codecket használnak, ami alapesetben telepítése után állandóan be van kapcsolva. A VLC, meg az MPlayert használó más videólejátszók is saját, programjukba beépített H-264-es codeckel operálnak, namost, ha ez a kettő együtt van a memóriában, akkor talán emiatt lehet az összeakadás, és az általad jelzett probléma. Tetézheti még az is a dolgot, hogy létezik a Pupy-hoz H-263-as, és H-264-es codeckhez külső pet-es telepítő csomag is, és ha ezeket valaki felteszi, úgy a rendszerében már ezek lesznek az alapértelmezett H-263-H-264-es decodolók. Szóval macerás egy helyzet, szentigaz. Ráadásul a netes streamek fejlődése miatt frissülnek a H-264-es codeckek, úgy hogy a malomkerék újra forogni látszik.

Amúgy a nálam eddig kifogástalan Bleachbit épp a napokban mondta be az unalmast, bármit csinálok vele, nem működik.
Volt már le-feltelepítés, python-2.7-python-2.7.3 le-feltelepítés, teljes, kézzel történő eltávolítás után a Puppy csomagkezelőjéből a deb csomagként elérhető Ubuntu féle verzió feltelepítése a kiegészítő függőségekkel, semmi, azóta nem hajlandó elindulni. Most felteszem a te csomagodat, rontani ez már nem tud ezen az állapoton, megnézzük, mi lesz, mindjárt jövök. Meg is jöttem, a helyzet változatlan, semmi javulás, továbbra sem indul a Bleachbit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.06.06. 19:39-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Közben megtaláltam az Openshot program függőségi igényeit,ezek lennének azok:.
Dependencies: +bzip2,+ffmpeg,+fontconfig,+grep,+python,+librsvg,+libsdl,+sox,+tar
A Python-ra nem ír verziószámot, de gondolom egy Python-tk-2.7.2.pett, egy Python-2.7.2-i486.pet és a Python-2.7.3-as pet verziókkal együtt már el kellene neki indulnia.
Megemlítik még mellé a Blender-t is, de az nem fő függőségként, hanem ajánlott telepítésként szerepel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.06.06. 19:30-kor.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

azami írta:Valamikor nagyon sokat tömörítettem filmet stb.... :D
Én egy érdekes kérdést teszek föl :!:
A Youtube videók elméletileg 15 perc lehet amit föl tehetsz.Ha hosszabb a videód darabolni kell, Adódik a kérdés mivel és hogyan a legegszerűbb Linux alatt?
Ez csak olyan házifeladat :D perpillanat én sem tudom a választ :roll:
Ha van profilod a youtube-on akkor csak meg kell erősíteni a profilt és tölthetsz fel bármekkora méretűt ... Én is így jártam eleinte lásd : előtte és utána
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

igen, kulusz, de azami kérdése aktuális lehet az olyan "szankcionált" személyek számára, mint pl. én: egyszer régebben fölraktam az Avatart(!), ami ugye enyhén szólva jogdíjas egy film; tudtam, hogy elõbb-utóbb törölni fogják, de gondoltam, addig a kb egy hétig hadd örüljenek neki a népek :) ;
Aztán mikor levették, közölték, hogy az ilyesmiért "bünti" jár: ettõl kezdve én meg a hozzám hasonló renitens elemek csak kb 15 perc hosszúságú videókat szabad föltöltsenek... - ezért látunk annyi részekre szabdalt teljes filmet a jutúbon.

ntamasnak: Van még egy sztori ma délutánról: ugye pakolászom fel a progikat, egyszer csak a(qt4-függõ) Stellárium nem megy már... a franc!
Nézem a többi qt-függõ progit: mennek! Aztán a szintén csak félig-meddig mûködõ mixxx nevû dj miXer progi hibaüzenetébõl meg a saját hatalmas rutinomból :D megszületett a megoldás: leszedni a qt 4.8.2 csomagot, aztán visszarakni a a qt 4.8.2 csomagot! - és ollálá! megy az egész kániszmerga jól :) .

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta: a saját hatalmas rutinomból :D megszületett a megoldás: leszedni a qt 4.8.2 csomagot, aztán visszarakni a a qt 4.8.2 csomagot! - és ollálá! megy az egész kániszmerga jól :) .
Igen, ezt csinálom én is, élő példa rá a mai SMPlayer hozzászólásom, bár ott nem említettem meg, de ha eltávolítod a puppy csomagkezelőjével az SMPlayer akármelyik verzióját a gépedről, szintén szépen legyalulja a qt-4.8.2 és a gépen még fent lévő qt-3.3.8-ast is,(ez meg ráadásul egy másik programomhoz kell!) olyan rutinom van már a visszatelepítésükben hogy az csuda! :D
Ezért jó a QT-akármi verzió sfs ként használva!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

kedves feleim, szümtükvel :) !
Tudom, amit most mutatni fogok, az, mint puppylinux-módszer, nem túl "kóser" , viszont jól működött!
Arról van szó, hogy filmek feliratozásához eddig még sajnos nem tudok működőképes puppylinux alatti módszert, eggyel próbálkoztam, a PPM-ből telepítettem egy gnome subtitles nevű progit, és vele rengeteg függőséget, de még csak el se indult! Ekkor úgy döntöttem, valahogyan wine-kompatibilissé teszem az addig nem nagyon működni akaró régi nagy kedvencemet, a virtual dub-ot. Összejött a dolog, egyetlen "alapozás" kellett hozzá csupán, az hogy feltelepítsek egy 2006-os full verziós klite mega codec pack 1.53-ast. Az eredményes felirat-"ráégetéshez" ezenkívül rendelkeznünk kell egy külsős(nem az alkalmazásba épített, hanem netről megszerezhető subtitler.vdf pluginnal, az srt to ssa nevű kis alkalmazással, végül magával a filmhez tartozó *.srt magyarítás-fájllal.
Az itt megtalálható videóban azt láthatjátok, hogy mi a teendő, ha a hozzávalók már megvannak. Előre is bocs a kissé nyögős narrációért, de a videót nagyon álmosan készítettem :) .

http://www.solidfiles.com/d/dbc6bf45f4/

Ja, és ha valaki tud Közületek működőképes kutyilinuxos módszert is, nagyon szívesen tanulnék, ossza meg, arra kérem.
"isa puppylinux júzersz vogmuk." :D


NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta:Ja, és ha valaki tud Közületek működőképes kutyilinuxos módszert is, nagyon szívesen tanulnék, ossza meg, arra kérem.
"isa puppylinux júzersz vogmuk." :D
Amennyiben nem ráégetéses felirat készítésben gondolkodol, akkor talán Puppy alá a legjobb megoldás lehet a Jubler subtitle editor használata.
Java-t igényel maga alá, meg egy rendesen feltelepített MPlayer lejátszót az ellenőrzéshez, és az Aspell-t, ha szöveghelyesírást is akarsz ellenőriztetni, ennyi, semmi komplikált dolog nincs benne, a használata már azért némi tapasztalatot megkövetel, de aki a Subtitle Editor-ral, vagy a Subtitle Workshop-al elboldogult, annak ezzel a Jubler subtitle editor programmal sem lesz gondja.
A program letölthető a Sourceforge oldalról is, illetve a saját honlapjáról is, innen a Linux Univerzal-os verziót érdemes tölteni.
A letöltött csomagban egy .sh kiterjesztésű fájl van, de ez az .sh file egy kompletten megírt telepítőt takar!!! Akár egy Windows-os telepítést látnánk, úgy megy végig a program telepítése, a telepítő előre megajánlott helyre telepíti fel magát a Linux filerendszerében, és a szükséges kellékek, az MPlayer és az Aspell programot is a telepítés után a programból a beállítási menüben egy varázslóval kereshetjük meg, vagy kézzel, ilyet sem lát mindennap a szegény Linux felhasználó!! A telepítéskor megnyitott Terminal-ablakot csak a telepítés teljes befejezése után zárjuk majd be, erre figyeljünk oda!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Az előbb említett, telepítőben lévő varázsló pedig a telepítéskor ikont is készít, amit a Puppy Linux---Desktop könyvtárába helyez el, onnan kell kézzel kihúzni az asztalra.
Kép
Kép
Sajnos a görög!! programozó által készített remek kis program még nem tud magyarul, szerencsére viszont angolul igen! Ennyi már elég is a normális használatához, semmivel sem nehezebb kezelni, mint a fentebb megemlített editor társait!
A megírt, vagy megszerkesztett feliratot a programban az MPlayer lejátszó sima, GUI nélküli ablakában tudjuk leellenőrizni, hogyan is fog mutatni a kész, vagy javított szövegfelirat filénk. Nálam ez a komplett, ellenőrző ablakkal, kezelőpulttal együtt így néz ki.
Kép

Hasznos linkek:
Egy futási jogot kapott telepítő.sh file és egy kis ikonképet tartalmazó telepítőcsomag innen tölthető:
Jubler_Subtitle_Editor_Telepito.tar.gz
A Sourceforge oldalról letölthető .sh Telepítő fájlunk sima kattintásra nem települ, annak előbb még a Puppy-ban futtatási jogot kell adni, erre figyeljünk oda!
aspell-0.60.6-i686-s.pet
Az Aspell-hez magyar szótárfile-t tartalmazó csomag:
aspell-hu-0.99.4.2-4-i686.pkg.tar.xz
a csomagot kibontjuk, és annak tartalmát a Puppyba a megfelelő helyre - a csomagban lévő könyvtárszerkezet alapján- bemásoljuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.12.25. 10:59-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Köszönöm az infót, (láttam a privát üzit is!), ntomi - nem, ezt nem ismertem még és mivel angolt tud az app, így nem lehet problem...
Írod viszont: " Amennyiben nem ráégetéses felirat készítésben gondolkodol," - hát ez az... nálam mindig ez lenne a végső cél. De ettől a Te leírásod még értékes azoknak, akik magával a fordítással, az időzítésekkel stb is szeretnek mahinálni, úgyhogy nevükben is köszi :) .

Válasz küldése

Vissza: “Szoftverek, alkalmazások”