Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Szoftverek, alkalmazások - játékok, böngészők, driverek, videó lejátszók, ablakkezelők, témák
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Fontos lehet!
Elõfordulhat olyan, hogy valamelyik fajta puppyt valami ásatag gépen szeretnétek kipróbálni, olyanon, amin még integrált vagy kártyás ISA-hang van, aztán, mikor már amúgy rendesen felállt a rendszer, akkor rohadtul nem ismeri fel a hangot; akkor sem, ha lefuttattátok az alsa hangkártya varázslót! - mit lehet ilyenkor tenni?
- Nem tudom, ki lehetett az a Lágya Benõ, aki, mikor konstruálta az adott puppy linuxot, FEKETE LISTáRA HELYEZETT NéHáNY, BIZONYOS HARDVEREK FELISMERéSééRT FELELõS MODULT, de mindenesetre ezt tette...
A következõt próbáltam ki a minap: egy õskori 448 megás p3-as irodai compack gépre(kapaszkodjatok: 4 megás alaplapba integrált 3d rage pro agp videó, ess valahanyas ISA hang) lucid alapú, saját moddolású xp-puppit raktam fel, és az se ismerte fel az integrált isa hangot - más minden rendben volt. - kis fejtörés után azt csináltam, hogy a /usr/share/applications-ban található indítófájlok közül elindítottam a BootManager-configure-bootup.desktop nevût, a jelentkezõ ablakon pedig a "click here to blacklist a module" avagy "katt ide, ha egy modult feketelistára tenne" gombot nyomtam; a felbukkanó ablak bal térfelén az engedélyezett modulok vannak, a jobb térfelén pedig a - relytélyes okból - feketelistára helyezettek. No fogtam ezeket, és - nagyobb szakértelem híján - mind egy szemig átküldtem az engedélyezett modulok oldalára. Ezek után újraindítottam a gépet, majd lefuttattam az alsa varázslót, és mit ad isten: VOLT HANG!

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: azami »

Nagyon ügyes :!: :D

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Ez tényleg jó dolog! :idea:
NTamas -t biztosan érdekli majd, az AC97 hang miatt!
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (126.21 KiB) Megtekintve 6474 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Közben még gyûlt egy kis tapasztalat, és rá kellett jönnöm, hogy ez a feketelistás dolog nem valami megbízható :oops: ... pozitív eredmény akkor adódott, amikor szerencsém volt, vagy a rendszeremnek "úgy tartotta kedve"... - ellenben:
ha az alsa varázsló nem is tudta "gatyába rázni" a hangunkat, azért a keresett cucc(modul) nevét meg szokta tudni adni.
Látjátok asterix képén a középsõ, vagyis a feketelistás alatti gombot? - angolul vagy magyarul kb az áll itt: új modul hozzáadása. Lépjünk be ide! - ez a lassabb gépeken kisebb-nagyobb idõt vesz igénybe, de végül láthatunk egy igen komoly listát a jobb térfélen; itt keressük meg a varázslónk által megadott nevet, és ha megvan és azt kívánjuk, hogy ez a modul biztosan betöltõdjön a legközelebbi rendszer-indításkor, akkor azt a modult helyeztessük át a baloldali modullistából a jobb térfélre.
Ez a módszer nálam egy vén, alaplapi hang esetén tartós, a mûveletet egy újabb, meg egy újabb fullos telepítést követõen megismételve is jó eredményt hozott.. akinek pl wifi problémái vannak, lehet, hogy szintén érdemes volna itt kutakodnia kicsit.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Tudom, nem nagy durranás, amit ma írni fogok, de gondoltam, megosztom a mai napi sikerélményemet, arra gondolva, hogyha én nem jöttem rá puppy linuxoknál eddig, akkor valószínûleg még jó néhányatok is így lehetett ezzel...
Tehát: vlc médialejátszón puppy linux alatt valószínûleg többen találkozhattatok feliratfájllal(legtöbbször *.srt) rendelkezõ feliratos film indítása után ezzel a bosszantó megjelenítéssel:
1.jpg
1.jpg (82.61 KiB) Megtekintve 6363 alkalommal
Minek az átállításával javíthatnánk ezt ki? Nézzünk csak be a vlc menübõl az eszközök>beállítások>feliratok és OSD-be!
Ilyesmit látunk:
2.jpg
2.jpg (57.31 KiB) Megtekintve 6363 alkalommal
akkor ezt most állítsuk át erre:
3.jpg
3.jpg (58.68 KiB) Megtekintve 6363 alkalommal
És hoppá! :)
4.jpg
4.jpg (81.52 KiB) Megtekintve 6363 alkalommal

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Annak idején, még a Browserlinux átalakításakor, ez a probléma szintén felmerült. Akkor egy másik megoldás volt a nyerő,
nevezetesen az, hogy telepítve lett a Freefont, s azzal ez simán működött. Ha szükséges, utánanézek a hajszálpontos megoldásnak, mert elegáns volt.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Kros54, azt hiszem, nem teljesen értem a felvetést - hát akkor ezeknek nem kéne funkcionálniuk? ezek már "maguktól" ott voltak a precise-ben:
Screenshot_2016-01-12_20.51.17.jpg
Screenshot_2016-01-12_20.51.17.jpg (27.75 KiB) Megtekintve 6333 alkalommal

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A megosztott képen a kiválasztott betűtipust találtam problémásnak, a DejaVu Sans nevűt.
A Browserlinux akkori verziójában lett megoldva a terminál-probléma, ha még emlékeztek, az ékezetes betűkkel volt állandó szívás, amit azután a korábbi fórumon Sancurka, Zsola, és a japán fórumtársa, Shinobar oldott meg - akkoriban úgy tünt, hogy véglegesen.
Ezt a pupletet nem ismerem sajnos, így csak következtettem az akkori hibára és megoldásra. Erről jutott eszembe a Freefont.
Most a kép szerint az alapértelmezett kódolást változtattad törökre.
Tehát mi lenne, ha a közép-európai beállítás mellett e másik betűtípust próbálnád - ennyi.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Rendben, Kros54, bevált a tipped, egy apró megjegyzéssel: a vlc kódlap-listáján nem létezett olyan, hogy közép-európai - hanem a jó eredmény ezzel született:
Screenshot_2016-01-13_22.41.05.jpg
Screenshot_2016-01-13_22.41.05.jpg (49.96 KiB) Megtekintve 6310 alkalommal
Szóval így már, a végeredményt tekintve, két egyenrangú módszer is áll rendelkezésünkre.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Bevált fogások - tapasztalataink alkalmazásokkal

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kros54 írta:A megosztott képen a kiválasztott betűtipust találtam problémásnak, a DejaVu Sans nevűt.
A Browserlinux akkori verziójában lett megoldva a terminál-probléma, ha még emlékeztek, az ékezetes betűkkel volt állandó szívás, amit azután a korábbi fórumon Sancurka, Zsola, és a japán fórumtársa, Shinobar oldott meg - akkoriban úgy tünt, hogy véglegesen.
Ezt a pupletet nem ismerem sajnos, így csak következtettem az akkori hibára és megoldásra. Erről jutott eszembe a Freefont.
http://ftp.gnu.org/gnu/freefont/

Kros54, Te nem erre gondoltál véletlenül?
Install UTF-8 capable Terminal
http://puppylinux.org/wikka/MakeScimWor ... ndTerminal

Válasz küldése

Vissza: “Szoftverek, alkalmazások”